Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#1 Nový příspěvek od jbb »

Řeším takovou technickou záležitost - mám výkyvnou sekci (podsekávač), je na to jednuduchý nosič (trubka v trubce) za traktor, ale vysunout to manuálně do boku je neskutečný opruz, křiví se to a skoro se to nedá. Takže bych chěl zkonstruovat nějaký lepší nosič, teda zase trubka v trubce, ale aby to mělo parametry výložníku (jako u teleskopického nakladače, třeba), že ty dvě trubky budou v sobě se posunovat (i s tím zatížením sekcí) snáze (takže nějaké rolny či co?). Doplnil bych to pak dvoučinným pístem a ovládal rovnou z traktoru. Nicméně nevím, jak na to, poradí někdo? Základní dílnu mám, se svářečkou (trochu) umím, nakreslit si to dokážu, nechat si vypálit díly taky...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Musi minimaliOvat trenie, tak ze nejake klzaky tam dat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#3 Nový příspěvek od jbb »

Je mi jasné, že klíčem je minimalizovat tření. Já uvažoval o nějakých rolnách, což je asi složitější. Můžeš prosím popsat, jak by ty kluzáky měly vypadat (klidně jako pro blbce, mám sice titulů kolem jména, ale technickou školu jsem nestudoval a na základce ani dílenskou výuku neměl ;-) ) ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Rolny ma UDS ka koli velkemu zatazeniu a poplatne dobe vzniku, pozri si obrazky. Klzaky maju hydraulicke ruky a plosiny a bagre.
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1291745 ... olland.php

Na hydraulickych rukach je 6hrany profil. Tj ako keby si jakel postavil na hranu. A vnutri su potom na kazdej strane klzaky, su po celej klznej dlzke a troska uzsie ako je vnutorny jackel (kedze po oblych rohoh toho jakla to nejazdi.)

Ono v zavislosti od zatazenia a pracovnej dlzky su tie riesenia rozne.oze byt klzka len bodovy.

Niekde su klzaky stelovatelne, z vonku je velka matica, do nej sa srubuje velka skrutka aby to malo velku pritlacnu plochu, klzak ma v mieste sruby vybranie aby klzak drzal polohu. Utiahnutim skrutky sa vymedzuje vola.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#5 Nový příspěvek od Killer Koly »

trubka v trubce neni moc dobre reseni, lepsi je jekl v jeklu. na vnejsi jekl das rolnu dolu, na vnitrni nahoru vzhledem k pusobeni paky a musi to fugovat
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výsuv do boku (výložník) - jak na něj?

#6 Nový příspěvek od jbb »

Jo takhle, to mne nenapadlo... takže udělat to tak, že jekl v jeklu to povede v horizontálním směru, zatímco ve vertikálním tam budou ty dvě rolny?

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“