Zetor HORAL SYSTEM

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#541 Nový příspěvek od pavel sk »

8)

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#542 Nový příspěvek od bulanek88 »

Zdravím všechny traktoristy, taky se pochlubím svým kouskem, je to r.v. 1988 původní horal, všechno funguje akorát jsem musel nahradit jedno zadní rameno, protože bylo ukradený, spodní závěs a předělat zadní blatníky, protože to bylo šílený.

Ale měl bych jeden dotaz, překvapilo mě, že traktor neni z výroby nijak svázanej (přední hydraulika visí jen za prsa motoru), podle příručky může hydraulika zvedat 1100 kg, já vozím přední rotačku cca 450 kg a přijde mi to jako dost velká váha a skoro se bojím, že až to někde houpne, tak se mi ulomí předek, proto chci udělat přídavnej pojištovák a hydraulickej akumolátor a nezajišťovat to natvrdo, aby si případně odfouknul olej...
A moje otázka je teda, jáký máte zkušenosti s nosností přední hydrauliky nijak nesvázanýho traktoru? Díky za odpovědi.

Obrázek
https://www.rajce.idnes.cz/f1435260646
Obrázek
https://www.rajce.idnes.cz/f1435260647

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#543 Nový příspěvek od red.bill »

Zetor žádný podvázání ani nic takovýho nedělal. On k tomu není úplně důvod. Vepředu ti nic neupadne, když už tak ho zlomíš mezi motorem a převodovkou tam je nejslabší místo. Nechce to letět jak bezmozek...

V bejvalý práci jsem měl přes léto cca 300kg závaží, v zimě táhal sněhovou radlici UR-1 ta měla psanejch 360kg. Pak se přešlo na variabilní šíp ten měl odhadem něco kolem 500kg možná o něco víc a taky se nic nedělo. Doma mám variabilní šíp ten má hodně přes 600kg když to bylo na tvrdo tak se s tím moc jezdit nedalo. Takový těžkopádný, divně uskákaný. Když se tam hodil hydraulickej akumulátor ani si nevěděl, že před sebou něco vezeš. Nafouknutej ho mam na 100atm. Tlak šípu myslím, že 120atm. o moc víc už ta hydraulika nedá.

Pokud tam dáš hydraulickej akumulátor, ten přídavnej pojišťák ti je k prdu. S akumulátorem to má prodlevu při zvedání. Nevím jestli mám nějakýho zmetka já nebo je to vlastnost ale už 2x se mi ten akumulátor seknul. Nějakým záhadným způsobem se uzavřel dřív než se vyprázdní a tím se vyřadí z funkce. Musí se z něj vypustit dusík pak vyteče ven olej, znovu ho natlakujou a funguje.

Osobně bych se na to vyprd být tebou a nic tam nedával, jen jezdil s rozumem. Stejně časem tu přední rotačku zahodíš, jestli tam máš ještě tu origo slabou kardanku od motoru a origo krytování před chladičem nad skříní vývodu. Tak se nedá ten přední kříž pořádně namazat a časem odejde. Ty dnešní zesílený jsou na tom o něco líp ale nemám zkušenost když tam je to origo krytování. V bejvalý práci ten kryt byl ale skříň byla nějaká rozesraná, stejně neměla využití tak se to neřešilo takže půlka kardanky byla vyhozená. Doma kryt mám taky, skříň funkční ale nemám pro ni využití tak jsem půlku kardanky vyhodil.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#544 Nový příspěvek od bulanek88 »

Nevím přesně jakej mám kardánek, ale měnil jsem křížky a pasovaly tam z ávie, s tou rotačkou máš pravdu, hrozně to ucpává chladič a stejně toho dost ujezdím, když jedu rovně tak dobrý, ale to bych potřeboval 2 km dlouhý louky, ten spodní dekl už jsem vyřezal, takže přístup na křížky mám.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#545 Nový příspěvek od red.bill »

K tomu ucpávání chladiče, proto tam je ten laminátovej kryt, všechny díry měly záslepky nebo průchodky. Pod mřížkama byly sítka, kolem chladiče molitan... Po 30letech to už bývá všechno vyházený nebo napadený kutilem...

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#546 Nový příspěvek od Miri »

Ahoj. nemá někdo čelní nakladač od Humpolce - Traclift - třeba 140SL na Horalovi? Jak se řeší přední hydraulika? Výrobce doporučuje uříznout konzoli a navařit (i zaslaný návod s tím počítá - takto jsme to měli i na starém ČN), ale raději bych to řešil jinak - třeba převrtáním děr v té čelní desce na jedné straně (mělo by to být o sílu materiálu - cca 36mm). Díky moc.

Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#547 Nový příspěvek od red.bill »

Co si tím pomůžeš? Budeš si nechávat dělat na zakázku parohy?

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#548 Nový příspěvek od Miri »

Ta čelní hydraulika je ze tří desek, ty boční bych nechal a v té čelní jen posunul díry na jedné straně - ty desky nejsou k sobě svařeny, ale jen přišroubovány. Nemělo by to být tak složité. Přijde mi to lepší než narušovat konstrukci čelního nakladače (podvázání). Jen jsem chtěl vědět, zda to někdo nevymyslel lépe.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#549 Nový příspěvek od red.bill »

Já to chápu, chceš namontovat konzoli nakladače a na to bok hydrauliky(vlastně opačně než na druhý straně). Jenže tím zvětšíš šířku toho závěsu a parohy už do něj nedostaneš(ty boky budou širší než držáky na parohách). Myslím, že tam ani není tolik místa abys držák převařil...

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#550 Nový příspěvek od pavel sk »

No neviem ako ostatny ale podla mna je origo konzola trojbodu nepouzitelna na take zatazovanie ako planujes. Platne su masivne. To je pravda. Ale stavane to bolo len na nosenie naradia ktore v tej dobe na to bolo dostupne toho vela nebolo. Na celak potrebujes traktor podviazat od zadu az po predok a je jedno aky typ celaka pouzijes. Uz len maly smiesny rampovac v origo tych platniach ten traktor bez podviazania lamal. Dalej musis ten traktor zuzit lebo ta predna naprava s kolesami od seba na siroko dostava na prdel aj s klasickymi zavaziami v ramenach.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#551 Nový příspěvek od red.bill »

On to podvázaný mít bude, řeší současnou montáž nakladače a hydrauliky.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#552 Nový příspěvek od frturek1 »

A jakej nKladac,me od nej konci podvazani na tech ctyrech dirach u odstredivky, takze sem na hydraulice prevaril ty zadni usi a ty sem presadil prez ty od nakladace

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#553 Nový příspěvek od Miri »

Podvazani nakladače vypada takto (obrazek dole). Evidentně to tu nikdo neřešil, takže v pohodě, poradím si.

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#554 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak ked vetko mas uz nachystane aj s podviazanim, tak to proste nahod vsetko na traktor. A neni co riesit. Dalsie teraz nezname nedostatky sa casom ukazu v prevadzke. Ak sa niejake nahodou prejavia.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Zetor HORAL SYSTEM

#555 Nový příspěvek od Miri »

Právě že nemám. To na obrázku výše je čelní nakladač a jejich nějaký kryt masky, ale rozhodně ne přední hydraulika. Takže když máš čelní nakladač přes boky až dopředu, tak se tam nevejde ta čelní hydraulika (na jejím místě je konzole ČN). Ale v pohodě, nějak to vyřeším :).

Odpovědět

Zpět na „Zetor Horal Systém“