Brzdy vlečka BSS P 73 S

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zvolánek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 24, 2022 10:29 am
Bydliště: Havlíčkův Brod

Brzdy vlečka BSS P 73 S

#1 Nový příspěvek od Zvolánek »

Ahoj všichni,

budu kompletně repasovat brzdové rozvody na BSS P 73 S, všechno nové. Mohu poprosit o info z čeho nejlépe udělat rozvody, jaké hadice a příslušenství?
Díky za info.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#2 Nový příspěvek od CBS »

Rozvod na ráme určite 12mm PA trubkami, možno aj na prívod z traktora použiť špirálku.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#3 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja na traktor kdyz nejsou trubk daval klasickou gumovou hadici, a na 7 tunu, kde zadny rozvod nemam, chystam to asame.

Ale mam tu jednu bez papiru, a tam chci dat vzduchojem z kompresoru, a jen ke kzde naprave hadici a pres elektroventil napojeny na brzdova svetla rovnou do valcu.
Zatim zkusim jeden na kazdou napravu, pripadne rozbocim a dam jeden ke kazdemu valci.
Slibuji ai od toho pomalejsi nabeh brzd pri pribrzdovani
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Než gumovou hadici, to radši pa trubky, jednodušší zakončení atd... jen nějak nechápu jak chceš regulovat brzdný účinek? Pokud jen "otevřeš kohout" tak to bude postupně brzdit víc až to zabrzdí plnou silou=nepoužitelný pro provoz...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#5 Nový příspěvek od Lukashil »

Nevim jke stesti mate na vleky vy, ale vse co jsem kd tahal bylo stejne jen brzdi - nebrzdi.
Pokud jsem chtrl citlivejsi regulaci, musel jsem o pedal jen brnknout.
Pokud ventil bude plnit valce pomaleji, v podstate je to to same, na mzik rozsvitim brzdovky, a nez se valec naplni uplne, zhasnu
Co se tyka uplneho zastaveni, je to na vlek bez papiru, takze stejne na stopce dobrzdovat nebudu, a i kdyby, vy brzdite az na poslednich 10ti centimetrech?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#6 Nový příspěvek od CBS »

Nie je chyba niekde inde? Nemyslím priestor medzi volantom a sedačkou, ale ovládanie brzdiča prívesu? Vlečku ťahám veľmi málo, na 5748 sa brzdí dosť zle, ale na ZT 303 to s trochou citu brzdí ako nákladné auto.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#7 Nový příspěvek od Lukashil »

Krom traktoru v atoskole jsem na iny nenarazil kde by to chodilo plynule
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Než o vleku je to o traktoru. S tím, že by se nedalo brzdit plynule jsem nikdy potíž úplně neměl ale chce to vyladit a hlavně nepoužívat repas věci za stovku... Co se týče traktorů s mechanickým ovládáním brzdiče(uř1 do 69, uř2 do 161) tam není s plynulým brždění, žádný problém. I s prázdným opavákem se zrušeným zátěžákem se dalo se 120 s trochou citu z kopce zastavit bez gumování. U hydraulickýho ovládání brzdiče je to právě o dílech a jak si to vyladíš, dá se to naučit brzdit taky(s debilním repasem brzdiče to brzdit nenaučíš) ale ne tak jednoduše jako starší mechanický provedení...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#9 Nový příspěvek od Lukashil »

Zatim mam vyladenou jedinou mezipolohu, kdy mi to brzdi, odbrzuje a postupnr nepribrzduje, v kterekoliv jine dire nebo s jinym nastavenim to bud neodbrzdi, nezabrzdi, nebo po 2km zacne pribrzdovat samo, ladil mi to tu i servisak zetoru a povidal ze se s tim jeste nesetkal, regulator ladil, vyrovnavac novej, brzdic novej, hadicky a kapalina nova, valecky nove, tak jedine uz noveho majitele :wink:
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#10 Nový příspěvek od red.bill »

Tak ono to chce prvně vědět jak ten hydraulický převod vlastně funguje(je to jednoduchá fyzika)... Pak pochopíš, že můžeš s táhlem štelovat sebe víc ale počátek brždění s ním nijak významně neovlivníš... To lze měnít jen tím, že změníš poměr páky... celej ten systém vychází z nějaký ovládací síly brzdiče přívěsu, pokud je potřebná síla k jeho ovládání větší než bylo původně plánováno, brzdit to nenaučíš respektive bude ti brzdit traktor dřív než vlek a nic s tím neuděláš... Zrovna tak, se chce vyprdnou na příručku(neštělovat táhlo bez vůle i předpětí) ale najít si pozici kdy začíná brzdit a pak táhlo o něco povolit, ať máš prostor pro plný odbrzdění. Veškerý přidaný péra vyházet, to jen zvyšuje ovládací sílu viz. výše. pedály seřízený dle příručky. Doma mi to u traktroru funguje korektně jak by cca mělo(jen nevím v který díře mám páku(byly potíže s károu i přes pravidelný mazání klíčů zatuhly a zezačátku jsem je nepodezříval). Zabrzdím plynule, hned odbrzdí, kára brzdí cca stejně jako traktor, možná dřív ale to se těžko posuzuje, rozhodně nebrdí později. Traktor z 90roku a podle barvy brzdič původní, kára(nunc) z 98/99 roku a rozvaděč vypadá taktéž původní. Velmi vyjímečně táhnu něco jinýho než toho nunce a nevšiml jsem si, že by se s jiným vlekem brzdy chovaly jinak... Ale můžu někdy zkusit půjčit opaváka nebo 9t ale s prázdnou toho asi moc nevyzkouším... 7t už tu nejsou ale je fakt, že ty brzdily dost prapodivně proti 9t.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#11 Nový příspěvek od Lukashil »

V praci na vsech 11 traktorech jsem to vyladil, jenze vsude bud puvodni nebo originalni dily.
Dneska to dela kde kdo, uz jsem zkousel i pruzinu vevnitr v brzdici ladit, proste jsem se s tim naucil a nikdo jinj s tim nejezdi, kratce dupnu na pravy pedal a brzdi to nadherne, na oba proste az kdyz flekuje traktor
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#12 Nový příspěvek od red.bill »

Tak jedině zkoušet ladit přímo ten brzdič, ale když se neví potřebná ovládací síla bude to pokud omyl a běh na dlouhou trať... V bejvalým podniku jsem to s repasem nikdy brzdit nenaučil, pak se koupil fungl rozvaděč a bylo to o 100% lepší ale stejně to nebylo ono. Vlek jsem moc netáhat tak to bylo jedno a neřešil jsem to víc...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Brzdy vlečka BSS P 73 S

#13 Nový příspěvek od Lukashil »

I proto n tom vleku bez papiru vyslim to harakiri, jezdi to jen po trave, a tam neni potreba brzdit ostre abych ho nenicil
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“