Zetor Proxima-8441

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PH
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 09, 2007 10:07 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Zetor Proxima-8441

#1 Nový příspěvek od PH »

Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#2 Nový příspěvek od Tom »

No, nevím, kolem tohohle tématu se strhne zase asi bouølivá diskuse, jestli jsou nové Zetory dobré, nebo ne. Já osobnì zastávám názor, že když Zetor, tak po 7340, pak už to šlo do :zadek: Mìli jsme Z 7341, nádhernì se ovládal, po dobu leasingu jel jak hodinky, ale jak se zplatil, tak se zaèal kur**t na každém kroku. Brzdy, hydraulika.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Tom píše:No, nevím, kolem tohohle tématu se strhne zase asi bouølivá diskuse, jestli jsou nové Zetory dobré, nebo ne. Já osobnì zastávám názor, že když Zetor, tak po 7340, pak už to šlo do :zadek: Mìli jsme Z 7341, nádhernì se ovládal, po dobu leasingu jel jak hodinky, ale jak se zplatil, tak se zaèal kur**t na každém kroku. Brzdy, hydraulika.
no vsak to je spravnej spotrebni vyrobek zaplatis rozsype se a musis si koupit dalsi :smich:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od Chudej farmar »

jinak k tomuto traktoru.. po pravde se mi to ani za mak nelibi.. sice uz ma bytelnejsi napravu nez 7341 a i portaly ma lepsi ale porat je to 73.. vice se mi libi proxima plus ktera ma uz nasobic a jeste zesilene portaly... jinak cena se mi uz vubec nelibi :smich: ne vazne za to z ceho je to poskladane by to mohlo jit aspon o 100tis dolu.... pro soukromnika kolem 100ha bude lepsi zahranicni traktor .. pro JZD todlenc to pac to vydrzi hrube zachazeni a stridani ridicu a hlavne se na tom vsechno opravi na kolene...

jako vice povedenou radu povazuju forterry.. ktere konstrukce vychazeji z nove postavenoho traktoru z 10540... mame pribuzneho ktery ma 80ha ta 105 je jeho hlavni traktor ma ji uz od roku 94 a menil jen chladic a vstriky.. jinak nic... hlavne uz to ma 3 x nasobic coz je uplne nadhera... to je presne to co me ve verunce chybi :'(
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od Karel »

Mno. Zetor.

Sice s jednim jezdim v praci ale to je Crystal tak bych mìl držet hubu ale dokud neudìlaji velky traktor tak se mi to zda jako neplnohodnotna znaèka. Každý renovovany vyrobce traktoru dìla i velke traktory (i belarus) tak proè ne zrovna brnìnská zbrojovka? Ale to je vìc ktera mi nepøisluši øešit. Jen k tìm novym. z okolnich družstev kde tyto "traktory" mají sem ani jednou neslyšel slovo chvály. Cena srovnatelna s konkurenci a kvalita nikde. A docela velka poruchovost pøevodovek a hydrauliky.

Já bych si pøál kdyby v Brnì udìlali traktor. Tøeba by svou konstrukci mohl vychazet z velkeho krystalu. Mì se ten dizajn celkem libi. Motor v nìm by mohl mit aspoò 200 koni, 3 nebo 4 stupòovy nasobiè (nejsem naroèny proto vario nechci),pøevodovku aspon 5 rychlostni, max rychlost 40, odpruženou pøedni napravu, dozadu 38´, komfortni ovladani hydrauliky, 4 vnìjši okruhy, zesilene TBZ a KLIMU v utìsnìne kabinì.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

#6 Nový příspěvek od Peetan »

