Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka :-)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#211 Nový příspěvek od Shrek »

Copak si ti pamatuju, musim se zitra podivat :-)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#212 Nový příspěvek od Shrek »

Takze se omluvuji, na 105 to dela leve kolo -vnitrni sip, na 6945 prave kolo -venkovni sip.
https://photos.app.goo.gl/UZFhdWPMa9bopM6o8
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#213 Nový příspěvek od Širon »

Mě to na crystalu dělá pravý přední ,venkovní strana ,ale jen na půlce kola. Zajímavý ,jak se sjíždí jen půlka kola a jen z venku. Nejspíš blbá pneumatika.Vzhleden k tomu že nemám přední blatníky ,na kola vidím a nešmajdají ,nehází, nemají boule ,ani v pneuservisu nevědí a čuměli na to :shock:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#214 Nový příspěvek od Zetor15 »

ten venek je urcite sbihavost kdyz to delalo nam tak jme museli udelat vzadu o 1cm min nez ve predu a od te doby klid

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#215 Nový příspěvek od pavel sk »

Tieto tazke napravy aj kristalacke UR2 maju predpisanu len rozbiehavot 10-15mm. Pokial to robi len na jednom kolese tak je rozhodena cela geomeria. Kolesa so spojovacou tycou musia tvorit rovnoramenny lichobeznik.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#216 Nový příspěvek od pavel sk »

Rychly načrt ako by to malo byt a naopak nemalo byt Obrázek.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#217 Nový příspěvek od pavel sk »

Este aj takto. Takto nas to ucili na skole v predmete Diagnostika, nastavenie a opravy automobilov Obrázek Cervenou su oznacene spojovacka a ovladacia tyc od riadenia a strany drania kolies pri danom stave nastavenia, pripadne rozladenia riadenia.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#218 Nový příspěvek od Chose11 »

ty kola by se měly při jízdě srovnat, nemůže být jedno kolo vykloněné a druhé jet rovně, pokud to násilím nedržíš volantem. Leda že by byl totálně v pr. záklon rejdového čepu a příklon/odklon kola
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#219 Nový příspěvek od Pavel.T »

Mě na crystalu s hnaným předkem taky pravá strana kola na pravém kole. A co tak pozoruju tak snad všechny těžký nápravy v okolí to mají podobně.
A přijde mi že na crystalu mám poměrně viditelný kladný odklon kol podobně jako na nehnaný nápravě, ale míň teda.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#220 Nový příspěvek od Shrek »

No prave, kdyz Fenix stoji na rovine, zda se mi a nejen zda, pac jsem si to zmeril, ze to leve kolo ma jiny odklon nez prave. Sazel jsem na rejdovy cep, ale rozebiral jsem to zbytecne, tomu neni vubec nic, zadna vule. Koukal jsem po ostatnich traktorech, ptal se majitelu, a odpoved byla stejna, "Dela to odjakfurt, sem se s tim smiril, kdyz je to smeteny uz moc, necham prezout kola a jezdim dal"
Je mozny, aby byla spatne udelana naprava? Pac jako odklon jaxi nenastrelujeme :-)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#221 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri rozhodenej spojovacke sa prave u traktora nemusia zrovnat lebo riadenim ovladas lave koleso (UR1) a to skorigujes podla toho ako taha do stran riadenim. Prave koleso je ovladane vlastne od laveho cez spojovacku a to moze gumovat a odierat sa. Toto sa najcastejsie stane pri nepozornej vymene gulovych capov, ked sa to hociako nasrobuje. Pritom moze vzniknut aj nerovnomerny pomer otaciek volantu do rejdov. Co sa tyka odklonu a pripadnemu zaklonu tak ta je tu dana konstrukciou a presnostou obrabania napravnic. Zvyslaky su pri pohlade s boku na koleso jemne naklonene dozadu Obrázek. Kolesa mas na rovnaky tlak nafukane?

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#222 Nový příspěvek od Shrek »

O geometrii tuhe napravy malicko neco vim, mam 2 auta s tuhou vepredu, kolik ma bejt zaklon rejdoveho cepu u nich vim take :-) Aby se kola vracela a pritom nedochazelo ke kmitani.
U 69 jsou otacky volantu ok.
Ano, pneu jsou vsechny 4 nafoukane rovnomerne. Ale odklon kola je viditelny. URIII ma orstu, tedy neni nic mechanicky spojeno s volantem, zkusim jste udelat rozbihavost i kdyz nula by vadit nemela. Ale stelovat to budu az zacne mrznout... |Sundam kola, dovezu je aby je prehodil a pak to zacnu resit.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#223 Nový příspěvek od pavel sk »

To je vlastne jedno ci je tam orsta alebo taha za koleso tiahlo. Ty tam mas valec uz priebezny co taha za obydve strany????

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#224 Nový příspěvek od Širon »

No fajn, Pavlíku jsme stejnýho vzdělání a taky nás to tak učili. Jenže když budeš mít jedno kolo rovně a druhý do sbíhavosti či rosbíhavosti je to při jízdě jedno, protože aby jsi jel rovně obě kola se natočí stejnoměrně k podélný ose vozidla, bude jinak natočenej volant, což u orsty stejně neřeším a na jednu stranu podle konstrukce řízení může být menší rejd. Při extrémně špatný geometrii se budou sjíždět plus mínus taky obě kola stejně blbě a ještě navíc to bude tahat za volant a hádat směry atd. Jen mě zaráží že když jsem přehodil kola dělá mi to pořát jen ta jedna guma sviňa.
Přičítám to špatný směsi a pátečnímu kusu, nebo sobotnímu ,nebo nevím do kdy v Indii dělají.
Jinak to blbý sjíždění gum je fajn téma na dlouhý večery ,páč kdo má tuhle nápravu tak má zkušenosti většinou špatný a pryže přehazuje a zkouší jiný ,případně mění tlaky ,ráfky a dalo by se o tom dlouho polemizovat.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tak se poridil "novy" tazny kun 10540 Fenix nebo Popelka

#225 Nový příspěvek od Martin90 »

Nám se takhle sjížděla vždy jedna pneu kvůli Nospin diferenciálu.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Odpovědět

Zpět na „Zetor 8521- 10540“