Danielova 7745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Danielova 7745

#91 Nový příspěvek od peny »

staci ostry sekac a kladivo :)

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#92 Nový příspěvek od daniel7745 »

No tak reduktori uz su dole
Chcem vybrat poloosi len ako to ide vonku???je tam niejaka poistka ci ako sa to da dakujem

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Danielova 7745

#93 Nový příspěvek od peny »

je tam segerka

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#94 Nový příspěvek od daniel7745 »

dakujem ideme ntao len je tam taky blby pristup jak som pozeral ake velke segerky tam maju ist nevie neikto???

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#95 Nový příspěvek od daniel7745 »

nema niekto poziciat stahovak na reduktory?? okolie spisska nove ves poprad .....

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#96 Nový příspěvek od daniel7745 »

aky mate nazor na vymenu povodneho serva za orbitron orstu????

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Danielova 7745

#97 Nový příspěvek od jojo7011 »

Trocha terminologie. Co je servo a co posilovac. Pokial sa riadenie smeru kolies riadenej napravy ( zvycajne prednej, niekedy zadnej napr. kombajn a pod. ) deje mechanicky ( snek, matica, hreben ) pomocou tahiel ( volant je mechanicky spojeny s riadenou napravou ) a dopomaha mu napr. hydraulicky piest co je pripad traktorov, alebo el. motor v novych autach, tak sa jedna o mechanicke riadenie s posilovacom.

Pokial sa riadenie smeru kolies riadenej napravy realizuje bez mechanickeho spojenia volantu a kolies napravy ci uz pomocou solo hydromotora ( hydraulickeho piestu ) alebo el. servomotora ( fly by wire ) vtedy sa jedna o plnohodnotne servoriadenie.

Cize tvoja otazka znie ci sa oplati prerobit mechanicke riadenie s posilovacom na servoriadenie ( v tomto pripade na hydrostaticke ) tzv. Orstu, alebo este sa tomu hovori aj Orbitol. Inac su to nazvy byvalych firiem. Orstu kupil neskor Danfoss.

Odpoved znie ano oplati sa. Ma to svoje vyhody. Najlepsie bude ak si zozenies tam od tych vasich smelinarov celu originalnu sadu na prestavbu demontovanu z traktora na organy. Pretasnis si ju, nastriekas a mas. Tie kdeake Cinsko-Polske prestavbove sady maju svoje zadrhele a oproti original pouzitej sade Danfoss az taky rozdiel v cene zase nieje. Original Danfoss je predsalen ina liga.

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#98 Nový příspěvek od daniel7745 »

no takze kde je kupit a u koho najlepsie ten orbitrol orstu alebo ako znacku alebo nieco dakujem za radu moc sa v tom nevyznam,]

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Danielova 7745

#99 Nový příspěvek od jojo7011 »

Original nova prestavbova sada Danfoss od Zetora vijde na cca. 1200 ecok. Originalnu pouzivanu sadu Danfoss zmontovanu z traktora kupis od tych spekulantov z Oravi za cca. 600 - 700 ecok. Kupis sadu manziet na pretesnenie piesta za 15 eur + nejake naklady na vycistenie a namalovanie trubiek a najakych 20 eur na 2 nove hadice k piestu. Tie hadice co idu do a z RJ riadenia su vacsinov aj po tych desatrociach OK.

A potom mozes kupit rozne DoDo sady s Cinskou RJ a Polskym piestom, na kolene vyrobenymi drziakami, tiahlani a hadicamy. Vacsinou pytaju priblizne 500 eur + / -. No musis pocitat, ze nie vsetko bude pasovat bez tuningu. Castokrat nepasuje dlzka piesta ( je dlhsi co je vazny problem ), roztece a priemeri dier atd.

A nakoniec este upozornim, ze originalny Zetor drziak RJ riadenia, sa dodava v prevedeni bud so zamkom volantu ( pre spinacku co ma kluc jak Favorit ) , alebo bez zamku volantu ( spinacka na bosku klucik ). Vsetky napodobeninove sady maju drziak bez zamku volantu.

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#100 Nový příspěvek od daniel7745 »

no dakujem za radu a teraz kto ma ake skusenosti z cinsko polskou sadou???

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Danielova 7745

#101 Nový příspěvek od jojo7011 »

ja mam

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Danielova 7745

#102 Nový příspěvek od lukisek 099 »

nevím... mám držáky asi origo pístnici taky a jen řídíci jednotku sem zvolil italskou než platit drahého danfose... rozvod mám v hadicích mám to na zetoru 6945

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#103 Nový příspěvek od daniel7745 »

jojo7011 píše:ja mam
A tak co povies je to dobre aj ked je to nie original???

daniel7745
Příspěvky: 100
Registrován: ned dub 01, 2012 1:32 pm
Bydliště: spisska nova ves

Re: Danielova 7745

#104 Nový příspěvek od daniel7745 »

lukisek 099 píše:nevím... mám držáky asi origo pístnici taky a jen řídíci jednotku sem zvolil italskou než platit drahého danfose... rozvod mám v hadicích mám to na zetoru 6945
A tak co povies nato aj ked riadiacia jednotka nieje Danfos sluzi to dobre ci je niejaky problem stim???

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Danielova 7745

#105 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pozri ja som mal Polsko-Cinsku sadu. Kedze prestavbu na orstu robili " raketovy inziniery z NASA " tak to bola katastrofa. Za to Poliak naozaj nemohol. Dlho som premyslal, ze co stym spravim pretoze to bolo mega fuserstvo. Neviem kto to povodne prerabal, kedze traktor som uz tak kupil, ale ten clovek si zasluzi skapat v uranovej bani v Jachimove. Bol som zufaly. Nakoniec som sadol do auta a vyrazil som do tych spekulantov na Oravu ( aj tak ma ojebali, ale co uz ). Mal som to o dost komplikovanejsie kedze prestavba na Orstu u 4tej medrnozacii znamena vymenit pol traktora. Ty mas 5tu modernizaciu teba sa to netyka. Kupis drziak, jednotku riadenia, hadice, trubky, prichytky, drziaky, pritipoziarnu prepazku, zadny drziak kapotaze, piest, opernu dosku, capy a tu kluku ( tiahlo ) a zaslepku na lavu starnu. Nahodis to a ides.
Mal som Polsku, teraz mam original sadu takze mozem porovnat. Polska operna doska aj kluka, vyzerali akoby ich Poliak robil po tme a s nohami. Material kluky ( tiahla ) mal oproti originalu polovicnu hrubku a nemal tie dva dierky na capiky. Chybala zaslepka na lavu stranu. Operna doska bola asi o 2 mm tensia ako original a mala jednu dieru na inom mieste a bola uchytena srubami M12 ( original drzi srubami M14 ). Popravde povedane, zda sa mi ze volant s Cinskou jednotkou riadenia isiel lepsie ako s original Danfoss. Ale je to len moj subjektivny pocit. To mam uz vsetko s kostolnym poriadkom, tak ako to ma byt z tovarne. Vsetko ma pekne svoje miesto a uz mi tam nevisia hadice. Som spokojny aj ked najzasadnejsi problem sa mi nepodarilo odstranit, ale je to o cosi lepsie ako to bolo predtym. Budem sa musiet este pozriet na cerpadlo a pojistak.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“