Taky sem názoru, že sou fortery lepší.
Ale co se týká soukromníkù mám názor úplnì opaèný.:
Soukromník co má kolem 80-100ha, kterej se rozhodne koupit novej traktor a má na 95% samý zetory(majory a crystaly), tak pøece nebude investovat o pùlku víc do novýho zahranièního traktoru.Protože co ušetøí tak za to si koupí další verky(rotaèku, pluh, lis...)A nehledì na to, že pokud to bude hlavní traktor, tak si s ním bude jezdit sám a hledìt si ho.A tak mu vydrží.Nehledì na to, že když se mu nìco vy..., tak si to svépomocí opraví.Kdežto velkej podnik co má na dvoøe 4x JD, FENDTY, a kdoví jaký mašiny ještì, tak si asi tìžko koupí zetora aby mu vydržel míò a musel ho víc opravovat.Oni si radši pøiplatìj a maj to tøeba se slevou od prodejce jako"stálý zákazníci"a ještì je to jako lepší prezentace firmy než mít kupu zetorù.Jinak nevím o velkém podniku, který by nìjak vehementnì kupoval zetory-možná jednoho, dva...
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Peetan píše:Taky sem názoru, že sou fortery lepší.
Ale co se týká soukromníkù mám názor úplnì opaèný.:
Soukromník co má kolem 80-100ha, kterej se rozhodne koupit novej traktor a má na 95% samý zetory(majory a crystaly), tak pøece nebude investovat o pùlku víc do novýho zahranièního traktoru.Protože co ušetøí tak za to si koupí další verky(rotaèku, pluh, lis...)A nehledì na to, že pokud to bude hlavní traktor, tak si s ním bude jezdit sám a hledìt si ho.A tak mu vydrží.Nehledì na to, že když se mu nìco vy..., tak si to svépomocí opraví.Kdežto velkej podnik co má na dvoøe 4x JD, FENDTY, a kdoví jaký mašiny ještì, tak si asi tìžko koupí zetora aby mu vydržel míò a musel ho víc opravovat.Oni si radši pøiplatìj a maj to tøeba se slevou od prodejce jako"stálý zákazníci"a ještì je to jako lepší prezentace firmy než mít kupu zetorù.Jinak nevím o velkém podniku, který by nìjak vehementnì kupoval zetory-možná jednoho, dva...
voe kde beres to odvahu rict ze zetor je o polovinu levnejsi nez konkurence???? se podivej na ceny a pak neco rikej... max o 100tis cena rozdilu a to si toho zetora jeste tak komfortne nedovybavis protoze spoustu veci proste neumi.. treba odpruzenou napravu... :vztek: a ja jako soukromnik si raci koupim toho pitomeho JD nebo NH u kteryho mam jistotu ze mi z nej za 2 roky nezacne dojit olej atd... a v tom jzd myslis ze nahradej vsechny ty 70 novejma 70 JD??? tezko pro takovy stary dedky co tam jezdej je ten zetor 100x lepsi nez ten zahranicni traktor... tady u nas je vedle podnik a ten kazdej rok vymeni jednoho zetora za new zetora.. a to ma 2 case 240 ...

karle ctes mi myslenky 8) ale zakaldat konstrukci 200k traktoru na crystalech bych nerad jen vzpomen co to bylo za krap ta ZTS180....
no me na 162 chybi jen klima a 3 nasobnej nasobic ta kabina uz je tam docela komfortni (2 dvojita podlaha, utesnena, odhlucnena) co fakt ale nechapu tak vlastne ty 162 se vyrabeli az do roku 98 pak dostali plastovej kabat ze tam nenacpaly ten 3x nasobic co mela 105... :vztek: to by byl pak uplne jinej traktor sam s ni jezdis tak vis jak moc tam ty kvalty chybej :(

jinak rekl jsi to spravne je to ZETOR at se to nekomu libi nebo ne zetor zlikvidoval komunizmus jako posledni poradne vyvynutej traktor byl crystal v tom roce 67 nebo kdy to bylo! to ve svete nemelo obdoby! na tu dobu pomerne komfortni kabina a hlavne nasobic!! to nikde ve svete nebylo. pak uz to slo jen z kopce.. na lidi se tenkrat sralo takze kabiny fakt ubohost :'( srovnejte treba JD z 86 a zetora 161 ... docela rozdil v kabine...) dalsi vec ze se neudelal defakto zadnej vyvoj ty traktory se porat lepily z toho co uz bylo... jakej je rozdil mezi crystalem 8011 a 8211?? jen kabina a plechy :( to same u majoru.. sem tam nake vylepseni ale nic prevratneho.. ja vzdycky kdyz jdu neco opravovat na zetoru tak proklina konstruktery nikam neni mozny strcit ruce a kvuli prkotine skoro rozebrat pulku traktoru :( kdyz jsem se byl podivat loni na dilne v servis NH tak tam stal NH (jeste tenkrat fiatagri) z roku 91 byla to 120.. ja kdyz to videl jak je to stary ale promakany houpna otviraci nahoru chladice vyklapeci 3 hydraulicke okruhy kabina ve vnitr krasna proste nebe a dudy... tech 20 let co se v zetoru nic nedelo strasne chybi :'( i kdyz se snazi tak dohnat to je velkej problem a resit to pomerne levnejma dilama co jen 3 roky vydrzej a davat dost velkou prodejni cenu je nestastne reseni :'( ale jinak maj hezkej dizajn ;-)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#8 Nový příspěvek od Karel »

