7745 za 5748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: 7745 za 5748

#526 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak to nevim ale zajima me to. pokud to bude ok tak do toho taky pujdu prestali me jit hodiny.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#527 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli myslíš počítadlo, to spíš umře čidlo než budík. Si to propípni mulťákem, mezi kostrou a jedním vývodem musíš naměřit odpor cca 40ohmů, mezi kostrou a druhým vývodem buď nekonečnej nebo "nulovej" odpor. Za běhu motoru se to musí pravidelně přepínat jak kontakt uvnitř spíná a rozpíná. Jestli ten kontak bude pořád rozepnutej tak umřelo čidlo.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#528 Nový příspěvek od pepanek »

Čidlo vím je po smrti- na motohodiny, to samé budík. Otáčky na obojím fungují. Spíš mi jde o to jestli ten UŘ II tam půjde a nebude dělat nějakou neplechu. Kabely bych nějak přepojil.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: 7745 za 5748

#529 Nový příspěvek od Zetor15 »

Jo pocitadlo a je to v budiku uz se to merilo...

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#530 Nový příspěvek od red.bill »

Ty budíky budou vnitřím zapojením shodný, jediný rozdíl bude v jinak uspořádaných barevných polích. Kdo ví jestli dneska nemrskaj jen jednu stupnici pro všechno... Největší problém nových budíků je(pokud nedošlo ke změně, měl jsem čest jen s mechanickým počítadlem), že podklad stupnice je z plastu, ta se časem vlivem tepla zkroutí a začne různě váznout ručička...
Oni v tom mají bordel i Maďaři, na jejich stránkách jsou všechny budíky jako 4 vývodový... Co se týče čidel 3 a 2 vývod mají ten alernátorek pro otáčky asi shodný, ale musely by se znát výrobní čísla těch čidel aby to šlo říct 100%.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#531 Nový příspěvek od pepanek »

Tak problém s otáčkoměrem nevyřešen protože na fotce od nekvindy není vidět že je na 3vývodové čidlo.... :tyty:
Hlavně že mi prodejce řekl že vypadají stejně.... :tyty: Mám funkční pouze vývod na otáčky a ne na motohodiny. Proto jsem myslel koupit pouze dvouvývodové...
ObrázekObrázekObrázek
Takže asi výměna co? Ta fotka je pěkně na hovno a na krystala na 2 vývody mají pouze asi 25km.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#532 Nový příspěvek od pavel sk »

Co je na tomto zle??? Ze je 3 pinove??? Normalne ho napojis aj na stary 3pinovy snimac. Tento otackomer potrebuje uz len impulz pre otacky. Motohodiny si pocita sam. Tazke nepotrebuje ipmplz s toho ramienka v cidle kotre pohanane od toho mini generatora otacok.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#533 Nový příspěvek od pepanek »

Právě si si Pavle taky na fotce od nekvindy- vpravo nevšiml že je na třívývodové.
Na prostředním je vidět co mi přišlo- je na třívývodové čidlo, které mám, ale funkční je pouze vývod na otáčky a proto potřebuji na dva vývody. Ten stojí 2x tolik...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#534 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak kup len budik 3 vyvodovy a napojis ho na stary snimac. Tie rychlosti su len rozdiel cifernikov a obchodny tah. Motor bude furt ukazovat rovake otacky. To neni tachometer od prevodovky. Fotky sa mi nedaju viac otvorit takze prd na nich vidim :smich: :friends:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#535 Nový příspěvek od red.bill »

Máš v tom hokej k 3vývodovýmu čidlu příšluší 4vývodový otáčkoměr, 2vývodový čidlo je k 3 vývodovýmu otáčkoměru...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#536 Nový příspěvek od pavel sk »

