ZETOR Proxima

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#76 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

zetor tomas píše:
Peetan píše:Vždyť píše do budoucna... Já bych taky chtěl na sena od Valtry N111Eco, jako druhej traktor N92Hi a do lesa Welte W130 a nikdo mě to nebere... To pak pane statek pošlape... :typek:
Já mu to neberu. Každej bysme něco chtěli, ale pokud to s tím hospodařením myslí vážně, tak by měl přemýšlet o jiných věcech, jako je třeba dobytek, polnosti, stavby atd. a ne hned o traktoru za víc než meloun. Ono i se 4011 se dá ledacos zvládnout a než se dostane na takouvou úroveň aby mohl házet miliony, bude chvilku trvat a to pokud bude prosperovat, což v dnešní době není nic jednoduchýho. Já vím, že ty to bereš všechno s humoremn, ale chlapec by si měl uvědomit, na čem je a místo zbytečnýho plkání, které ještě chvíli nebude aktuální přemýšlet, do čeho pro něj bude nejlepší investovat jako první...
Zdar, tak prvně, na všechno myslim. Pozemky mám teď nějaký rozjetý, jsou to, asi necelý dva hektery pastvy, abych tam mohl pustit tři krávy na začátek. Na další polnosti v okolí se teď chystám. Jinak budu začínat s červenou strakou a budu to připouštět s šarolákem. JInak, abych se vrátil k tomu traktoru, tak do starýho se mi, ani nechce, protže vim, jak to mám u svojí 4011. Kdybych na ní neudělal to hlavní, když jsme jí koupili, tak bych pod ní ležel pořád a rval do ní peníze. Taky to nemá takový výkon, jako třeba 8011 Crystal. Chtěl bych traktor do čeláku, abych mohl stohovat kulatý balíky a tak a to bez čeláku nejde a to kór se 4011. Taky od ní nemůžu čekat výkony, jako od 12441 Forterry. Neřikám, dost práce s ní zvládnu, v tom problém nejni, ale nemá ten výkon, co pořádný traktory a hlavně čelák na ní nejde a když dnes mluvíte se soukromníkem, tak Vám řekne, že bez čeláku to dnes nejde. Ještě mám v živnostenskym listě napsáno mimo rostlinné a živočišné výroby i hospodaření v lese a to nevim, jak bych mohl těžit se 4011, to co tady třeba Peeťan s 6945 nebo Kapr s JD. Já vim, Vám všem se to povídá, když máte aspoň 6945 a jiné pořádné mašiny, ale dnes začínat se starym Zetorem 25K a 4011 je skoro sebevražda. To mi aspoň řekli. Před pár lety by to ještě šlo, ale dnes už to musí bežet, jako na běžícim pásu a né stát v dílně a spravovat nebo se crcat se 2 metrovou sečkou na 10ha. Jako beru, že jak tady říkáte, že potřebnější jsou budovy, pole, louky a zvěř, ale na to navazujou i mašiny. Zatim to se 4011 budu muset nějak uválčit, ale hned jak to pude, tak se musim dívat po pořádný technice.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: ZETOR Proxima

#77 Nový příspěvek od Peetan »

Řeknu jen to že pokud budeš fakt pevnej a cílevědomej a schopnej, tak se investice do techniky vyplatí. V Opačným případě tě to srazí a nevrátí se...

Apropo, já začínal na 15ha s Zetor 25A, tak mi nepovídej že nám se 6945 se to mluví...
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: ZETOR Proxima

#78 Nový příspěvek od antipo »

