Prodlouzeni oje - prosim o radu

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Prodlouzeni oje - prosim o radu

#1 Nový příspěvek od slamic »

Dobrý den, koupil jsem vlečou tk sklopnou plechové sajtny, chtěl bych ji tahat za eresakem jenomže na ni předchozí majitel brutálně zkrátil oj tahal to za malým domadelem, teď otázka jaká je ideální délka oje? Nějak to nedokážu tipnout. Hlavně jsem velký traktor do teď neměl tak nemam zkušenosti. Děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#2 Nový příspěvek od Atlan »

To je jedno napravova vlecka? Ak ano idealna dlzka je taka ako mas vzdialene predne kolesa od zadnych na tranktore. Tj rovnaka od zadnych kolies po kolesa vlecky.
Bude sa snou dobre cuvat. Lenze potom je tu otazka ci ti nebudu zavadzat pri zalomeni vlecky zadne kolesa, tak ze to oj predlzis kym to bude pouzitelne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

Tékáčková kára měla od výroby krátkou oj,neboť se tahala v rozporce,a né v závěsu. Asi bych se nedržel toho,jaká délka oje je ideální,ale co Tobě vyhovuje dle tažného prostředku a dle toho v čem ji budeš tahat

Máš mraky možností,první foto originál,poslední jak jsem to měl já

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Je to jednoduchý, dej vlek 90°, tak, aby jsi měl mezi sajtnou a bokem zadního kola minimálně 10cm a změř si to k závěsu a máš to.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#5 Nový příspěvek od winch »

Zbytočne dlhá neni dobrá, no sprav ju tak, aby si si zbytočne neuberal na manévrovcích schopnostiach- priama oj, a krátke +- rovnoramenné výztuhy. Kolo pri zalomení nesmie oprieť o výztuhu-viz obr.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#6 Nový příspěvek od slamic »

Děkuji za rady vyzkouším teď má 65 cm od sajtny tak v sobotu zajedu koupit taznou listu do ramen a zkusím jen mě to překvapilo trošku :-)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Prodlouzeni oje - prosim o radu

#7 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj , mám tu samů za Zetor 25 a oje prodlůžené na 120 cm - už bylo od předchozího majitela a zdá sa mi to hodně dlůhé teda....Oje sem měřil aby bylo dlúhé od středu traktora ke kraji plus rezerva...no ať sa zlomíš.Na této vlečce s tuto konstrukců jak to oje bude hodně dlůhé tak sa to zohne jak to naložíš...

Obrázek

Obrázek
Je to tam teda křivo navařené ale exmajitel sa zaručil že to drží fest zak mu věřim.
Libor :-)

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“