rozchod - stopa vlečky

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

rozchod - stopa vlečky

#1 Nový příspěvek od liba23 »

Určitě se tady na toto téma diskutovalo ale mě se nepodařilo nic moc najít......
Rád bych se dozvěděl výhody a případně nevýhody když má vlečka stejný rozchod jako traktor, jako že jede ve stejné stopě.
Traktor mám venkem přes kraje gum necelých 130, lépe řečeno kolem 128 cm. Nápravu dávám FIAT Ducato na 14kách a těch 130 mi přijde málo. Dneska jsem začal se stavbou a začal jsem zůžením nápravy a to na cca 145 venkem. Co to bude obnášet v praxi ??

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: rozchod - stopa vlečky

#2 Nový příspěvek od jaryn123 »

Jde o to kde s tim budes jezdit treba v lese ti traktor vleze mezi stromy a vlecka ne proto je lepší do stisnenych prostor sirka vlecky o trochu menší než traktor. dalsi věc je stabilita vysoka vlečka ma vysoko těžiště a naprava je potřeba širší. Jde o to na co tu vlecku potřebuješ.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: rozchod - stopa vlečky

#3 Nový příspěvek od matisx »

budes mit problem v bahne tu karku protlacit jestli se te to tyka-jako v lese traktor prohrabe kolej a kara by mela jet v ni ale kdyz je sirsi tak ji pres masu bahna musis o to vetsi silou tahnout-ted resim to samy u traktoru ale on 190vytlaci a naprava kary ma 200cm +- 5cm kazda strana neresim-cim sirsi a sirsi kola tim hure :-/

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: rozchod - stopa vlečky

#4 Nový příspěvek od jaryn123 »

Ale široký kola zase tak nezapadaji do blata nejaky ziletky se zariznou a ses v pr...i vsechno ma sve pro a proti musíš vybrat kompromis podle použít kary.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: rozchod - stopa vlečky

#5 Nový příspěvek od liba23 »

jaryn123 píše:Jde o to kde s tim budes jezdit treba v lese ti traktor vleze mezi stromy a vlecka ne proto je lepší do stisnenych prostor sirka vlecky o trochu menší než traktor. dalsi věc je stabilita vysoka vlečka ma vysoko těžiště a naprava je potřeba širší. Jde o to na co tu vlecku potřebuješ.
to ještě sám nevím ale tak určitě klasika, hlína, suť a pod. a nejvíc to bude asi do lesa na dřevo. Už jsem včera kutil oje, použil jsem co bylo tedy jekl 100 x100 x 5 nebo 6 ani jsem to neměřil. Chtěl bych celý rám udělat ve výšce trubky nápravy tedy cca 42 cm a hned na něj mezi kola rám korby z 60 x 60 x 5 a bočnice zešika nahoru, půdorys korby cca 140 x 240 podlaha asi 90 x 240. Osu plánuju dát asi do 2/3 délky korby

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozchod - stopa vlečky

#6 Nový příspěvek od traktorfanda »

Malá ukázka nevýhody uszké vlečky :D

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“