Kto ma ten hojek v hlave???!!!!!!!!!!! ( Ak by si mi toto povedal osobne, tak ver ze ma neudrzi ani NAKA). Keby som robil tuto upravu len na jednom traktore, tak to tu ani nikdy neuverejnim. Este raz si precitaj co som napisal v poslednych dvoch prispevkoch odomna TU!!! Zjavne to nepochopil ani opytovatel pepanek. A asi to viacery nepochopili. Alebo si najdi a prejdi si tema v odelelni Technicke problemy Zetor, kde som sa sam drbal s nakresmi a pridal schema alternativneho schema kombinacii ktore funguju pred vyse rokom alebo dvoma rokmi. Ak to zvladnes!!!!!!!!!!!!!! Za posledny 1,5 roka som to OSOBNE!!! menil a upravoval na däviatich traktoroch a funguje to. Klasicky analogovy 4 pinovy otackomer len tak nekupis. U nas ich fizycky nemaju ani v e-shopoch. Tie trojpinove s digi-motohodinami kupis dnes vsade. Tych je plny net. Aj to pozor. Maju rozdielne znacenie pinov. To iste plati aj o snimacoch. 3pinovy (stary origo) maju na nete vyfoteny vsade, ale k predaju ho nemaju. Tie dvojpinove snimace s neozancenymi polaritami kontaktov s novym troj-pinovym otackomerom nefunguju vôbec.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#537 Nový příspěvek od pepanek »

Však jsem to pochopil a píšu už před pár řádky:
Takže ještě jednou: mám funkční 3-vývodové čidlo pouze na otáčky. Objednal jsem otáčkoměr na fotkách- v patici má 3 piny- je to vidět na fotce uprostřed zřetelně. Dále má nahoře další kontakt, lze taky vidět na prostřední fotce.
Takže buď koupím nové čidlo s 3 vývody k tomuto budíku co má v patici 3 vývody a 1 nahoře, nebo koupím budík s třemi vývody a zachovám čidlo s funkčním vývodem na otáčky. Akorát tento musím poslat zpátky... :vztek:
pepanek píše:Právě si si Pavle taky na fotce od nekvindy- vpravo nevšiml že je na třívývodové.
Na prostředním je vidět co mi přišlo- je na třívývodové čidlo, které mám, ale funkční je pouze vývod na otáčky a proto potřebuji na dva vývody. Ten stojí 2x tolik...
pavel sk píše:Co je na tomto zle??? Ze je 3 pinove??? Normalne ho napojis aj na stary 3pinovy snimac. Tento otackomer potrebuje uz len impulz pre otacky. Motohodiny si pocita sam. Tazke nepotrebuje ipmplz s toho ramienka v cidle kotre pohanane od toho mini generatora otacok.
- Právě že toto potřebuje funkční 3vývodové čidlo! Má v patici 3 vývody a jeden ještě nahoře.
pavel sk píše:Tak kup len budik 3 vyvodovy a napojis ho na stary snimac. To právě viz. výše nejde.
red.bill píše:Máš v tom hokej k 3vývodovýmu čidlu příšluší 4vývodový otáčkoměr, 2vývodový čidlo je k 3 vývodovýmu otáčkoměru...
Jistě, tady je vývod navíc mimo patici, zřetelné z prostřední fotky...
Takže i tak děkuji, nakonec to nějak udělám. Asi vyměním budík za https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... omer-30km/. Vychází to nejlevněji, varianta s novým čidlem na 3 vývody bych měl oboje nové za +200,-KČ. Takhle bude čidlo starý. Tak snad vydrží, případně by dvouvývodové stálo míň a doufám že na něm nemá co pak posrat.
Ještě jednou :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#538 Nový příspěvek od pavel sk »

pepaniek: Ten štvrty PIN hore je len podsvietenie budika. U tychto 3-PINovych otackomerov je to riesene LED-kou. Najdi si v technickych problemoch Zetor patricnu temu. Nedavno sa to tam znovu riesilo a su tam aj spominane schemy. Uz to inak polopatickejšie vysvetlit neviem.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: 7745 za 5748

#539 Nový příspěvek od kaja.h »

Pepanku
Máš v tom hokej. Pročti si celé tema. Pavel tam dal i schémata.
Pak napiš.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=25613
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#540 Nový příspěvek od pepanek »

Však jsem poděkoval, schéma našel a již před několika příspěvky popsal ža koupím budík na dvouvývodové čidlo...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“