ZETOR 7745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

ZETOR 7745

#1 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

Ahojte :) chcel by som vám predstaviť náš Zetor 7745. Traktor sme kúpili pred mesiacom takže sa s ním ešte len zoznamujem a postupne riešime chyby ktoré sa nám ukazujú. Niektoré chyby sme už opravili niektoré zase len čakajú.
Info o traktore :
-Rok výroby je 1989
Technické informácie :
Traktor je veľmi zachovalý. Lak je pôvodný :) Podvozok vyzerá byť v dobrom stave nieje popráskany ani zváraný.
Motor je po GO je veľmi ostrý. Nieje prasknutý takže super 8) a zatiaľ to vyzerá že s neho ani netečie :)
Prevodovka nieje vybehaná rýchlosti sa radia dobre len 3 sa ťažšie vyradzuje ale to sa potom časom porobí.
Kabína je zachovaná len strešné okno bolo prasknuté tak cezeň tieklo do vnútra a trochu to hrdzavelo .. tapacír je v poriadku :) sedačka je vzduchová pohodlnejšia oproti originálu. :smich: takže LUXUS. Palubná doska je dobrá len otáčkomer neukazoval (nebol zapojený) tak ten sme porobili takže palubka je už ok. Horné tesnenia na dverách boli zlé a aj na zadnom okne ... takže tam sme už dali nové aby doň už netieklo. V elektrike je trošku bordel takže tam pôjdu nové kable :)
Predná náprava : boli už zle ložiská v čapoch .. bolo to cítiť aj na riadený... takže tie sa museli hneď vymeniť :) náprava je vybavená samosvorom :)
Hydraulika je vybavená 2 pomocnými piestami jeden je dorábani. Zdvíha pekne plinule :) Čerpadlo nieje už v prevodovke ale v predu na remenici ;-)
Traktor je na 34 :ano:
Ak by ste mali ešte niáke otázky tak pýtajte sa rád odpoviem :) Niáke tie fotky :smich:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 7745

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Vitaj a nech traktor sluzi 8) Inak pekny kus. Pofot to cerpadlo na remenici.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: ZETOR 7745

#3 Nový příspěvek od peny »

anglican?

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: ZETOR 7745

#4 Nový příspěvek od sita »

Moc peknej! Me by zajimalo jak ma reseny privod oleje k cerpadlu a privod oleje od cerpadla k zetormatiku. Kdyby jsi to mohl nejak nafotit?

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 7745

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Podla mna tam ma veko s novsej rady so sanim a dvojkanalom pre hydrauliku, Byva tam este poistny ventil.

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#6 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

pavel sk píše:Vitaj a nech traktor sluzi 8) Inak pekny kus. Pofot to cerpadlo na remenici.
Ďakujem :) a som rád že traktor zaujíma :) Čerpadlo nieje priamo na motore zo spodnej remenice ide ¨spojka¨ a s toho už ide čerpadlo 8) z hora je prívod oleja a z dola to už ide do prevodovky (asi do rozvádzača) :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#7 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

peny píše:anglican?
Nie traktor je francúz :) Tvoj ZETOR a náš stáli na rovnakom dvore :) Kupovali sme to od rovnakého predajcu 8)

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 7745

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

To si uz tak kupil, alebo ste to cerpadlo tam montovali vy? Nieco podobne sa kedysi montovalo na starsie rady 57XX a pod. na zvlastnu objednavku ako pridavny hydraulicky okruh. Olej to salo s nadrze (velkej plechovej) spolocnej pre posilovac riadenia. Inak pekne porobene 8) Tak nech len sluzi Francuz :)

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: ZETOR 7745

#9 Nový příspěvek od peny »

Zetoris_7745 píše:
peny píše:anglican?
Nie traktor je francúz :) Tvoj ZETOR a náš stáli na rovnakom dvore :) Kupovali sme to od rovnakého predajcu 8)
Vitanova? Tapaj?