Zetor 4011 píše:
zetor tomas píše:
Peetan píše:Vždyť píše do budoucna... Já bych taky chtěl na sena od Valtry N111Eco, jako druhej traktor N92Hi a do lesa Welte W130 a nikdo mě to nebere... To pak pane statek pošlape... :typek:
Já mu to neberu. Každej bysme něco chtěli, ale pokud to s tím hospodařením myslí vážně, tak by měl přemýšlet o jiných věcech, jako je třeba dobytek, polnosti, stavby atd. a ne hned o traktoru za víc než meloun. Ono i se 4011 se dá ledacos zvládnout a než se dostane na takouvou úroveň aby mohl házet miliony, bude chvilku trvat a to pokud bude prosperovat, což v dnešní době není nic jednoduchýho. Já vím, že ty to bereš všechno s humoremn, ale chlapec by si měl uvědomit, na čem je a místo zbytečnýho plkání, které ještě chvíli nebude aktuální přemýšlet, do čeho pro něj bude nejlepší investovat jako první...
Zdar, tak prvně, na všechno myslim. Pozemky mám teď nějaký rozjetý, jsou to, asi necelý dva hektery pastvy, abych tam mohl pustit tři krávy na začátek. Na další polnosti v okolí se teď chystám. Jinak budu začínat s červenou strakou a budu to připouštět s šarolákem. JInak, abych se vrátil k tomu traktoru, tak do starýho se mi, ani nechce, protže vim, jak to mám u svojí 4011. Kdybych na ní neudělal to hlavní, když jsme jí koupili, tak bych pod ní ležel pořád a rval do ní peníze. Taky to nemá takový výkon, jako třeba 8011 Crystal. Chtěl bych traktor do čeláku, abych mohl stohovat kulatý balíky a tak a to bez čeláku nejde a to kór se 4011. Taky od ní nemůžu čekat výkony, jako od 12441 Forterry. Neřikám, dost práce s ní zvládnu, v tom problém nejni, ale nemá ten výkon, co pořádný traktory a hlavně čelák na ní nejde a když dnes mluvíte se soukromníkem, tak Vám řekne, že bez čeláku to dnes nejde. Ještě mám v živnostenskym listě napsáno mimo rostlinné a živočišné výroby i hospodaření v lese a to nevim, jak bych mohl těžit se 4011, to co tady třeba Peeťan s 6945 nebo Kapr s JD. Já vim, Vám všem se to povídá, když máte aspoň 6945 a jiné pořádné mašiny, ale dnes začínat se starym Zetorem 25K a 4011 je skoro sebevražda. To mi aspoň řekli. Před pár lety by to ještě šlo, ale dnes už to musí bežet, jako na běžícim pásu a né stát v dílně a spravovat nebo se crcat se 2 metrovou sečkou na 10ha. Jako beru, že jak tady říkáte, že potřebnější jsou budovy, pole, louky a zvěř, ale na to navazujou i mašiny. Zatim to se 4011 budu muset nějak uválčit, ale hned jak to pude, tak se musim dívat po pořádný technice.
A kolik máš teďkom celkem ha? Protože i s 40tkou toho jde hodně a začátky jsou těžké...
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#79 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

Ahoj, né Peeťane, o tobě vim, že jsi začínal s 25a, ale dnes, kdybych tady u nás chtěl občas těžit dřevo a dělat celkově v lese, tak se s nějakou 25k nebo 4011 nechytnu, ani náhodou. Dnes to chce pořádnou techniku, abych se vyrovnal ostatnim. JInak zatim mám, asi okolo 12. Teď, jestli mi vyjdou další dva a pořád budu pořizovat další. Investuje do mě táta a hlavně si půjčuje od kamaráda, kterej na to má. Buď to koupíme mi, za naše nebo za pujčené od něj, nebo to koupí on a já na to můžu dělat a postupně mu to můžeme splácet. Dnes, když se někdo chce prosadit, tak musí mít pořádný mašiny. JInak jo, myslim to smrtelně vážně! Kdybych to vážně nemyslel, tak bych se do toho, co teď mám už vůbec nepouštěl. Jinak, jak jsem psal, tak budu to muset se 4011 zatim nějak zvládat, ale nebudu jí zbytečně huntovat, jako dřív v kolchoze, to si pořídim fakt už raději pořádnej traktor. JInak rád bych se vrátil na téma Proxima, Forterra. Ptal jsem se na zkušenosti z provozu a na čeláky, Humpolec nebo Quicke. Jsem rád v obraze, co je nového na trhu.

