shredder

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: shredder

#16 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, hlavní jistič mám 42A. Tenkrát jsem přestavoval barák a slibovali dotaci na elektrické topení. Tak jako dneska slibují na ty enkologický kotle. Potom se to někomu rozleží v hlavě a vše je jinak. No tak jsem udělal rozvody a elektrikář mi to sepsal a spočítal a uděli jsme rezervu. A dobře jsme udělali. Potom můžeš pouštět motory co jinde ne. Soustruh, frézka, katr, triodyna nebo sousedův štěpkovač. Atd nemusíš se strachovat že to spadne. Doma to mám v hodinách přez relátka ošetřený, aby to nepadalo.
Jinak co má pantatík 25 A klasickej jistič a pustím u něho na zásuvce 7,5 kW motor na cirkule, na rozběh a přepnu, nestalo se že by to spadlo. Tak nevím co máš tedy za jistič že Ti spadne.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: shredder

#17 Nový příspěvek od chobotek »

Aj, sem to dneska nepozorný... Rozměry drtiče jsou uvedeny - no, něčím podobným mítstní sběrna drtí papírové obaly. Je u toho krásný čtyřpólový elektromotor 15kW ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: shredder

#18 Nový příspěvek od vitex »

chobotek píše: vitex: co bys tak potřeboval? Naposledy jsem chodil kolem převodovky s motorem 30kW a říkal jsem si, že nic takového potřebovat nebudu. Že bych to příště z toho kontejneru vytáhnul.
Už nic dělat nebudu-nic nepotřebuji ale díky za nabídku.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: shredder

#19 Nový příspěvek od peny »

ota píše:Ahoj, hlavní jistič mám 42A. Tenkrát jsem přestavoval barák a slibovali dotaci na elektrické topení. Tak jako dneska slibují na ty enkologický kotle. Potom se to někomu rozleží v hlavě a vše je jinak. No tak jsem udělal rozvody a elektrikář mi to sepsal a spočítal a uděli jsme rezervu. A dobře jsme udělali. Potom můžeš pouštět motory co jinde ne. Soustruh, frézka, katr, triodyna nebo sousedův štěpkovač. Atd nemusíš se strachovat že to spadne. Doma to mám v hodinách přez relátka ošetřený, aby to nepadalo.
Jinak co má pantatík 25 A klasickej jistič a pustím u něho na zásuvce 7,5 kW motor na cirkule, na rozběh a přepnu, nestalo se že by to spadlo. Tak nevím co máš tedy za jistič že Ti spadne.
nemyslel som konkretne ze spadne mne, ale velakrat sa tu uz riesilo ze na 25A je 7,5 kw motor problem rozbehnut, ak ma stary "bakelitovy" tak tie podrzia trosku viac ako bezny Beckovy :friends:

kapr64
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 16, 2016 10:53 am
Bydliště: liberec

Re: shredder

#20 Nový příspěvek od kapr64 »

záleží i na přívodu, dráty k baráku jsou fajn - ja měl závěšák, CYKY 4x16 v délce 55m, jistič 25A v C a 7,5 kW kompresor orlík ho shodil jako prd, hold úbytek napětí je sviňa... teď mám dráty a 50A deon a je to... a pár fotek když převodovka a motor je správně navržen:

http://postimg.cc/my.php?gallery=2enn8bopc

kapr64
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 16, 2016 10:53 am
Bydliště: liberec

Re: shredder

#21 Nový příspěvek od kapr64 »

tady je adresa fotek na rajče: http://kapr5.rajce.idnes.cz/drtic/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: shredder

#22 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, no kompresor Orlík s 7,5 kW motorem to je jiná liga! To neudrží jen tak něco. Tam je to jinak dělaný. Není to pozvolné s rozběhem. Tam to jede rovnou ,,natvrdo"! To neudrží ani mě, když to vrazím rovnou. Tam je třeba aby aspoň fungoval ten odlehčovací ventyl. Jak nefunguje, tak to neudrží nic. Vlastní zkušenost. Musel jsem komporesor vrátit nešlo to vůbec zapnout. Ale když máš motor s rozběhem a potom až když běží zatížíš, není problém. To samé by bylo s tím drtičem. Pustíš to a až se to pěkně rozběhne, začneš to tam ládovat a už to neslítne, tedy když tam nenarveš nějakej nesmysl. :smich:
Jinak mám nově přívod k baráku zemí kabel měď nevím asi něco kolem 16 průřezu a délka tak 50 od toho antoníčka a když zapnu celou kaskádu, tak jede něco kolem 24 kW to dává ten jistič. Ale stačí zapnout k tomu konvice na vodu a šup už je ten jistič dole. A myslím že se tan kabel v zemi ani nekroutí. Před tím byl na sloupech hliník a nikdy nic s tím nebylo a to byl tak 100 m dlouhej. Jo byl asi o fousek silnější. Ale o tolik zase ani ne.

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: shredder

#23 Nový příspěvek od Juch »

Když je řeč o drtiči. Pracoval jsem na drtící lince na pneumatiky. Hlavní drtič měl skříň na 100kW.Byly tam dva motory a uhlové převodovky (Dvě hřídele proti sobě).Gumu z traktoru to snědlo snadno, ale z nákladáku mu dala někdy zabrat. kvůli silným kordům.

viz foto. Obrázek
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“