shredder

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jurajkoo
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2016 2:21 pm
Bydliště: lucenec

shredder

#1 Nový příspěvek od jurajkoo »

Ahojte, chalani, prejdem rovno k problemu,
zohnal som si shredder nieco taketo http://www.imould.com/upload/ali/wanroo ... 7H9ga3.jpg
problem je v tom ze ten stroj neni kompletny, chyba tam elektormotor ale aj vhodne sprevodovanie,
tieto stroje musia byt sprevodovane na cca 20-30 otacok za minutu, zvycajne tam su celkom silne motory s vysokym krutiacim momentom
mam jeden motor ktory ma 7,5 kw a 3980 ot/min viete mi poradit ako co najlepsie spravodovat motor, na strasne male otacky? remenice asi nie,,,
tiez mam jednu prevodovku z hrablice, prevodovy pomer je 1:20
viete mi poradit ako vyriesit tento problem,
viem ze vlea z vas ma stiepacky, ktore tiez potrebovali sprevodovat, tak dufam ze mi bude vedeit niekto poradit, dakujem :)

kapr64
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 16, 2016 10:53 am
Bydliště: liberec

Re: shredder

#2 Nový příspěvek od kapr64 »

zdravím. jde použit planetová převodovka - dost drahé, ale z motoru na převodovku v poměru 1:4 a potom přímo na hřídel drtiče... co s tím plánuješ ničit?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: shredder

#3 Nový příspěvek od vitex »

Tak vhodná převodovka bude problém,připrav si na novou tak asi 15-18 000 euro.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: shredder

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Ale on nechce novou, ne? Takových převodovek jsou plné kovošroty, nikdo je moc nechce. Nebo lovit na bazosi, to je jen příklad, že se tam podobné věci vyskytují:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/58663223 ... -otmin.php
http://stroje.bazos.cz/inzerat/58661141 ... ka-MVE.php
http://www.sbazar.cz/bazarvelmez/detail ... pni-otacky
Beztak není jasné, jak velký ten drtič je a jestli mu těch 7,5kW bude vůbec pro rozumnou práci stačit, navíc je ten motor pro tyhle účely nevhodný, je dvoupólový (v otáčkách je překlep, že?), zbytečně moc převodů...
Jednou větou, je snažsí ulovit motor rovnou s převodovkou, než se snažit něco mastit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jurajkoo
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2016 2:21 pm
Bydliště: lucenec

Re: shredder

#5 Nový příspěvek od jurajkoo »

Ahojte dakujem za odpovede, pozrel som ten motor tak je to 11kw siemens, tie otacky je nieco po 4000 ot/min
Jasne ze nie novu, potrebujem vediet ako sa vyberaju prevodovky, aby sa to nerosipalo za jazdy, to znamenako zistim ci ktora prevodovka je vhodna, ano oreferujem bazos, a kovosrotyam takm je plno robustnych tych prevodoviek, dalo by sa vybrat, ale neviem podla coho zistim aka , je vhodna

jurajkoo
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2016 2:21 pm
Bydliště: lucenec

Re: shredder

#6 Nový příspěvek od jurajkoo »

vitex píše:Tak vhodná převodovka bude problém,připrav si na novou tak asi 15-18 000 euro.
Srandujes??? Novy shredder kupim za 14000,

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: shredder

#7 Nový příspěvek od vitex »

Neznám velikost skartovačky ale když porovnám na fotce tu nohu a zařízení,tak zapomeň na kroutící moment 2000Nm.To je krouťák,který potřebuji ke své rotační gilotině(hledej v mých příspěvcích) a i toho jsem nedosáhl.A odkazy od kolegy jsou zatím na čtvrtině výkonu vhodného pro mě.

jurajkoo
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2016 2:21 pm
Bydliště: lucenec

Re: shredder

#8 Nový příspěvek od jurajkoo »

Ahoj, ta fotka je ilustracna, moje drvic, ma rozmer 300x700mm a noze maju priemer 150mm a hrubku 15mm a dokopy ich je 40 kusov,
Ak sa nemyoi tak krutiaci momen sa potica ten moment co je na motore, krat pocet prevodu

kapr64
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 16, 2016 10:53 am
Bydliště: liberec

Re: shredder

#9 Nový příspěvek od kapr64 »

dej foto toho tvého, potom se múžem bavit - jestli je to dvouhřídelák, tak to bude zajímavý s výběrem jak převodovky tak motoru, nehledě na nějaký ozubený kola na druhý straně, nebo dvě převodovky a dva motory...

http://postimg.cc/gallery/2sfb990wg/
Naposledy upravil(a) kapr64 dne sob bře 19, 2016 9:31 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: shredder

#10 Nový příspěvek od vitex »

Tak dej fotku a ne odkaz a s tím výpočtem se velice mýlíš.Příklad:Zkus počítat motor 15Kw a nebo 1.1Kw.A co teď?

