7745 za 5748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 909
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#676 Nový příspěvek od pepanek »

Jinak upozorním, že nové páčky mám doma, ale skrz to okýnko se mi moc měnit nechtějí, pokud to jde jinak.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#677 Nový příspěvek od Lukashil »

Musis nejlip vyndat levou podlahu, povolit lanko pritahnout tahlo tak aby lozisko bylo 2-3mm od pacek a pak teprv doladit mrtvy chod lanka.
P.s. je mozne ze mas valec a vratnou pruzinou, jsou uplne stejne tak bys musel rozdelat a vyndat

Pak taky obcas pomuze az bud vyhodit vnitrek toho preposteciho regulatoru, nebo ho vyndat uplne, ale samozrejme je tam kvuli tomu, aby ti pres nasobic neutekl vsechen vzduch pro brzdy kdyby bouchla trubka a taky abys ho nepouzival, dokud nemas aspon 4,5 nafoukano....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 909
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#678 Nový příspěvek od pepanek »

Takže protože tomu nerozumím píši zas:
násobič chodí, nechodí vzduchové ovládání spojky
Takže povolím lanko náhonu, dotáhnu ložisko PTO na 2-3mm a pak ladit lanko ručího ovládání PTO. Chápu pokud se tam nechá drobet vůle na lanku, tak se to nastaví na vzduch a poté se k tomu doladí ruční?

zbytek nechápu
P.s. je mozne ze mas valec a vratnou pruzinou, jsou uplne stejne tak bys musel rozdelat a vyndat(který válec myslíš) a proč

Pak taky obcas pomuze az bud vyhodit vnitrek toho preposteciho regulatoru, nebo ho vyndat uplne, ale samozrejme je tam kvuli tomu, aby ti pres nasobic neutekl vsechen vzduch pro brzdy kdyby bouchla trubka a taky abys ho nepouzival, dokud nemas aspon 4,5 nafoukano....Tady taky nechápu- myslíš tím že zvýšíš tlak do válce a ten jde potom víc silou?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#679 Nový příspěvek od Lukashil »

Ano prioritne naladit vzduch, a pak vymezit vuli lanka, protoze pokud to vyladia ba lanko a valec ma 1cm mrtvy chod, uz nevypne.

Valec jsem myslel te co vypina nahonovku, kdysi nam tu n 7011 ne a ne premoct spojku, rozebral jsem ho a ejhle byla v nem pruzina vyndal jsem a maka jako das

A ano on ten prepouateci regulator nekdy umi mit na vstupni strane 6 bar a na vystupni 4.8. stalo se mi to jen jednou ale.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 909
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#680 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, dnešní martyrium pokračuje.
Takže jsem povolil lanko, nastavil vzduchový válec aby zůstaly 2-3mm mezera na ložisku a stejně ten vzduch to nevypne. válec má chod cca.1cm a protože je na jeho straně přepákování delší samotný pohyb táhla je na druhé straně také ještě menší. Nevím jestli jsem udělal dobře, ale vyndal jsem ten válec vyčistil a teď co s tím. Může být stále špatně nastavena spojka, vůle v táhlech prakticky nejsou- je to stále natažený. TAkže i mě jedna varianta napadla - změnit přepákování nebo prodloužit chod válce. Co vy na to, máte ještě někdo nějakou léčbu toho červeného pacienta?
Lukáš něco psal ve stylu nastavit ložisko podle páček ale s tima už jsem hýbal a nevím podle čeho srovnat pojezdové páčky. Za mě klidně drobet oberu ten silon na fotce, tím se zvětší chod. např. o 3mm.
Obrázek
Je tu viděl to přepákování, ale otočit nejde a ten silon ve válci se nehýbe. Pružina tam není.
D9ky

red.bill
Příspěvky: 2091
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#681 Nový příspěvek od red.bill »

Do válce není potřeba nijak hrabat, pokud vše funguje jak má tak to musí vypnout... pokud to předtím vypínalo a teď ne, je chyba jinde a ne ve válci...

Předtím než jsi šteloval packy náhonu to vzduch vypnul? Jestli jo, tak náhonový packy nastav tak jak byly a hni s packama pojezdu...

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 909
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#682 Nový příspěvek od pepanek »

Kdybych věděl jak, tak to udělám .
Předtím to chodilo ale bylo to na hraně. Na packách zbývala minimální vůle.I proto jsem s tím něco chtěl udělat a přidal se k tomu ten násobič. Ten se nastavením opravil ale spojka ne.
Potřebuji poradit jak to s těma ložiskama nastavit.
Díky

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#683 Nový příspěvek od Lukashil »

Kazdopadne nechci ti kazit radost, ale z 11 valcu co jsem dosud kuchal, ten silon vidim poprve v zivote :shock:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 909
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#684 Nový příspěvek od pepanek »

To me vubec radost nekazis. Kazí mi ji to že to stále nefachci.

pavel sk
Příspěvky: 12911
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#685 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas to tam zlozene takto ? Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#686 Nový příspěvek od Lukashil »

Ten silon podle me upravuje krok valce, cili je krok kratky podle me
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12911
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#687 Nový příspěvek od pavel sk »

Valce s tym silonom vo vnutry byvali na niektorych samozberacich vozoch ako napr MV- 035 s elektro- pneu. ovladanim. A je to tak ako pise Lukashil. Obmedzuje to krok piestika. Tie piestiky mali predlzenu vytlacnu tyčku. Je mozne ze za tie roky ten valec niekto menil a dal tam to co nasiel alebo mal po ruke. Oni na oko s vonku su rovnake. Skus ten valec zlozit bez tej silonivej vlozky. Daj tam len piestik, pruzinu,a podlozkuso segerkov. Pruzina pomaha vracat piestik spät.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#688 Nový příspěvek od Lukashil »

To by mely zvladnout pruziny za loziskem, kdyz ne pridas jednu na tahlo, do valce bych ji nedaval budes to zbytecne kuchat znovu
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12911
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7745 za 5748

#689 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta pruzina pomaha rychlejsie vytlacit vzduch s valca a tym aj rychlejsi zaber spojky. Zbytocne dlho neklže. U nas tieto systemy mame davno vyradene s prevadzky. U rucneho vypínania ktore je zaroven aj cisto mechanicke to straca zmysel. Kvoli spojke PTO ktora vypne zatiahnutim paky takisto aj cisto mechanicky, hnat kompresor nikto nechcel :-/ . Hlavne nie v tych horucavach a pracach kde inak vzduch netreba. Ja na sluzobnom horale to mam cisto len mechanicky. Valec s cievkov je vyhodeny, elekrika ku spinacu pod pakov vyhorela. Po kabloch ani pamiatky a to velmi davno. Lanko mam dobre premazane a to rucne vypinanie mam nastavene tak, ze uz pri polovici drahy paky pri zatiahnuti mi spojka PTO vypne. Spinac pri pedali spojky tiez uz neni a kable k nemu tiez akosi zmyzli :red: Tie som ostavil uz ja, lebo ked som na tom zacal jazdit, tak to tam prskalo, horelo. Ono to vlastne horelo uz niekomu davno predomnou.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6661
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: 7745 za 5748

#690 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja mam zas ve vsech traktorech v praci vypinac a kdyz to mas s vyoravacem brambor vypnout 6x za 15 minut.... To je pohoda.....

Ale pruzinu jsem ve valci nemel, takze nedoporucuji, uz tak to m malou silu
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“