Zetor 10540

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fordson
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 31, 2008 11:18 pm

Re: Zetor 10540

#61 Nový příspěvek od fordson »

ahoj, tak změna otáček vývodového hřídele se dělá tak že se otočí konec co kouká náhon,uvnitř sezamáčkne a tím se přepnou otáčky. Akorát jsem musel koupit vývodový hřídel , který má každý z obou stran šestidrážku.nápravu jsem sehnal Cararo,ale nevím jestli ji tam budu dávat.

tomas6245
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 28, 2010 2:20 pm

Re: Zetor 10540

#62 Nový příspěvek od tomas6245 »

nazdar,chcem sa spytat,chcem kupit zetor 10540,aku mas snim skusenost?

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 10540

#63 Nový příspěvek od bigles »

fordson píše:ahoj, tak změna otáček vývodového hřídele se dělá tak že se otočí konec co kouká náhon,uvnitř sezamáčkne a tím se přepnou otáčky. Akorát jsem musel koupit vývodový hřídel , který má každý z obou stran šestidrážku.nápravu jsem sehnal Cararo,ale nevím jestli ji tam budu dávat.
Ani nemusíš otáčet stači oddělat a strčit tam kolík a zatlačíš to tou 6ti drážkou a nemusíš kupovat noví

Honza14
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 05, 2010 9:32 am

Re: Zetor 10540

#64 Nový příspěvek od Honza14 »

Ahoj, má takový dotaz. Koupil jsem si zetor 9520 vše ok až na hydrauliku nějak zlobí. Problém je v tom, že když jí chci zvednout tak hydraulika reaguje až na pohyb páky uplně v poslední části svého chodu (zhruba v poslední pětině) což je docela problém. Je to potom strašně citlivý. Nevíte někdo vážnost této poruchy nebo čím by to mohlo být??? Dále mi nefunguje kolíbkový spínač na sloupku. Může to mít nějakou mechanickou spojitost Nebo to je jen otázka špatně zapojené elektriky?? Předem díky za reakce, každej nápad / připomínka se mi moc hodí.
Naposledy upravil(a) Honza14 dne pon pro 06, 2010 10:05 pm, celkem upraveno 1 x.

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: Zetor 10540

#65 Nový příspěvek od jelen »

Honza14 píše:Ahoj, má takový dotas. Koupil jsem si zetor 9520 vše ok až na hydrauliku nějak zlobí. Problém je v tom, že když jí chci zvednout tak hydraulika reaguje až na pohyb páky uplně v poslední části svého chodu (zhruba v poslední pětině) což je docela problém. Je to potom strašně citlivý. Nevíte někdo vážnost této poruchy nebo čím by to mohlo být??? Dále mi nefunguje kolíbkový spínač na sloupku. Může to mít nějakou mechanickou spojitost Nebo to je jen otázka špětně zapojené elektriky?? Předem díky za reakce, každej nápad / připomínka se mi moc hodí.
Co se týká toho spínače ,tak se stačí podívat jestli ti chodí ta vačka .Je to na levé straně víka hydrauliky,je to takový malý vz.váleček od kterého jde páčka do víka.Pokud si to dobře pamatuji tak hned u toho je elmag.ventil který to ovládá.možná bude závada v něm.
Ta páka bude mít nejspíš mech.poruchu ve vnitř,což bych tvrdil na 100 % za předpokladu,že ti bude ten spínač na rychlozdvih fungovat a hydr. na to nebude reagovat.

Honza14
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 05, 2010 9:32 am

Re: Zetor 10540

#66 Nový příspěvek od Honza14 »

Moc děkuji za vysvětlení. Asi by jsem začal kontrolou tý vačky a toho elektromagnet. spínače. Zatim jsem na to letem světem koukal, ale takle na první pohled tam na tý levý straně krom nějaké zaslepené trubičky nic nevidim. To bude asi muset bouda dolu??

