Zetor Proxima-8441

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor Proxima-8441

#46 Nový příspěvek od Zetor15 »

špatné relátko pokud jsou kabely ok. a startér na přímo funguje

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor Proxima-8441

#47 Nový příspěvek od Tomas6 »

To relé bude asi X relé. Odepne při startu ventilátor topení, světla, rádio a jiné nepotřebné věci. Myslím si že tam není přímo startovací relé. Podle mne jde drát od spínačky rovnou na startér, samozřejmě bude po cestě někde pod přístrojovou svorkovnice. Samozřejmě se můžu mýlit,ideální by bylo kouknout po drátu který jde od spínačky a tam měřit. A samozřejmě ho trasovat kam jde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#48 Nový příspěvek od brigadnik »

Sehnal jsem tohle schéma

Obrázek

předpokládám, že cívka startéru je kontakt 50, nechápu proč u spíacího kontaktu RE1 je psáná 30, kdyby tam byl stálej proud, tak točí startér kdykoliv bude zatažená náhonová a sešláplá pojezdová spojka. Moc chytrej z toho nejsem

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Zetor Proxima-8441

#49 Nový příspěvek od vholicky »

Z důvodu bezpečnosti. Originální tovární nastavení je takové že start těchto traktorů je možný pouze když je vyšlapnutá spojka. Zatažena ruční brzda a zatažena spojka pto. Potom se sepnou kontakty a je možný start.Je možný že je nějaký spínač špatný a nepřevádi proud. Já jsem pořád zapominal něco zatahovat tak jsem natáhl drát ze spínačky rovnou na starter a mám pokoj.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#50 Nový příspěvek od brigadnik »

oba ty spínače jsem měl proklemovaný a ty relátka jsem přehazoval:) Budu muset jít drát po drátu a kontakt po kontaktu. Někde bude asi přechoďák. Bude to opruz, milion kabelů a málo místa.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Zetor Proxima-8441

#51 Nový příspěvek od vholicky »

Hodně štěstí. Natahni nový drát ze spínačky na starter a máš pokoj.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor Proxima-8441

#52 Nový příspěvek od red.bill »

Stálej proud tam není, to je jen označení kontaktu relé... Když se do toho schematu podíváš pořádně, zjistíš, že to relé je napájeno pouze při otočení klíčku do polohy start.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#53 Nový příspěvek od brigadnik »

Chápu to tak, že jakmile začnu startovat, přivedu šťávu na kontakt 85 (cívka) relat RE1 a REA1A, jakmile sepne RE1A, tak přizemní druhou stranu cívky RE1 a mělo by bejt napětí na cívce startéru. Napětí, který je spínaný na cívku starteru je ze stejný svorky, jako napětí ovládající relátka. V tom bude někde zakopanej pes.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#54 Nový příspěvek od brigadnik »

Mám hloupý dotaz, ale pořád mi to vrtá hlavou. Dnes jsem po delší době sedl do proximy 8441 rv. 2006 a jel s ní asi 40km po silnici. Jezdil jsem s ní v létě pár desítek hodin jenom po loukách a ničeho si nevšiml, ale dnes mě hned praštilo, že sedadlo řidiče není v ose s přístrojovkou a volantem, ale je hozený do prava. Je to tak OK? Je pravda, že v létě jsem byl pořád na půl otočenej do zadu, ale že bych si toho nevšiml? Sedačka grammer, na levo sedadlo spolujezdce, pak reverz, na pravo řadička a dvoupáčka na čelák. Sedačka je rovně, vypadá, že přišroubovaná k podlaze správně, nikde nic nápadnýho. Při pohledu zvenku skrz zadní okno je viditelně mimo osu kabiny víc vpravo.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Zetor Proxima-8441

#55 Nový příspěvek od honzasl »

Vůbec bych se tomu nedivil. Například nové ještěrky u nás ve fabrice jsou takhle udělané, předpokládá se že řidič točí volantem levou rukou a pravou má položenou na joisticku. Třeba to konstruktéři zamýšleli podobně...

konak
Příspěvky: 239
Registrován: pát lis 09, 2007 5:27 pm
Bydliště: litovelsko

Re: Zetor Proxima-8441

#56 Nový příspěvek od konak »

ja to mam v ose sedačka je na střed volantu

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#57 Nový příspěvek od brigadnik »

a co je to za rv? Má to reverz? Ja včera pátral co se kde mohlo hnout a všechno mi přijde v pořádku. Ale přijde mi divný, že bych si toho v létě při senech nevšiml, jezdil jsem s tím dost.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#58 Nový příspěvek od brigadnik »

Tak jsem na netu našel jinou, která má taky viditelně sedačku mimo střed kabiny. Tak jsem si toho asi v létě nevšiml. Trošku mate to vyosený malý okýnko, ale když se podívám na loketní opěrky proti šroubům na oknu nebo blatníkům, tak je sedačka víc vpravo. Je to takový nepřirozený vůči volantu

Obrázek

a ještě jedna, sice jiná sedačka, ale vyosení je patrný

Obrázek

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zetor Proxima-8441

#59 Nový příspěvek od premo »

Máme 8441 a taky je to trošku vyosené sedačka Grammer

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Proxima-8441

#60 Nový příspěvek od brigadnik »

premo píše:Máme 8441 a taky je to trošku vyosené sedačka Grammer
8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“