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: shredder

#11 Nový příspěvek od peny »

mas dostatocne silny istic aby ti udrzal takyto motor(11kw)? nad spalovacim motorom si nerozmyslal? co chces vobec drvit?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: shredder

#12 Nový příspěvek od ota »

Ahoj na katru mám motor 11 kW a mám ho na 25A jističi motorová charekteristika. Při řezání mi ještě nikdy nespadnul a to jsem to i párkrát kousnul a motor zastavil, nebo řemeny řvaly. Jistič spadne akorát když špatně přepnu rozběh. To se občas stane. Když tedy zapneš tuhle mašinu s takovím motorem a pak teprve začneš ládovat, jistič už nespadne. Nejhůř je ten rozběh.
Když dáš tenhle motor co píšeš má 4000 ot/min a zpřevoduješ na výstup 40 ot/min spíš ukroutíš hřídele než to zastavíš. To bych měl právě spíš potom strach o ukroucní hřídelí.
Něco trochu jiného jsem dělal jednomu známému se štěpkovačem. Většinou to za převodovkou ukroutí hřídel. Motor elektro, nebo spalovací, převodovka planetová a nakonec ukroutí pokaždé hřídel na štěpkovači. Nebo to střihlo 10 klínek jako ksyž ho střihneš nůžkama.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: shredder

#13 Nový příspěvek od hugo »

jurajkoo píše:Ahojte dakujem za odpovede, pozrel som ten motor tak je to 11kw siemens, tie otacky je nieco po 4000 ot/min
Jasne ze nie novu, potrebujem vediet ako sa vyberaju prevodovky, aby sa to nerosipalo za jazdy, to znamenako zistim ci ktora prevodovka je vhodna, ano oreferujem bazos, a kovosrotyam takm je plno robustnych tych prevodoviek, dalo by sa vybrat, ale neviem podla coho zistim aka , je vhodna
opatrně s otáčkama motoru - klasický elektromotor s kotvou nakrátko, 3fázový, dvoupolový má otáčky lehce nad 2800ot/min. pokud by byl synchronní, potom jsou otáčky u dvoupolového motoru rovné 3000 ot/min. rychleji se točit nemůže.
pokud je na štítku 4000 ot/min,půjde asi o motor napájený měničem. výrobce siemens nebo kdokoliv jiný nemá na fyziku vliv.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: shredder

#14 Nový příspěvek od peny »

ota píše:Ahoj na katru mám motor 11 kW a mám ho na 25A jističi motorová charekteristika. Při řezání mi ještě nikdy nespadnul a to jsem to i párkrát kousnul a motor zastavil, nebo řemeny řvaly. Jistič spadne akorát když špatně přepnu rozběh. To se občas stane. Když tedy zapneš tuhle mašinu s takovím motorem a pak teprve začneš ládovat, jistič už nespadne. Nejhůř je ten rozběh.
Když dáš tenhle motor co píšeš má 4000 ot/min a zpřevoduješ na výstup 40 ot/min spíš ukroutíš hřídele než to zastavíš. To bych měl právě spíš potom strach o ukroucní hřídelí.
Něco trochu jiného jsem dělal jednomu známému se štěpkovačem. Většinou to za převodovkou ukroutí hřídel. Motor elektro, nebo spalovací, převodovka planetová a nakonec ukroutí pokaždé hřídel na štěpkovači. Nebo to střihlo 10 klínek jako ksyž ho střihneš nůžkama.

a hlavny istic mas aky?

lebo ak sa nemylim tak ako hlavny sa moze pouzivat iba istic B kategorie , ktory pri velkosti 25A pada aj pri 7,5 kw motore pri rozbehu

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: shredder

#15 Nový příspěvek od chobotek »

Eventuelně je to třífázový motor komutátorový a v tom případě ho vyměním za klasický as. motor výkonově vhodný k tomu drtiči. Až se teda tazatel uráčí o něm něco napsat (rozměry nebo aspoň foto a krabičkou zápalek pro srovnání)
vitex: co bys tak potřeboval? Naposledy jsem chodil kolem převodovky s motorem 30kW a říkal jsem si, že nic takového potřebovat nebudu. Že bych to příště z toho kontejneru vytáhnul.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“