Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#16 Nový příspěvek od Mako4991 »

Domofarm píše:No ale tak keď ideš vyklápať tak ako prvá sa ti vysúva prvá sekcia s najmenšou plochou a kde je vnútorný priemer piestnice 60mm je to postupne s odstupňovaním po 20 a to 60-80-100-120-140 a najväčšia váha je hned na začiatku ako sa začne dvíhať korba a čím viac sa zvyšuje uhol a zosypuje z korby tak váha klesá a teda kým sa vysunie piata sekcia tak už tá váha je niekoľko násobne menšia ako keď bola na začiatku samotného zdvíhania.
Vieš čo by ma zaujímalo ako je potom poriešené a čo sú tie ručné hydraulické zdviháky, však to nemá ani priemer poriadny, váži 30kg celý zdvihák a udávajú nosnosť až 50t a to ešte len takým ručným kyvkaním páky dosiahneš na výstupe takú enormnú zdvihovú silu, však čerpadlo by malo byť podstatne výkonnejšie aj čo sa týka tlaku nielek prietoku že ide rýchlejšie. alebo ako to je vlastne?
Už ti to tu napísal chobotek, že vysúvanie nejde tak, ako si písal. Do piestov ide rovnaký tlak, ale kedže najhrubší článok vyvinie najväčšiu silu, resp pri prekonaní daného odporu potrebuje nižší tlak ako tenší, takže prvý článok vyjde v záťaži vždy najhrubší.
Čo sa týka zdviháku, tak nevidím problém v tom, že vyvinieš rukou väčší tlak ako čerpadlo. Zober si napr. skúšačku na trysky, tlakuješ rukou aj cez 200Atm, skús takúto hodnotu dostať zo zetoráckeho čerpadla. Keď som skúšal rozchodiť brzdové valce na traktore, tak som tam dal provizórne palivovú hadičku s povoleným tlakom 20Atm a roztrhlo ju bez toho, aby som skákal po pedáli.
Prietok na silu nemá vplyv(pokiaľ nikde nie sú enormné netesnosti), aj čerpadlo s prietokom 2-3l/min dokáže vyklopiť Tatru(kde je čerpadlo s prietokom cca 100l/min), pokiaľ dodáva rovnaký tlak, len to proste bude trvať omnoho dlhšie.
Poškodenia piestu Zetorom by som sa nebál. Čerpadlo na T148 malo menovitý tlak 160Atm, maximálny až 190 a pochybujem, že by mailer nepredimenzovali.

Domofarm
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 27, 2011 6:57 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#17 Nový příspěvek od Domofarm »

no a to mi tu jeden starí čo robil u nás na družstve a presviedčal ma že ako prvý sa vždy vysunie ten najdenší lebo má najmenší odpor,, vidím že s nedá veriť ani takým čo pri tom robia, najlepšie sa spoliehať na vlastné usúdenie a rozum

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#18 Nový příspěvek od dvk »

Však se někdy podívej, jak se při zvedání auta vysouvá panenka - vždycky vyjede první celá nejhrubší část a teprve až se ta zastaví o doraz, začne se vysouvat prostřední píst. A ten se pak vysouvá rychleji a páka jde víc ztuha - menší plocha.

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#19 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

http://www.youtube.com/watch?v=9_2AJQyJ ... re=related tady je to vidět - první leze ten z největším průměrem
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Domofarm
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 27, 2011 6:57 pm
Bydliště: Námestovo

Vyklápací vlek

#20 Nový příspěvek od Domofarm »

Zdravím, pridávam dalšie foto. už som to aj testoval no paráda, sa mi to ozaj podarilo. akurát ešte čo som si nechal celkom nezavarený vrchný diel s puzdrom a ten posuniem o niekoľko cm dopredu kedže uhol vyklopenia je dobrý a bude menšia záťaž na kyper a namáhanie korby.
Přílohy
vyklapaci vlek.JPG
vlek 20T.JPG

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#21 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ako tak na to pozerám, tak dúfam, že budeš ešte vystužovať rám korby :friends:

Domofarm
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 27, 2011 6:57 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#22 Nový příspěvek od Domofarm »

No pôsobí to možno tak že tá korba bude oslabená, ale nie to si nemyslím pozdlž sú vlastne dve šíny prfil U hrúbky 10cm no a moc mi urobí ked dám plech po bokoch hrúbka 3mm, výška 120cm a sa to kompletne všetko obvarí a bude ako celok. Vrch tých tyčí pospájam účkovým plechovým profilom a potom rovnakom rozmiestnení budú po obvode ešte dva vinkle 3x3cm tak že to bude celkom silné.
Nechcem to zbytočne predimenzovať a tým mať príliš vysokú pohotovostnú hmotnosť. Už len spodný rám podvozku je poriadne silný ale tak to čo som mal k dispozícii tak som použil. kyper je navyše umiestnený vo vzdialenosti 210cme od konca korby, Od závesov som ešte nechal trčať 50cm. Chcem aby to vydržalo pochopiteľne poriadnu záťaž a ked sa ten kontajner naplní aj zeminou doplna, však ak bude niečo slabé tak mu pridáme hrubšieho a nejakej pásoviny....hehehe

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#23 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ja ti neviem. U nás majú jednonápravovú vlečku a ako hlavný nosník je tam I100 a už to majú narovnávané a vystužované, pritom na nej vozia viac menej iba drevo a dĺžka je okolo 4m, takže je ešte kratšia ako tvoja.
Máš tam kyper z Tatry, tak by si mal používať aj materiál ako Tatra:
Korba T815.jpg
Ja by som to vystužil nejako takto:
Vystuha Domofarm.JPG

Domofarm
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 27, 2011 6:57 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#24 Nový příspěvek od Domofarm »

No moc mi urobia bočnice a kedže to bude pevne zvarené ako kontajner a držať ako celok. Nemalo by to ani nejak moc pérovať na strany, ked sa naloží náklad nerovnomerne na korbu. Uvidím ako mi to ukáže, každopádne pokial budem chcieť vystužovať tak ako mi tu uvádzaš to by bolo najideálnejšie a zosiliť rám po dlžke na výšku ale to sa mi nedá realizovať zospodu jedine zboku z vonkajšej strany rámov,lebo už sú závesy, výstuhu ak bude potrebné budem dávať jedine ak tak z vonkajšej strany rámov a to tam privarím potom ak tak nejaký široký profil aspoň 3m dlhý a na oba rámy korby. Kyper idem ešte niečo posunúť dopredu tak to trocha odlahší ten rám a nebude až tak moc namáhaný. Ale tak predsta keď sa to napere štrkom, však potom dám vedieť tu, že ako som pokročil,,,robota sama ukáže ako čo.....

steff
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 21, 2012 12:02 am
Bydliště: novot

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#25 Nový příspěvek od steff »

mam malu vlečku a chcem sne spravit vyklápačku ale nemam čerpadlo a neche sa mi ho tam davat či bi sa dalo nejak ta velcka zdvihnut ako napriklad kabini na kamionoch??

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: Ako vypočítať zdvihovú silu hydraulického piestu?

#26 Nový příspěvek od halagacka1 »

podla mna ti to viklopi aj ta 57čka tie štiepky akurat ti to nedvihne cele lebo v prevodovke bude sucho ked to dvihne do polovice zeminu ani nahodou a ani to neskušaj nakladat a hlavne vozit s tym by mal problem aj tažky traktor to potiahnut hore kopcom nabechane hlinou určite by to viklopil aj traktor ale ten olej bude chybat pri takom pieste
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“