Výmena bočnice - klanice.

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Výmena bočnice - klanice.

#1 Nový příspěvek od gregor811 »

Vie mi niekto poradiť ako šikovne vymieňať klanice za bočnice na vlečke a naopak. Ako to spraviť, aby dobre slúžilo raz jedno a zas druhé a aby to jedno druhému nezavadzalo.

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena bočnice - klanice.

#2 Nový příspěvek od Bronťo »

Ahoj napr ja to mám takto funguje to suprer tie T -čka su ovladane cez lanko na druhu stranu vlečky čiže z druhej strany v predu odistim vždy protilahle dve klanice naraz pak vyklapam je to konštrukčne zložitejšie ako trubka v trupke ale pri vysipani v praxi super. ja mam len 2 na strane ale neni problem mat aj 4 ja idem ešte dorobbyt aj na zadek ked vozím metre opačne, ma to trojite isteni voči odklopeni
tu su nejake fotky http://brontove-zetory-25.webnode.sk/mo ... a-3s-3000/#!
a tu nejake video https://www.youtube.com/watch?v=5ST4P-XY1ak&t=13s
https://www.youtube.com/watch?v=RFjIQVocmyk

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#3 Nový příspěvek od gregor811 »

Bronťo, máš to vymakané a účelne urobené, musím to dôkladnejšie preštudovať aby som to prípadne mohol využiť na moju vlečku. Okrem toho máš tam aj kopu iných dobrých vecí na odkukanie. Dokončujem tiež trojstranný sklápač, avšak niečo menší za Tk, na ktorom by so chcel mať aj klanice.
https://postimg.cc/gallery/1altngrly/

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#4 Nový příspěvek od gregor811 »

Neviem ako by sa vám pozdávala takáto alternatíva na zakladanie klaníc. Urobiť vystuženú dieru (povedzme fí 25 mm) do podlahy pred čelá vlečky a po odložení bočníc a čiel tam zasunúť klanice. Po vybratí klaníc dieru upchať štopľom.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Výmena bočnice - klanice.

#5 Nový příspěvek od jafi »

Ja to mam urobene tak, ze bocnice mam na zasuvacie panty a na konci jedneho pantu mam zavit kde dam vzdy jednu maticu. To je na to aby ju nevyplulo z toho puzdra pantu. Ked chcem pouzivat klanice tak mam navarenu hrubostennu ruru na platnicke s dvoma dierami na dva sroby. Ked idem do lesa tak to nahodim. Inak to tam mam nahodene stale, lebo mne vyklapa vlecka iba do zadu a bocne bocnice iba malo kedy otvaram, no a ked ju otvorim tak sa otvori do roviny. Samozrejme klanice mam urobene rura do rury. Skusim najst foto
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#6 Nový příspěvek od gregor811 »

Urobil som to tak, že som os otáčania závesov zadného čela posunul tak, že pri sklopení obchádza rám korby vo vzdialenosti 45 mm. Do tejto medzery privarím puzdro na klanice. Predné čelo je zasúvacie, tak tam nie je problém.
Naposledy upravil(a) gregor811 dne stř bře 01, 2017 5:27 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena bočnice - klanice.

#7 Nový příspěvek od Milhauss »

Já to mám takto,trubka v trubce,zavitem stažené a dva protikusy,jeden na bočnici druhý zespod na rámu,dotáhneš a jedeš

Obrázek

Obrázek

Obrázek

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#8 Nový příspěvek od gregor811 »

Je to dobré, ale treba vyhadzovať ponad bočnice.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Výmena bočnice - klanice.

#9 Nový příspěvek od jafi »

slubena fotka
Obrázek
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#10 Nový příspěvek od gregor811 »

Jafi, môžeš dať detail zasúvacieho pántu pre bočnice. Keď používaš klanice tak musíš puzdra priskrutkovať k rámu, nakoniec nie je to až tak náročné.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Výmena bočnice - klanice.

#11 Nový příspěvek od jafi »

Na tom jokly je navarena este dalsia platnicka, to je kvoli tomu, ze je tam narezany zavit.
Obrázek

No, na tie bocnice mi brat frezoval take puzdra ktore som navaril na ten jokel, malo by to byt vidiet na tej fotke.
Bohuzial asi nemam nejaku fajn fotku s bocnicou a tym pantom. Napr. ak na tej dlhej bocnici mam 4 panty, to znamena 4 gulatiny asi 12mm tak na konci jednej je narezany asi 1 cm dlhy zavit na samozaistovaciu maticu.

Obrázek

Celnu bocnicu mam na zasuvanie, plny hranaty profil do hrubostenneho jokla.
Na tejto fotke trochu vidno ten pant s maticou

Obrázek
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena bočnice - klanice.

#12 Nový příspěvek od gregor811 »

Perfektne urobená vlečka, myslel som si, že je to fabričná výroba, akou farbou si to natrel, dúfam, že to nie je pozink.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Výmena bočnice - klanice.

#13 Nový příspěvek od jafi »

Diki, ale az tak perfektne to nebolo, ohlo mi ju v oji. Ucko zacinalo ist do zvrtela. Cakam akurat kedy zmizne sneh, idem to tam zduplovat 140 Uckom od stredu pod oj.
Inak k tej farbe, kiezby to bol pozink ale bohuzial, tu v okoli na to take kade nemaju :D
Od zaciatku som chcel farbu- strieborna metaliza. Hladal som dlho a nakoniec som nasiel inzerat kde predaval asi 20 l pixlu takejto farby za 20€ a nakoniec bol aj z Babina, co bol kusok. Sice bola bez tuzidla ale to bolo uz najmenej. Cena perfektna a ja som bol spokojny. Mam v plane este jednu vlecku na baliky, ale mam strach ze to uz nestihnem, pretoze rozbiehame firmu a uz na to asi nebude cas. Napravu mam uz po go (9 tonku) len mi treba asi nove pneu.

Obrázek
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“