Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka :-)

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka :-)

#1 Nový příspěvek od Shrek »

Bud povstane z popela jako bajny Fenix nebo to proste bude Popelka popripade Popelak :-)
Jsem zvedav, za jak dlouho ho dam dohromady, nemam totiz vubec cas... Snad bude dlouha zima a do jara se to stihne...
Nebyl drahej, poskozenej moc neni. Problem je, ze se na to sezene jen cast veci. V necem se bude muset improvizovat, pac dily proste uz nejsou.
Nastartovat jde, spajzka je v tom ta s 3jnasobnym nasobicem. Hydraulika bohuzel Bosch :-(((((
PVH nikdy nepouzito, zkusim do toho dat predni diskovku a uvidi se jak to umota.
Kola na siroko, asi je tak necham, ma to 230cm na sirku
Skla, gumy kolem oken sehnany, calouneni necham udelat... Strechu snad sezenu. Hydraulika, a sedacka vzduchova koupena starsi. Tak to snad nejak naladim.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#2 Nový příspěvek od jurex »

Tomu říkám výzva, přeju hodně štestí a co nejdřív v provozu, budu sledovat 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#3 Nový příspěvek od Shrek »

Taxem neska sundal boudu, neni to tak tragicky, hadice od orsty jsou vhajzlu vsechny, ostani hydraulicke taky, kabely jsou spaleny taky. 2 cidla a nejaky elektromagneticky ovladaci civky. Eletrika se musi udelat komplet nova.
Svetla, blikace atd koupim uz vsechno v diodach. Ne u zdejsich "obchodniku" pekne si vse naklikam na ebaji (aliexpresu) za uplne jine ceny.
Strecha asi vazne nejde sehnat, taxem zadal vyrobu z nerezu, udela se sendvicova se zatepenim a po obvodu bude trubka, at to nebudi moc pozornosti.
Taky jsem prisel na to, od ceho to chytlo... Problem je v kotoucove brzde kardanu na predek. Nekdo s tim asi projel obilim, poradnou hromadou, ten dekl byl plnej spalenyho jecemene. Od toho chytla izolace kabiny a uz to jelo, takze kdo ma tuhle modelovou radu, taxi to zkontrolujte.
Sehnal jsem kompletni ovladani hydrauliky a sedacku . Taky navod k obsluze a udrzbe.
A jeste jedna vec mne nasrala, mam male vrata do obou dilen :-((((((((( ma to 272cm a ja mam 260, (mozna zkusim poradne upustit kola, treba tech 10-12cm dozenu, nebo mam 24kola z nejakyho nakladace, i s plnym diskem, tak tam asi vyplazmim diry a ty 38 sundam...) tam kde to stoji ted, do druhe dilny se to na vejsku vejde, ale zase je tam zvedak na auta a bude se kolem toho blbe chodit. Bohuzel, musim na to vratit skkelet kabiny a sloupek rizeni co drzi orstu, pedaly a eletriku aby se nechalo tahat kabely. Nejak to musim vymyslet. Zkusim premluvit eletrikare, aby nejdriv natahal kabely na tom sloupku a to co je spaleny na podvozku a pak teprve s tim vyjet a dat na to boudu bez blatniku a podlahy a natahat kabliky v druhe dilne na mensim prostoru.
Cele jsem to odstrojil, umyl a ted to bude zase asi nejakej den stat, pac mam praci na bagr...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#4 Nový příspěvek od Shrek »

Tak jsem dnes z bagru vylezl v 15hod a ne za tmy jako vcera, a to co jsem mel sundane jsme umyl wapem. Nalezeny 2 diry na baltnikach, zevnitr blatniku je "tunel" pro kabelovy svazek na ovladani hydrauliky. A jak jsou 2 plechy na sobe, tak je to jasny... Jinak neni po rezu ani pamatky. Taky jsme nasel prorazenou spodni nadrz, nekdo to zalepil nejakym tmelem ale 200bar a tepla voda to sundala dolu, tedy provedu zavareni.
Ted otazka na odborniky, cim kabinu zateplit, cast izolace byla rozpadla, cast poskozena pozarem, a zbytek neodolal me wapce a je nenavratne pryc.
Co tam treba dat tohle https://www.vzduchotechnika.cz/detail/2 ... roQAvD_BwE
A okraje oblepit timhle https://www.vzduchotechnika.cz/detail/2 ... paska-75mm
Taky jsem v depozitu nasel kola asi z SK4, takze asi mam vyresenej nizkej strop v dilne, na disky z SK4 navarim disk z napravy z autovleku 8der, melo by to pasovat na roztec 105. Prumer je 1170 oproti 1700mm.
No a zitra koupim odrezovac, a muze se zvesela odrezovat, po ohni uz je to jak liska...Taky pokoupim nejaky dvouslozkovy zaklad a muze se zacit strikat.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#5 Nový příspěvek od Zetor15 »

S touhle izolaci obcas delame a ma problem ze je naskava o dlouho vlhko drzi. Z vlastni zkusenosti doporucuji original na stroje kupoval jsem v metrazi na izolaci kabin pro tatry a jsem spokojen.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#6 Nový příspěvek od tomous »

Od čeho to chytlo? Nebylo to od brzdy na předek?

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#7 Nový příspěvek od Novis »

Nahoře to je napsaný :)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#8 Nový příspěvek od Shrek »

Zetor15 píše:S touhle izolaci obcas delame a ma problem ze je naskava o dlouho vlhko drzi. Z vlastni zkusenosti doporucuji original na stroje kupoval jsem v metrazi na izolaci kabin pro tatry a jsem spokojen.
Nemas nejakej nazev toho co jsi kupoval? Nebo kde jsi kupoval? Blbe se to hleda... vyleza sama izolace baraku atd.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#9 Nový příspěvek od saano »

Izolacie tapacirov http://www.izotes.sk/izolacia-auta-proofcar

Pipadne niečo taketo http://www.klimatizacia-vetranie.sk/pro ... e/izolacie


Inak držím palce vypadá to dobre 8) .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#10 Nový příspěvek od Zetor15 »

Já to kupoval v tatra servisu pasek v rybnici u kaznejova

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#11 Nový příspěvek od Zetor15 »

Název bohužel nevím

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#12 Nový příspěvek od Shrek »

Ok, diky si cinknu k tomu prodejci.
Jinak si dam chvilku oraz, ne vzdy se povede vse jak ma :smich: u felcara sem nebyl, vylecim to sam :jazyk: Klouby jsou ok, jen svleceny z kuze, ukazovak je na tom hur, tam slo i maso takze byla trosku videt kost, jsem to radeji zalil novikovem abych se na to nemusel divat.
Ocelak ve flexe je dravec...

Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#13 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Teda hezky tě sebral. Dělám s rozbruskou denně a ze všech kotouču mam největší respekt právě z toho dráťáku to je hajz. Držím palce at se brzo zahojí zranení.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#14 Nový příspěvek od Britt »

Máš to moc pěkný. Jednou jedinkrát jsem dělal s fričkou bez kotouče a samozřejmě mi vlítla na ukázováček. Zařízla se do kosti a šla až na kloub. Naštěstí se vše zahojilo bez následků.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#15 Nový příspěvek od ITS »

Novikov je málo. Chtělo by to "višňovku"- Višněvského balzám a zavázat. Tohle bude stále mokvat a Novikov to neudrží. Na to má sílu jen Višňovka !!! Neváhej a sežeň si ji !!!
Jednou za dva dny přemazat a přebalit.

Pozor na to !!!!!!

A pokud to začne topit a škubat, tak do hodiny k doktorovi. Otrava je běžná věc.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 8521- 10540“