Jestli tim oplastovanym masliš 16345 tak toje už docela našlapany traktor. Ale crystal je zas jediny raktor v kterem si mužu komfortnì lehnout.Sedaèku sklopiš do roviny hlavu položiš na zadni spodni šikme sklo a nohy daš na vlant a ležiš docela pohodlnì. To v jinem traktoru nenajdeš. S tou pøevodovkou je to pravda 3 kvalty s nasobièem kde jednièka se cara dvojka jakš takš a trojka ti pøi øazeni vždycky škrèi bo je tam velky rozestup a ty nemaš èas nechat s 18 tunama za prdeli padat otaèky pró vyrovnani bo viš že bys je zas nedostal na horu je žalostne. A ty brzdy. Ještì že se jezdi s vleèkama kere brzdi bo na 95% crystalu traktor nebrzdi nebo jen s mizivym uèinkem. Jet solo nebo nedaj bože s plnym secim strojem bez brzd je o hubu z kereho koli kopce. Mno tak sme si postìžovali a snad už bude dobøe

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#9 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Karel píše:Jestli tim oplastovanym masliš 16345 tak toje už docela našlapany traktor. Ale crystal je zas jediny raktor v kterem si mužu komfortnì lehnout.Sedaèku sklopiš do roviny hlavu položiš na zadni spodni šikme sklo a nohy daš na vlant a ležiš docela pohodlnì. To v jinem traktoru nenajdeš. S tou pøevodovkou je to pravda 3 kvalty s nasobièem kde jednièka se cara dvojka jakš takš a trojka ti pøi øazeni vždycky škrèi bo je tam velky rozestup a ty nemaš èas nechat s 18 tunama za prdeli padat otaèky pró vyrovnani bo viš že bys je zas nedostal na horu je žalostne. A ty brzdy. Ještì že se jezdi s vleèkama kere brzdi bo na 95% crystalu traktor nebrzdi nebo jen s mizivym uèinkem. Jet solo nebo nedaj bože s plnym secim strojem bez brzd je o hubu z kereho koli kopce. Mno tak sme si postìžovali a snad už bude dobøe
163 ma kamos a nic nadupaneho na ni nevidim :shock: je to uplne tejen jak 162 akorat lepsi plasty.. jo me teda trojka nedrnci mam tam synchrony :) brzdy jsou kamen urazu ale uz je mam rok po GO a musim rict ze to brzdi asi o 100% lepe nez major. ja tam uz to sikme okno nemam takze spat nemuzu :'( ale ta kabina je tak super dementni ze se tam nevejde ani sedacka spolujezdce. ale jo docela se mi ulevilo kdyz jsem si tak zanadaval :smich:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

#10 Nový příspěvek od Peetan »

Ta pùlka je samozøejmì nadsazená, ale pøedstav si že chceš koupit novej traktor a máš sotva na zetora(cca 900000).øekneš si po mnoha letech snìní o novým traktoru:tak já si ještì pár set pošetøím a za 2-3roky si koupím poøádnej stroj s luxusní výbavou(tøeba ta odpruž náprava)atd.Tìžko!!! :tyty: Vybereš nejlepší variantu z dostupnejch traktorù(zetor,NH,možná CASE,CLASS)a pár dalších kouskù.Urèitì nìkdo kdo má dosud"starý"zetory nepøesedne do FENDTA, nebo JD.To mi neøíkej.A je s podivem, že máš "jen zetory"(70kovou øadu) a ne nìjakej starší kousek od NH JD MF atd.Je to pøecejen UNIFIKOVANÁ ØADA a od 69ky se za nìjakejch 15let vývoje o nic, moc nezlepšily, tak je s podivem, jak si je hájíš.Nato jak jsou zastaralý a oproti konkurenci nevymakaný.
Jinak nechci tì nìjak nasrat, ale takhle urážet a shazovat znaèku kterou má"každej"doma a nedá na ni dopustit, to by mi bylo blbý!!!
Taky je možná rozdíl 100ha orný a 100ha luk.To je hned pro traktor jiný využití a na nìj jiný požadavky.Já mluvím o loukách.
Jinak k tìm cenám:loni jsme shánìli traktor do lesa o oblítali snad všechny znaèky a naším požadavkùm nejvíce vyhovoval zetor a pøevážnì cenovì, takže vím o èem mluvím.Taky nejde jen o to kolik to vydrží, ale taky kolik ten díl stojí.Myslíš, že bysme poøídily dveøe cizí znaèky za 2400Kè a to už 2x na forteøe praskly.(ne kvùli kvalitì, ale kluzák z lana, èi øetìz).
Ani souzení dle podniku kterej mìní roènì zetora se mi nezdá 2krát fér.U nás je to naopak.A není tady velkej podnik kterej by to dìlal.A ani farmáøi nenakupujou ve vejkým cizí znaèky, ale zùstávaj "doma".
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#11 Nový příspěvek od Chudej farmar »