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#80 Nový příspěvek od zetor tomas »

Ok. Všechno nějak beru. Jen se vrátím k tomu, co psal Peeťan. Je to buď a nebo, ale dávej bacha aby sis nenapůjčoval statisíce a pak nepadl na hubu a neměl to jak splácet. Ještě by mě taky zajímalo, jak se s tím chceš uživit, protože 10 - 15 ha je tak dělat při práci nebo škole a ne na plnej úvazek, ale to je tvoje starost...Jen jestli ti ještě můžu poradit, tak opatrně s tím zapouštěním červenostrakatejch 100% "šarolákem". Ze začátku radši něco polomasnýho, aby se ti ty krávy vůbec otelily.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#81 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

Ahoj, jo jemi to jasný. Zbytečně se zadlužit nechci. JInak jo, zatim to na týdle výměře budu mít, jen při škole. Teď dělám dvě na ráz. Dálkově si dělám maturu a ještě v Uherskym Brodě obor puškař. Maturu mám na tři roky a tenhle druhej učňák na rok, protože jsem už vyučenej v příbuzném oboru, tak mi dva roky odečetly. No jinak postupem času se jen utvrzuju, nebo mě i utvrzujou ostatní, že bez pořádný techniky to dnes nejde, ale je fakt, že kdybych měl novej traktor, tak bych musel, aspoň těžit v lese, abych to utáhl. Jinak ty krávy už jsem řešil s jednim soukromníkem, kterej taky tak začínal a problém by v tomhle snad bejt neměl, ale prej by to chtělo, jen střední rámec velikosti. Jediný, co mi fakt chybý je holka, co je tak trochu i v tom zemědělství.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: ZETOR Proxima

#82 Nový příspěvek od Peetan »

Zetor 4011 píše:Jediný, co mi fakt chybý je holka, co je tak trochu i v tom zemědělství.
Kup koně... na ty vždycky nějakou děvečku seženeš. :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#83 Nový příspěvek od zetor tomas »

Peetan píše:
Zetor 4011 píše:Jediný, co mi fakt chybý je holka, co je tak trochu i v tom zemědělství.
Kup koně... na ty vždycky nějakou děvečku seženeš. :smich:
Jo, to máš recht :D
Zetor 5945 a Zetor 6711

alkoholix
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 03, 2009 6:27 pm

Re: ZETOR Proxima

#84 Nový příspěvek od alkoholix »

Zdravím,koukám že diskuze tady nějak utichla chtěl bych se zeptat koukal sem do ceníků Zetoru a ted tam mají u každého traktoru dvě provedení s různými cenami a to Basic a Agro ví někdo jaký je mezi nimi rozdíl a ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo neví jestli je možné zvýšit výkon traktoru Zetor nějakou dodatečnou úpravou mám 7441 už jí končí záruka a nějaký navýšení výkonu by nezaškodilo přeci jenom bych nemusel tolik podřazovat pokud je to možné a aby to hlavně neuškodilo motoru.Pokud někdo poradí byl bych rád děkuji

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#85 Nový příspěvek od tomasberry »

někde jsem to četl na jejich stránkách jakej je tam rozdíl, ten basic je hlavně třeba pro silničáře a tak, horší sedačka, míň rychlospojek, jednookruhovej vzduch, jenom horní závěs, myslím že i bez násobiče a tak.

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: ZETOR Proxima

#86 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

7441 nevim jak je to tady ,ale u 70 proximy mi bylo řečeno že stači přenastavit čerpadlo a vymenit jehly vstřiku a bude z ni pred obědem 80,pokud ale s traktorem pracuju při nizkejch otackach což je muj případ mam to do lesa na lehčí práce, spotřeba pujde neuměrně nahoru tomu co mi to dá ,do dopravy prej supr tak sem to slišel :-/

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: ZETOR Proxima

#87 Nový příspěvek od sita »

Nevíte někdo jaký je rozdíl v motorech v Proximě 85, 95 a 105? Podle knížek mají stejne vrtání, zdvih. Jak moc složitý by bylo předělat Proximu 85 na 105? Jestli se to tu někde řešilo, tak stačí říct, zatím se mi nic najít nepodařilo.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: ZETOR Proxima

#88 Nový příspěvek od Tomas6 »

Co jsem se pídil tak mezi 85 a 95 v čerpadle a 105 navíc v tryskách.Motor jako takový je stejný.Je možné že je možná i jiný plnící tlak ale to netuším.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: ZETOR Proxima

#89 Nový příspěvek od Fidlla »

Trysky,cerpadlo,turbo...
Jinak motor stejny 90-120
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: ZETOR Proxima

#90 Nový příspěvek od Jozka »

Máte někdo zkušenosti s Proximou 6441? Zajímá mě, jestli je to adekvátní náhrada za Z 7045, Z 7245.
Díky

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“