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 10540

#67 Nový příspěvek od flashbiker »

Nevěděl by někdo jestli se dá spravit na 10540 přístrojovka? Dle mých info je to přístrojovka, která byla prý určena pro vývoz, má ten digitální display s mth. Fungujou na ní kontrolky, otáčkoměr v "", ale to co vůbec nefunguje je ten display, takže vim kulovy o mth. + dotaz proč mi při větší rychlosti(hlavně na 3.rychlost skoro u všech pozic 3 násobiče) něco na spodku chrastí, když mám zapnutej předek (4x4), když ho vypnu ztratí se to. Jinak mi přijde, že to přiřazení předku zlobí nebo sem to úplně nepochopil, když to mám zapnutý, chcípnu motor, pak nastartuju, svítí kontrolka předku, ale jede jen zadek, musim to vypnout, pak zapnout a teprve se chytí.
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 10540

#68 Nový příspěvek od flashbiker »

pokud by někdo měl k dispozici elektroinstalaci na tu přístrojovou desku Phoenix, tak budu vděčný, zkusil bych to proměřit, jestli se s tim nedá něco dělat.
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Uživatelský avatar
fordson
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 31, 2008 11:18 pm

Re: Zetor 10540

#69 Nový příspěvek od fordson »

předk se spíná eletricky,takže když svítí měl bys ho mít zapnutý,a také záleží jestli ti jde vzduch,jestli ti nejde nebo se rozjedeš než nachoukáš tak tamautomaticky vleze zapnutí předku a ani nemusíš zapínat na přístrojovce,prdla mi hadice od kompresoru a slyšel jsem divný zvuky a pak to zjistil a jak jsem to opravil předek se po nachoukání automaticky vypnul,ovládání je elektropneumaticky. co říkáš že slyšíš divný zvuky při zařazení předku,musíš mít právné rozměry pneu na předkui na zadku,také záleží na výšce vzorku. kdyby to tím nebylo tak to může být ložislo,chce to sundat kardan a zahýbat přídavnou převodovkou jestli to namá vůli

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 10540

#70 Nový příspěvek od flashbiker »

Díky za odpověď, už jsem to od zimy vyřešil :) víceméně to, že nešel připnout předek bylo tim, že kompresoru zmrzne voda, která se tam nashromáždí, dostal jsem radu vyprazdňovat vzduchojem, aby se dostala ven voda a nechat nasát trochu lihu, aby to nemrzlo a bylo to lepší. A hluk u připojení předku byl vůlí u toho kardanu - vyměnil jsem vidlici s unašečem a je to ok. Teď akorát řešim proč mi občas nejde zadní hydraulika, je tam elektrohydralika Bosch a občas prostě vůbec nereaguje, tak to musim třeba 10 krát chcípnout a pak se teprve chytne. Prej by to mohlo bejt špatnýma snímačema polohy ramen, který udávaj špatnou polohu a tim, že to chcípnu a vypnu zapalování se to asi resetuje.
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Honza14
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 05, 2010 9:32 am

Re: Zetor 10540

#71 Nový příspěvek od Honza14 »

Zdravim, dlouho jsem tu nebyl a musím poděkovat za dobrou radu. Rychlozvih byl opravdu na levé straně a po natažení novýho kabelu k elektromagnetu funguje tak jak má 8) S traktorem jsem spokojený. Už jsem si zvyk i na to řazení. (Čekal jsem od toho víc. Oni tam vůbec nedávali synchrony??) Ještě mam takovej dotaz nevýte kolik by na tu mojí 9520 vyšel předek?? Zdali by se dal sehnat třeba starší?

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor 10540

#72 Nový příspěvek od tomous »

Starší neseženeš. A nová hnaná náprava z havl.brodu+kola atd. počítej 140-150 tis.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor 10540

#73 Nový příspěvek od tomous »

Čau. Nevíte někdo jakej má 105ka a 95ka krouťák a obsah?? Dík

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor 10540

#74 Nový příspěvek od tomous »

Nikdo neporadí? :(

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 10540

#75 Nový příspěvek od flashbiker »

S obsahem ti rád poradim - 105ka 4156ccm stejně jako 95ka, ale ten krouťák jsem nikde nemohl dohledat, ani v návodu k obsluze. Jinak pro rychlý informace k traktoru využívám tractordata.com, pro 105ku: http://www.tractordata.com/farm-tractor ... ngine.html
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Odpovědět

Zpět na „Zetor 8521- 10540“