Zetor HORAL SYSTEM

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#526 Nový příspěvek od frturek1 »

ja mam vivod na 7745 turbo, jen mi chybi predni ramena chtel bych dat celni rotacku jako tady
https://www.youtube.com/watch?v=0JmD92yFId4

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#527 Nový příspěvek od pavel sk »

Na rovinach by to este aj islo, ale v kopcoch je nato traktor slaby. U nas sa to neosvecilo. Este keby ten vyvod bol na 540 otacok ale to sa nerobilo. Maska pred cladicom musi byt utesnena. POd mriezky sa vkladaju jemnejsie sitka. Nad vanov pred chladicom musi byt kryt aby sa nedostal bordel na chladic odspodu. Shora na maske byvala tesniaca guma (profil tesnenia ako na zadnom okne kabiny), nad chladicom na kapote bol nalepeny kus molitanu.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne sob lis 12, 2016 7:35 pm, celkem upraveno 1 x.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#528 Nový příspěvek od frturek1 »

sitky pod mrizky mam plech pod vanu kvuli kardanu mi moc nesel takze diry zandany molitanem, tech kopcu mam minimum a kdyz tak je secu po svahu, jen dobre sehnat ty ramena a moc bych se toho nebal

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#529 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked mas komplet ten predny vyvod, tak preco ho nevyuzit. 77cka ma okus viac kW tak by to asi laksie znasala.

kohut9
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 10, 2016 1:02 pm
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#530 Nový příspěvek od kohut9 »

Chlapi díky za vaše názory. Tak to nechám asi být a budu ten mulčovač tahat v zadu. Mějte se.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#531 Nový příspěvek od sadlicko »

v okruhu přední hydrauliky je ventyl
http://www.agrozetshop.cz/ventil-701172 ... 91-c-1388/

k čemu to je? regulace průtoku?

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#532 Nový příspěvek od pavel sk »

Ventil sa montuje medzi kratku hadicu od rychospojky a dlksiu co ide dalej po rurku a rurkou az dopredu. Byva namontovany pomocu dvok očiek pod zadnym dolnym oknom. Sluzi na nastavenie rychlosti spustania naradia. Musi sa montovat spravnym smerom lebo skrti prietok len v jednom smere. Pritahovanim sa priskrcuje a povolovani uvolnuje. Na rychlost zdvihu prednych ramien nema vpliv. Mal by sa nastavit tak aby naradie nepadlo rychlo na zem. Cca. 3sek. s hornej polohy do dolnej. Nastavenie zalezi od hmotnosti agregovaneho stroja v prednom TBZ.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#533 Nový příspěvek od Miri »

Zdravím.
Také jsme se stali majitelé Zetoru 7245 Horal system (pokud se tomu tak ještě dá říkat)... Koupili jsme ho již s přestavbou - přední kola 12,4 x 24, zadní 18,4 x 30 (alternativní použití). A když už jsme v tom byli, tak jsem na Zetoru požádal o další přestavbu - sedadlo spolujezdce - i to se dá (prý to s těmito pneumatikami není Horal, takže sedadlo OK).

Máme ho jen na použití kolem domu. Koupi nepovažuji zrovna za úspěch, ale teď to nemá cenu řešit. Jezdí, startuje, ale stejně plánuji rozsláhlou GO. Zatím jsme jen vyměnili sedačku za jinou z Majora, opravili vzadu šavle (včetně nového pomocného pístu) a pár dalších drobností - vše na nás spíše čeká. Docela spokojený jsem s ním v lese - s navijákem má větší stabilitu :), takže naviják nosíme jen na něm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#534 Nový příspěvek od red.bill »

Vidíš já mám přesně opačný problém, horáka z DE na origo gumách a sedadlem spolujezdce v papírech. Při převodu na ČR papíry problém a sedadlo muselo v papírech zůstat, stejně jako 12t na závěs což je výhoda ale nevýhoda je jen 750kg nebržděných. Ne jako v origo ČSSR papírech 10,2t bržděný/nebržděný. Sedačka stejně letěla z traktoru pryč, pro mě je tam akorát k vzteku a překáží.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#535 Nový příspěvek od Miri »

To sedadlo je sklápěcí, ne? Já zaplatil 6000,-Kč za to, že mi ho dopsali a pak dalších x za novou sedačku spolujezdce - překvapivě díry v blatníku jako příprava byly :). Je to asi způsobem využití - já to mám jen jako koníček a chci povozit i děti :smich: Pak ještě nová sedačka pro řidiče. Koupil jsem novou do Majora, pořád mechaniku, ale už s otočným talířem - jezdí s tím děda a špatně se už otáčí dozadu - pořád to není ono :(. Přemýšlím nad kamerou a LCD vepředu nahoře u topení.
Doufám i v nový čelní nakladač (máme v rodině nového Majora a chceme mít jeden nakladač pro oba traktory - každý své podvázání a držák, ale čelní nakladač jen jeden). Tak mi přijde, že vpravo bude joystick a stejně by se tam hůře vylézalo.

Dotazy:
- dá se někde sehnat nové čalounění na rozšířené blatníky? (Sehnal jsem nové a časem na ně v rámci opravy dojde :) ). Nebo je čalounění stejné jako do normálního Zetora?

- řešili jste jiné bedny na nářadí do traktoru? Na jednom blatníku mám jednu menší, na druhém dvě větší (místo ideální jedné ve stejné venkovní velikosti)... Přijde mi to dost nepraktické (nejraději bych tu menší vyhodil a dal tam jen spodní rámeček na kufříky od Stanley, jak jdou postavit různé variace - https://www.obi.cz/kufriky-na-naradi/st ... /p/1040344, https://www.obi.cz/kufriky-na-naradi/st ... /p/1040328). Mají to všude možné a některé varianty by se mi i líbily. Ty dvě rozdělené u sebe na druhém blatníku nejsou také nic moc :( - nechápu, co mělo to rozdělení za význam.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#536 Nový příspěvek od Zetor15 »

Calouneni je stejne blaniky jsou jine z venku.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#537 Nový příspěvek od pavel sk »

Aky je to rocnik?

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#538 Nový příspěvek od red.bill »

Přípravu v blatníku mají všechny na obou stranách. Sklápěcí sice je, ale až tam budeš něco kutit a jebne tě po hlavě... Sedět se dá v pohodě na blatníku. Já tu sedačku na nic nepotřebuju a mám rád když můžu traktorem v pohodě prolíst. Tak letěla pryč, ani nevím kde skončila.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#539 Nový příspěvek od Franta.cz »

Miri píše: já to mám jen jako koníček a chci povozit i děti :smich:
Oficiálně od 15 let.Víš to že.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#540 Nový příspěvek od Miri »

Rok výroby je 1987.
Ano, vím (přesto moc děkuji za upozornění).
(http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provoz ... aragraf-48)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Horal Systém“