tak potom su bratranci :D :D ,len nas bol madar

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#10 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

pavel sk píše:To si uz tak kupil, alebo ste to cerpadlo tam montovali vy? Nieco podobne sa kedysi montovalo na starsie rady 57XX a pod. na zvlastnu objednavku ako pridavny hydraulicky okruh. Olej to salo s nadrze (velkej plechovej) spolocnej pre posilovac riadenia. Inak pekne porobene 8) Tak nech len sluzi Francuz :)
My sme ho už taký kúpili :) ale je to lepšie takto to čerpadlo mimo prevodovky 8) cez zimu chceme spraviť aby sa to čerpadlo dalo vypnuť :D ked hydrauliku nepouživame tak zbitočne sa bude točiť a ked zase budeme potrebovať tak len to zapneme 8) No je to francúz len škoda že robil na pile ... všade su zasraté pilini :zly: :zly:

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 7745

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

To mas este dobre. Keby robil v zivocisnej vyrobe niekde v kolchoze alebo drel v hore, tak to by bol len skôst na repas :smich:

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#12 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

peny píše:
Zetoris_7745 píše:
peny píše:anglican?
Nie traktor je francúz :) Tvoj ZETOR a náš stáli na rovnakom dvore :) Kupovali sme to od rovnakého predajcu 8)
Vitanova? Tapaj?

tak potom su bratranci :D :D ,len nas bol madar
Meno presne nepoznám :D ale podla tých fotiek čo stal na jeho dvore co si tu daval tak sme to spoznali :D hej Vitanova :smich: bratranci :smich:

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#13 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

sita píše:Moc peknej! Me by zajimalo jak ma reseny privod oleje k cerpadlu a privod oleje od cerpadla k zetormatiku. Kdyby jsi to mohl nejak nafotit?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Opísať ty to neviem ako je to v tej prevodovke :-/ ale sanie oleja a s čerpadla olej čo ide do rozvádzača sa nachádza pod prevodovko tesne za začiatkom konzoli čo tam možeš dať AGRO hák :) inak ty to opisáť neviem :( ta modrá trumbka je prívod oleja do čerpadla :)

Uživatelský avatar
Zetoris_7745
Příspěvky: 36
Registrován: pát črc 22, 2016 9:04 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ZETOR 7745

#14 Nový příspěvek od Zetoris_7745 »

pavel sk píše:To mas este dobre. Keby robil v zivocisnej vyrobe niekde v kolchoze alebo drel v hore, tak to by bol len skôst na repas :smich:
Ja vravím že fakt dobrý traktor :) zachovalý síce pár vecí chýbalo (sedačka spolujazdca, spätné zrkadlá atď..) elektrika v nej je trochu bordel :D ale už je to celkom vyriešené :) za ten mesiac čo ho máme tu len tak nestál :D od žačiatku sa na nom makalo aby išiel tak ako ma :D len ja som neskoro založil na forume vlastné téma :D tak postupne budem pridávať fotky s opráv :) a robil iba na pile :D ale ten na tej pile asi ani raz nevidel kompresor a že by ho niekto vyfúkal od pilín :/ ale už teraz je zbavený pilín nadobro :D celý sme ho vyfúkali :D radosť v tom sedeť :D

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: ZETOR 7745

#15 Nový příspěvek od peny »

Zetoris_7745 píše:
pavel sk píše:Vitaj a nech traktor sluzi 8) Inak pekny kus. Pofot to cerpadlo na remenici.
Ďakujem :) a som rád že traktor zaujíma :) Čerpadlo nieje priamo na motore zo spodnej remenice ide ¨spojka¨ a s toho už ide čerpadlo 8) z hora je prívod oleja a z dola to už ide do prevodovky (asi do rozvádzača) :)
Obrázek
Obrázek
ta modra trubka, a aj srubenie vyzera ze to je urcene na vodu :shock:

traktor nema kompresor vobec ,alebo nemas iba vzduch na prives?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“