Náprava k přívěsu za auto

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Náprava k přívěsu za auto

#1 Nový příspěvek od kuligrado »

Zdravím pánové.
Mám takový dotaz na vaše moudré hlavy, které znají spoustu možných tech řešení a určitě jich viděly víc jak já. Jedná se o nápravu na přívěsný vozík za OA. Má v papírech samodomo a maximální hmotnost nic moc. Zatím stojí na dvoře tak jak jsem ho koupil od předchozího majitele a je tam použita náprava z favorita + jakés odpružení (tipnul bych to na říznutou pružinu zmíněného favorita a navařenou nahoře k vozíku a dole k nápravě. V pružinách jsou vysypané zbytky silentbloků. Při pohledu na vozík zespod je vidět, že byl pokus použít i nějaké menší tlumiče (zbytky uchycení). Vozík má v čudu podlahu. Takže když už zbytky podlahy pošlu komínem do věčných lovišť, udělám rovnou i GO nápravy (nechcu dělat jedno teď a za rok oddělávat podlahu a mordovat nápravu - zbytečná práce). A teď dotaz, co s tím, sehnat nápravu na listí, nebo koupit nějakou s gumovým odpružením v jeklu (teď si nevzpomenu jak se to přesně jmenuje ...), s měchama ani shánět nebudu (nemám vzduchový rozvod :)) nebo nějak pomoct stávající ? Mám na dvoře pohozenou zachovalou nápravu z formana i s pružinama a tlumičema, ale bojím se, že to pak budě děsně vysoké a přeci jen tydle tlumiče rády odcházejí (nebo ne?). Tak by mě zajímal Váš názor jak byste to vykouleli vy.

Jo a jedna pro pousmání : vozík má platné emise do 2016 :).
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Náprava k přívěsu za auto

#2 Nový příspěvek od kuligrado »

Nazdar páni,
tak jsem dospěl k závěru, že pokud neseženu nápravu s krutným odpružením (v jacklu), tak seženu nějaké vhodné listí. Jak se takové listové pérka dimenzujou? Vím jak vypadají na desetitunové lokotce co jezdí po šachtách, ale ne jaké by byly vhodné na takový vozíček :). Poraďte prosím kolik tak listů a cca rozměr. Nebo kdybyste někdo věděl o nápravě na 750kg s krutným pérováním do cca 3000 tak pls SZ (zatím jsem našel nejlevnější 750kg za cca 3800,-). Díky. Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Náprava k přívěsu za auto

#3 Nový příspěvek od Chose11 »

Zkrutné pérování používaly Citroeny, Peugeoty, tuším možná i Renaulty na zadních nápravách. Možná by tohle mohlo být použitelné.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Náprava k přívěsu za auto

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

Jo a tuhé nápravy s listovými pružinamí VW Caddy, to by taky šlo. Ta by se mi líbila nejvíc.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Náprava k přívěsu za auto

#5 Nový příspěvek od kuligrado »

Díky moc za tip, víceméně vyrazím vyrazím na turné po vrakáčích a šroťákách kde likvidujou auta a půjdu po zadních nápravách dodávek... a pak to nějako napasuju na vozík ;)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náprava k přívěsu za auto

#6 Nový příspěvek od Juch »

Dej tam listový pera z trabika. Válí se každym roku ulice. Má na obou koncích oka. Takže jedno dáš na pevno a druhé bude volně chycené aby to mohlo pružit.Mám na vozíku slabší pera, ale stejné koncepce a perfektní.Vinuté pružiny nedávej.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Náprava k přívěsu za auto

#7 Nový příspěvek od daniber »

Mám na vozíku torzní nápravu ale ty gumy v ní jsou po x letech překládání totálně v háji a při naložení kola do A
Volal jsem třem výrobcům vozíků včetně výrobce toho mýho a všude říkali kolem tisícovky. To mě přijde za gumu v metráži docela dost. Netušíte kdo tyhle pendreky vyrábí?
Snad si je vyměním sám, zatím mě to přijde vcelku jednoduchý
Přílohy
DSC04304.jpg
DSC04305.jpg
DSC04309.jpg

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Náprava k přívěsu za auto

#8 Nový příspěvek od kutil tim »

Nejlepší náprava je z dodávky, pevná s listovými pery, maximálně bych oddělal nějakej list, aby to prázdné neskákalo a nechal tam původní tlumiče.Torzní jsou nanic , prázdné to skáče jak koza.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Náprava k přívěsu za auto

#9 Nový příspěvek od daniber »

Jo to máš pravdu ale nenadělám nic. Torzku mám psanou v techničáku

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Náprava k přívěsu za auto

#10 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj daniber, měl jsem to už tak, že se jedna strana protočila (vezl jsem soustruh) koupil hydr. hadicovinu, jednu větší, druhou menší a tu jsem narval do tý větší, no a vozejk je stopořenej, jak za mlada .

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Náprava k přívěsu za auto

#11 Nový příspěvek od honza461 »

Ahoj,fiat tiorino.dva listáky ,krásná náprava na 13 kolech.Jedna se mi doma válí,i s fiorinem. :)

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Náprava k přívěsu za auto

#12 Nový příspěvek od sychrovak »

kutil tim píše:Nejlepší náprava je z dodávky, pevná s listovými pery, maximálně bych oddělal nějakej list, aby to prázdné neskákalo a nechal tam původní tlumiče.Torzní jsou nanic , prázdné to skáče jak koza.
Když máš stabilizační tlumiče neskáče nic.
bavím se o vleku za osobák.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Náprava k přívěsu za auto

#13 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
tak po nějaké době opět řeším vozík. Tentokrát trochu z jiného úhlu, ale náprava je to stále. Nakonec jsem sehnal nebržděnou nápravu co se dává na klasické bau vozíky s gumovým pružením. Mám problém v tom, že jedno rameno kola je "mírně vyhnuté" a po najetí cca 1000km mám z poloviny sjetou gumu. Rozebírali jste někdo takovou nápravu? Lis nemám, když budu nahřívat nebo zařezávat/srovnávat/zavařovat v pozici, tak mi asik gumy vytečou radostí... Jak se to rozebírá?

Díky Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

VašekP
Příspěvky: 50
Registrován: pát lis 01, 2013 9:09 am
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Náprava k přívěsu za auto

#14 Nový příspěvek od VašekP »

Já jsem kdysi takovou ohnutou nápravu opravoval na vozíku kamaráda, kterému do něj naboural chytrák, který vyletěl jak střela z výjezdu od pumpy přesně do vozíku, který zřejmě neviděl. Ohnuté to bylo asi tak o 15 stupňů, takže se s tím dalo jet pouze s prázdnou korbou a jen velice pomalu. Prachobyčejně jsme to ohřáli autogenem velkým hořákem a narovnali to podle oka, gumy jsme chladili mokrými hadry dokud to nezchladlo, ohřátou a rovnanou část jsme nechladili, aby jsme to nepřekalili a neprasklo to. Vozík jezdí dodnes a gumy nežere, takže jsme to asi trefili, je to už dost let, možná deset.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Náprava k přívěsu za auto

#15 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
já z toho ohřevu mám právě bobky, ale našel jsem řešení hodné mé bláznivosti. Koupil jsem od Hanze260 nápravu na 1,8t, přez svátky zkrátím a náboje jsou objednány u soustružníka a pak tu malou churavou nápravu pustím za pár kaček do světa, třeba se jí ještě někdo ujme. Každopádně dík za info, že "to" jde a funguje :), my jsme hold taková partyja co na vozíku tahá co auto uvleče no ....
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“