tak za 1 vubec se mi nelibi ze strkas fendt a JD do jedho pytle.. spis je srovnavej s Case NH class.. fendt je uplne ale uplne jinde a to i cenou... dalsi vec nevim proc by jsi nemohl presedlat z zetora na JD. nasi pribuzni co hospodari sca na 90 ha z toho asi 30 TTP pred loni resili traktor jejich dosavadni vybava byla 7245+celak , 7711 a 8145.. tak ze si koupi zetora ok no a takze dosli za prodejcem rekl jim cenu za forterru s celakem 1250000kc ok no zdalo se jim to dost tak cekali a JD udelal akci traktor za milion byl to 90k a k tomu meli celak za 200tis takze ve vysledku na tom o 50 tis usetrili a maj uplne ale uplne jinej traktor proste je to nesrovnatelny bohuzel je to tak! prvni 2 servisni prohlidky a vymenu oleju dostali gratis.... 7245 s celakem prodali za 350tis.. souhlasim s tim ze nahradni dily jsou drazsi a servis taky to je smutnej fakt... ale kdyz ti servis na zetora jezdi treba 8 do roka tak to penezenku taky moc nepotesi... Ja zetor neurazim jen rikam hola fakt!! proc mam zetory? protoze jina alternativa kdyz nemas na neco lepsiho neni... taky by jsem to rad vymenil ono trapit se ve 20 let starech strojich neni zadna slast ale bohuzel nemam na to finance vsechny penize co farma vydela putuji jinam nez z5 do farmy :( urcite ti ty stroje prirostou k srdci i kdyz se treba porat rozbijeji to mas jako kdyz mas stare auto taky kdyz ho prodavas taky ti ukapne slza co jste spolu vsechno prozili... ale tudy cesta nevede pri predstave ze bych mel treba 300ha a mel to delat s tim co mam a kazdou zimu to porad do kolecka generalkovat to bych asi zheb :(

reknu ve zkratce zetor kterej bych si koupil by byl maximalne 7340 a nebo 10540. novejsi uz ne protoze co slysim a neustale vidim tak neznam nikho kdo by to chvalil az na par vyjimek.. nemelo by to byt spise naopak hm??
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
PH
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 09, 2007 10:07 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od PH »

Jako když píchneš do vosího hnízda. :nene: 8) :vztek: :tyty: :-/

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#13 Nový příspěvek od Karel »

Asi tak sou tøi druhy lidi. Ti co zetor uznavaji, ti co radši nevi aby nedostali o nìktere ze dvou skupin s jasnym nazorem, a my teda ja a tady pan malorolnik keøi na zetor nadavaji. a tim bych to asi uzavøel co?

Uživatelský avatar
PH
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 09, 2007 10:07 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#14 Nový příspěvek od PH »

Tak z toho všeho teï vùbec chytrý nejsem :-/ . Já si tedy svùj názor nechám až si ten traktor u mého známého poøádnì prohlédnu a on až jej vyzkouší v praxi. :prace:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#15 Nový příspěvek od Tom »

Karel píše:Asi tak sou tøi druhy lidi. Ti co zetor uznavaji, ti co radši nevi aby nedostali o nìktere ze dvou skupin s jasnym nazorem, a my teda ja a tady pan malorolnik keøi na zetor nadavaji. a tim bych to asi uzavøel co?
Pro uzavøení této diskuse jsem také, jen bych chtìl dodat, že nestrèit nikde ruku nebo prst pøi opravì je problém všech ès. strojù, vyrábìných v éøe komunismu. Tøeba teï se pokou¨ším o renovaci traktoru Svoboda 15, z roku 1946, a to je upnì jiné kafe. Samozøejmì tam chybí plno vìcí, co je u nových traktrù, ale co tam je pøidìlané, tak je pøidìlané tak, že to jde sundat, aniž by se musela rozmontavat pùlka traktoru.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“