Nový Zetor PROXIMA

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetorák
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 18, 2009 10:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#91 Nový příspěvek od Zetorák »

Ta páka je na to, aby se z venku dalo ovladat zdvihání hydraulických ramen. Označení ELC znamená electro hydraulic control což je použito na Forteře tá to má tlačítkama na blatníku.

forterra135
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 26, 2011 1:22 pm
Bydliště: liberec

Re: Nový Zetor PROXIMA

#92 Nový příspěvek od forterra135 »

Moc dik za odpověd.A dá se tim ovládat i vyklápění vleku?

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nový Zetor PROXIMA

#93 Nový příspěvek od tomous »

Tak takle zase zetor dobrej není. :smich:

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#94 Nový příspěvek od adam »

Jak se řadí u proximy power? Je tam řadící páka nebo se řadí jen čudlikama?
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

forterra135
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 26, 2011 1:22 pm
Bydliště: liberec

Re: Nový Zetor PROXIMA

#95 Nový příspěvek od forterra135 »

Na fotkách je řadící páka takže se řadí normálně jenom na řadící páce je jeste jeden červenej čudlík jinak to je asi stejný jako u proxim ale uvidiš až někdo napise kdo to zná to je totiš jenom můj názor. :pc:

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#96 Nový příspěvek od adam »

Já jen že ted jezdim s new hollandem a tak jsem si řikal jestli ta power už má taky takovou převodovku taky nebo jestli se řadí šaltr pákou jako u forterry. Reverz pod volantem má :-/
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zetor PROXIMA

#97 Nový příspěvek od Qěták »

U Proximy POWER se řadí rychlosti klasickou páku, ale na ní jsou tlačítka pro ovládání násobičů. Power má tuším 3° násobič jako Forterra. Nevím jakým New Holandem jezdíš, ale T5000, ten je velikosti proximy, má řazení stejně a jen 2° násobič.
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zetor PROXIMA

#98 Nový příspěvek od Danek »

Plus eště myslím, že má řazení bez spojky, stačí zmáčknout to červené tlačítko a nemusí se mačkat spojka.

Uživatelský avatar
mates11
Příspěvky: 168
Registrován: úte črc 10, 2007 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#99 Nový příspěvek od mates11 »

Danek píše:Plus eště myslím, že má řazení bez spojky, stačí zmáčknout to červené tlačítko a nemusí se mačkat spojka.
Plusko má všechno klasickou mechaniku jak řazení tak reverz a spojka je taky klasická - jezním s ním :)

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#100 Nový příspěvek od adam »

Qěták píše:U Proximy POWER se řadí rychlosti klasickou páku, ale na ní jsou tlačítka pro ovládání násobičů. Power má tuším 3° násobič jako Forterra. Nevím jakým New Holandem jezdíš, ale T5000, ten je velikosti proximy, má řazení stejně a jen 2° násobič.
Je to myslim TM 155.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zetor PROXIMA

#101 Nový příspěvek od Danek »

mates11 píše:
Danek píše:Plus eště myslím, že má řazení bez spojky, stačí zmáčknout to červené tlačítko a nemusí se mačkat spojka.
Plusko má všechno klasickou mechaniku jak řazení tak reverz a spojka je taky klasická - jezním s ním :)
Já myslel POWER.

Uživatelský avatar
mates11
Příspěvky: 168
Registrován: úte črc 10, 2007 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#102 Nový příspěvek od mates11 »

Danek píše:
mates11 píše:
Danek píše:Plus eště myslím, že má řazení bez spojky, stačí zmáčknout to červené tlačítko a nemusí se mačkat spojka.
Plusko má všechno klasickou mechaniku jak řazení tak reverz a spojka je taky klasická - jezním s ním :)
Já myslel POWER.
Aha, už jsem doma ttj :) 8)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nový Zetor PROXIMA

#103 Nový příspěvek od Chudej farmar »

adam píše:
Qěták píše:U Proximy POWER se řadí rychlosti klasickou páku, ale na ní jsou tlačítka pro ovládání násobičů. Power má tuším 3° násobič jako Forterra. Nevím jakým New Holandem jezdíš, ale T5000, ten je velikosti proximy, má řazení stejně a jen 2° násobič.
Je to myslim TM 155.
TM 155 ma plnej powershift to znamena vsechny rychlosti se radej pod zatizením ptz pro laiky je to asi jako u zetora ty 3 kvalty razeny tlacitkama ,tady se tak radej vsechny kvalty (19 dopredu a 6 dozadu )s normální prevodovkou to ma pramalo spolecneho
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zetor PROXIMA

#104 Nový příspěvek od Jakub »

kapr píše:
antipo píše:
Danek píše:
kapr píše:Takhle na fotkách to vypadá pěkně, ale do lesa bych to nechtěl, zlatej JD, to je mašina :D
No ty traktory jsou jenom stroje, takze se muze porouchat jak Zetor tak i Case, New Holland, John Deere a pod. Hodne to je o tom, jak se k tomu clovek chova. Je plno novych Zetoru, ktere jezdi bez jedine poruchy. Taky tak najdes, JD ktery ma natoceno 2000 mth a motor,prevodovka atd je na odpis. Zetor vede v tom, ze je levny, ma levne ND, dobry servis a je to jednoduchy stroj. Proste Zetor je Zetor vsichni jsme na nem vyrostli a mame k nemu naky vztah a ja vzdycky budu fandit Zetoru :friends:
8) moje řeč, právě tady v okolí jezdí proximy bez poruch co už mají i přes 2000mth takže se zetory kazí znám jenom z povídání
To je sice hezký, že jezdí bez poruch když maj 2OOOMTH, ale jak na tom budou až budou mít třeba 9000Mth a nebo víc, a taky záleží kde jezdí, jestli na poli a nebo v lese, já mám skušenosti s Proximou, co měl kámoš, a při 6500Mth mu odešel motor, a na JD máme 9000Mth a jezdí bez poruch, a u LČR tady u nás maj JD s 18000 a s 20000MTH a taky jezdí v pohodě, a žádná generálka motoru zatím nebyla potřeba, Já taky vyrostl na Zetoru, ale už bych ho nechtěl :friends:
To je sice možné, ale pokud se nepletu, tak JohnDeere vůbec neumí počítat Motohodiny, ale počítá obyčejné hodiny provozu, narozdíl od Zetoru, který počítá poctivé Mth. Takže pokud si JD někde v navijáku pufá na volnoběh a za hodinu mu na počítadle naskočí hodina, tak to srovnáváš hrušky s jabkama.
A vůbec, srovnávat i skutečné motohodiny je nesprávné, protože ani Mth nic nevypovídá o zatížení motoru. Dalo by se srovnávat pomocí kilowatthodin a to ještě u stejně výkonných traktorů a ve stejné agregaci.
Jinak je nějaké střílení motohodinama úplně k ničemu a nevypovídá to vůbec o ničem, jenom o neznalosti diskutujícího :friends:
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Nový Zetor PROXIMA

#105 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak pánové na trhu se objevila nová faceliftovaná proxima power : tak co na ni říkáte ? u mně jednoznačně za jedna 8)
http://www.zetor.cz/zetor-proxima-power
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“