Naviják na autopřepravník

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
sanka
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 17, 2011 12:12 pm
Bydliště: čáslav

Naviják na autopřepravník

#1 Nový příspěvek od sanka »

ahoj kluci neobvykly dotaz ale mate zkusenosti tak se ptam z ceho dat navijak na autoprepravnik? Chtel bych aby sel udelat na rucni pohon (nevadi mi tocit a potrebuju 100% funkcnost, a jelikoz podval i pujcuju tak i blbuvzdornost)
Mel sem tam peknej od al-ka ale ten mi ukradli. A novej stoji strasnet ranec.
Ted tam mam nejakej na 1200kg ale auto natahne tak tak a bouracku vubec. Tak me prave napadlo jestli vzit neco takoveho jako mela v3s a udelat to na rucni pohon nebo pokud mel nejakej stroj nejakej mensi (teda ja ten z v3s jeste nazivo nevidel, jen foky). Jinak vaha kdyz bude s lanem 50kg tak to bude dobry protoze kvalitni elektrickej ma take skoro 50kg.
Tak predem dekuju za kazdou radu.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#2 Nový příspěvek od CBS »

Naviják z V3S váži minimálne 100kg. Ak ti mám niečo odporučiť, tak by som sa poobzeral po šnekových prevodovkách s prevodom 1:50 +/- a dorobiť na to bubom s volním odvíjaním. Lebo navijáky s nákladných áut sú ťažké a silné -> drahé

ešte relatívne ak máš na to navijáku dosť dlhé lano, mohol by si si vyrobiť kladku, koniec lana zavesiť na vlek a ťahať auto cez kladku - dosiahneš dvojnásobnú silu.

sanka
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 17, 2011 12:12 pm
Bydliště: čáslav

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#3 Nový příspěvek od sanka »

ja sem si podle fotek rikal ze ten z vejdy bude asi velkej ale bral sem to spis jako prirovnani. Zkusim dal hledat. Ale fakt radsi neco poradnyho at me to nikdy nezklame radsi 100kg tele a jistota nez navijak kterej bude udajne na dve tuny a utahne 600kg

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#4 Nový příspěvek od CBS »

Aj to je pravda, ak by si mal zháňať naviják z V3S, lepší by bol zo Zila, naviják z V3S nemá voľné odvíjanie lana, čo by bol pri ručnom pohoe úmor a des.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#5 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ve vojenských výprodejích bývali k sehnání šikovné ruční dvourychlostní navijáky.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#6 Nový příspěvek od Sadra17 »

nedal by se použít klasickej hupcuk ? :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#7 Nový příspěvek od CBS »

Dal, ale má malý zdvih, 3,2t má zdvih iba 150cm aj keď by sa dala knemu nadpojiť reťaz... My sme unimobunku natiahli na podval hupcugmi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: z ceho navijak na autoprepravnik?

#8 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, občas se tyhle ruční navyjáky oběvěji v kovošrotě. jsou to staré kousky, ale bytelné. Já mám doma jeden malej a druhej velkej. Ten malej by mohl dát tak 1000 kg. ten větší tak kolem 2500 kg. Tak bych to štymoval. Jsou to ruční šnekové navyjáky. musíš sice trochu víckrát zatočit, ale to se nechá. Je tam lano a třeba 30 metrů. Zase záleží jak silné je tolik se tam vejde. Nebo by se dal ještě vyrobit ze stavebního vrátku. ten by taky celkem dost snesl.
Kdyby se ta věc ktrou by jsi chtěl navíjet zdála těžká, není problém si vyrobit kladku třeba s kouskem řetízku. Tu potom vložit na lano a můžeš táhnout jednou takovou váhu. 8)
Tady je na fotce ten malej navyják mám ho na raktůrek a ještě je tam fotka toho navyjáku ze stavebního vrátku.
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“