Larsův "vořech" 7245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Larsův "vořech" 7245

#136 Nový příspěvek od Mišiko »

feki píše:mne sa to tiez parkrat stalo a bolo to presne tou pakou, aj ked bola slabsie zaaretovana, stacilo jej ze sa kusocek pohla a uz to spadlo... aspon moja skusenost :) tiez mi pri odstavenom traktore naradie nepada takmer vobec


ked sa este mozem opytat, ked beries vzduch z koncovky na vlek, nevadi ze vzduch zmizne po sliapnuti na brzdu? trebars pri navijani z vnutra... teda tak by to malo fungovat nie? teda neviem odkial si ho bral ty, tak mozno aspon odpovie Misiko :)
Naviják používám za 7211. Při jeho použití demontuji táhlo na brzdič vleku. Takže mám vzduch i při sešlápnutí brzdy. Vlek se dřevem tahám druhým traktorem. Jinak je nutné táhlo namontovat zpět, aby vlek brzdil.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Larsův "vořech" 7245

#137 Nový příspěvek od peny »

no odpajat tiahlo to je uz iny masaker, to fakt je taky problem tak niekde Tecko ?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#138 Nový příspěvek od pavel sk »

Ved to moze napojit na vzduchojem vzadu kde sa napaja ventil nasobica. Zakazdym rozpojovat tiahlo :nene:

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Larsův "vořech" 7245

#139 Nový příspěvek od feki »

tak to urcite nebudem odpajat, to uz sa niekde hodi nejake Tcko... skor rozmyslam aku hrubku hadiciek zvolit? asi dam 10mm/8mm vnutornych, snad to bude stacit... zajtra sa zastavim v jednom obchode v meste, snad bude mat nejaky 100mm brzdic za rozumnu cenu a taktiez aj elektromatnegicke ventily :) ajked v cine stoja 8eur, no nechce sa mi velmi cakat :smich:

a ako fitinky chcem dat tieto, srubovacie, ako ma kolega tuna :)
http://www.emas.clickeshop.sk/hgc041014 ... -4/p998261
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=28530

a pekne ti to pracuje to DO, uz som tiez objednal sadu z ciny :) 15eur na 6 kanalov, prihodim tam klakson, pripadne mozno start? mala by to byt lepsia sada so slusnym dosahom, ale tak kto by tym cinanom veril... ale tiez ho hodim do inej krabicky

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Larsův "vořech" 7245

#140 Nový příspěvek od Lars »

pavel sk píše:
Lars píše:tak jsem konečně zprovoznil naviják. když jsem s ním jel, tak jsem si všiml divné věci. jedu takhle po silnici a najednou divný kovový zvuk. tak jsem zastavil a koukám že naviják drhne o silnici. už jsem si toho všiml minule když jsem jel se štěpkovačem, že mi za jízdy padá hydraulika. divný ale je, že jen za jízdy. když stojím, tak se to ani nehne. a to mám přetěsněný válec a nové přídavné pístnice. hlídal jsem i páku ovládání a nezdá se že by se za jízdy vracela.
Pri jazde po ceste si skus prepnut paku regulacie do polohovej funkcie. (Prepinanie paky regulacie sa vykonava pri spustenych ramenach a pake vnutorneho okruhu v polohe spustanie).
když používám naviják, kde přesně má být páka co se s ní volí plovoucí, smíšená a silová regulace? já tam ty nálepky totiž nemám. myslím, že ji mám uprostřed.
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#141 Nový příspěvek od pavel sk »

Aby zbytocne netrpelo kineticke ovladanie v hydraulike, tak na takuto pracu s navijakom v ramenach je lepsie pouzit polohovu regulaciu (paka uplne vzadu). Vyskovo reaguje na polohu paky a v tej polohe je potom navijak udrziavany (teda aspon pri spravnej funkcii hydrualiky by tomu tak malo byt :smich: ).

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Larsův "vořech" 7245

#142 Nový příspěvek od Lars »

která páka kde má být když chce zvolit polohovou regulaci? obrázek jsem si vypujčil od jednoho člena fora

Obrázekimages hosting
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#143 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta mala packa s gulickou na obrazku v polohe P- polohova, M- zmiesana, D silova.

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Larsův "vořech" 7245

#144 Nový příspěvek od Lars »

to jsem pochopil. myslel jsem když chci přesunout tu páku třeba ze středu do krajní polohy, jestli ty druhé dvě páky musí "někde" být nebo jestli to můžu kdykoliv posunout.
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#145 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked chces tu packu posunut do niektorej funkcie tak je dobre aby paka vnutorneho okruhu bola v polohe spustanie (dopredu) a ramena aby boli dole. Netrpi tak prepinaci mechanizmus a cele ovladanie v hydraulike. Vela ludi to nedodrzuje abyju to tam nasilu a potom sa čuduju ze hydraulika nepracuje ako ma.

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Larsův "vořech" 7245

#146 Nový příspěvek od Lars »

takže obě ty páky by měly být "dole"?
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#147 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta druha paka je vonkajsi okruh ktorym pustas olej do rychlospojok a von s traktora. Ta nato vpliv nema ziaden a je jedno kde ju mas. Stiahni si prirucku ku traktoru.

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Larsův "vořech" 7245

#148 Nový příspěvek od Lars »

teče mi spojkový válec. vyplatí se to přetěsňovat když nový stojí cca 330 kč?

http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/2358/n ... ec-spojky/
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Larsův "vořech" 7245

#149 Nový příspěvek od jafi »

neoplati 8)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Larsův "vořech" 7245

#150 Nový příspěvek od pavel sk »

Kup novy.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“