7745 za 5748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7745 za 5748

#721 Nový příspěvek od Tomas6 »

Všichni prodávají šmejdy. Těch výrobců dílů na ty naše staré krámy moc nebude. Něco možná z Polska, něco z Indie, něco málo se možná dělá i u nás. Možná. A nebo jen přebaluje. Celý trh s ND je jen a jen o zisku. Čím vyšší tím lepší. Nad tím, jestli ti někdo prodává předražený šmejd, nad tím nikdo nepřemýšlí. Že např špatně naznačené kolo na rozvodech může rozbít půl motoru, nad tím se ani ten nekvinda nepozastavil a prodává ho dál. Nebo např kříže do kardanu a poloos na UŘ1. Jsou o Pár desetin mm širší. Měl jsem od třech prodejců a přišly úplně ty stejné i ve stejné krabičce jak ty co jsem koupil v Biskupicích. Jen někdo byl o stovku levnější, jiný dražší. Že tam nejdou to nikdo neřeší. Prostě jiné nejsou a buď rád že jsou aspoň takové....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: 7745 za 5748

#722 Nový příspěvek od -sheppard- »

Dneska je to těžké, člověk už neví co kupuje a je to jedno u kterého obchodu. Dříve jsem bral ND u nekvidny hlavně kvůli ceně, vzhledem k původu k dílu které byly taky údajně ze zetoru tak byly o dost levnější než v zetor shopu a to mam zetor shop asi 15km od mého bydliště. Ale dnes už se ceny srovnaly a píšou i u nekvindy výroba CZ zetor takže už nevím jestli je to opravdu zetor nebo polák ale cena už je stejná jak u zetor shopu a u nich už jsem slyšel z více stran že je to opravdu výroba zetor tak nevím, snad to tak opravdu bude a cena bude odpovídat kvalitě....
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#723 Nový příspěvek od red.bill »

Nechci nikomu brát iluze ale kde by to zetor dnes vyráběl? Zetor tak max. někde zadá výrobu dle dokumentace ale i o tom dost pochybuju, on potřebuje prodávat nový traktory. Takže to je buď výroba původních dodavatelů nebo se někdo dostal v lepším případě k dokumentaci, v horším opajcoval díl a seká to dle toho... vím, že nějaký věci na uř2 si nechával dělat přímo nekvinda nebo se tím aspoň chlubil...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: 7745 za 5748

#724 Nový příspěvek od -sheppard- »

No nevím co všechno si dělá zetor sám je taky dost možné že to dělají externí firmy ale každopádně by to byla další věc co u Zetoru nechápu. Z ND na starší typy zetoru jim musí jít nemalé zisky řekl bych až obrovské při tom počtu sedmdesátek co pořád jezdí a drtivá většina lidí je pořád spravuje... Druhá věc je že si ND neprodávájí sami a dávají to raději "autorizovaným prodejcům ND" jako třeba nekvinda, agroAD, beno zastávka, zetor shop....
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 7745 za 5748

#725 Nový příspěvek od red.bill »

Žádný velký částky by jim nešly. Už před dlouhou dobou byly český kolečka do 72 převodovky za cca 60k bez daně, polák chtěl cca 20k... a hádej co si každý koupí? A k tý výrobě, si spočítej na co by tě přišly mašiny, haly a hlavně lidi. Co s nima když ta výroba nepoběží celej rok... nejsem si jistý ale převodovky dělala praga nebo aspoň nějaký vývoj...

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 7745 za 5748

#726 Nový příspěvek od pepanek »

Jo každej kupuje tam kde tom funguje, já traktor zgenerálkoval u nekvindy

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“