Nabovi stroje

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Nabovi stroje

#1 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím všechny!
Chodím na tohle fórum už nějaký ten pátek. Někteří z vás mě znají, některým pěkně piju krev a někteří dost pijí krev mě.
No rozhodl jsem se, že konečně si založit také své téma, abych to pořád nestrkal k někomu jinému :)
Dal jsem to do vlákna Zetrů, protože nejčastěji se používá Z 5211, ale nejraději mám Crystala.
Strojový park co se týká zemědělské techniky čítá Z 5211, Z 6718 viniční, Z 12011, Kirovec K 700A, buldozer DT 75, Bolgar T54 viniční speciál-nepracující důchodce.
Zemědělství se nevěnuji. Máme asi 1,5ha vinice a mulčujeme cca 30 ha trávy, vše pro zábavu.
Ze zásady neberu ani korunu dotací.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#2 Nový příspěvek od nabocklish »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#3 Nový příspěvek od pirat »

Pekne 8) a co okopavacka uz si nejak pokrocil???

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nabovi stroje

#4 Nový příspěvek od adam »

To máš 30ha svejch luk a jenom to mulčuješ? :shock:
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Nabovi stroje

#5 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

dotace to je vec 8)

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Nabovi stroje

#6 Nový příspěvek od zikajay »

Dost drsný :)
To vas obdivuji vzdat se rocne minimalne 180tis. z tech luk :shock:

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#7 Nový příspěvek od nabocklish »

pirat píše:Pekne 8) a co okopavacka uz si nejak pokrocil???
Ale vůbec ne, furt leží v dílně. Když nejsem v práci, píšu po večerech diplomku a v březnu mám státnice. Hele ale zkoušel jsem přes svátky zatlačit hydrovrtem betonový sloupek a je to špatný. Můj zatláčeč to neumí. Přepouští to pojišťovák na hydraulice. Ty jsi někdy zkoušel zatláčet betóňáky?

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#8 Nový příspěvek od nabocklish »

Upřímně nečekal jsem, že vzbudím všeobecné pohoršení :). Prostě mám své zásady. A s oblibou říkám, že až se tenhle režim sesype (a to bude brzy), budete ty dotace všichni vracet ;)

Uživatelský avatar
Zetorek4011
Příspěvky: 66
Registrován: úte kvě 01, 2012 9:02 pm
Bydliště: BK

Re: Nabovi stroje

#9 Nový příspěvek od Zetorek4011 »

a to jde vracet dotace? moc tomu nerozumím,

Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Re: Nabovi stroje

#10 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Kirovec je super 8) , jak ti slouží? U nás má zemědělec dokonce 4 a z toho 3 používá.
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#11 Nový příspěvek od nabocklish »

Kluci opusťme tohle téma... :)
Pár odlehčených fotek...
"Bacha vole, vezu Tatru"
Obrázek

a "Když české JéZetDé zachraňuje rudou armádu" ... nebo taky "jak nabo tahal řepu"
Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#12 Nový příspěvek od nabocklish »

Jirka-pila a les píše:Kirovec je super 8) , jak ti slouží? U nás má zemědělec dokonce 4 a z toho 3 používá.
Kirovec je kočár! Když si člověk odizoluje kabinu, tak je to opravdu fajn stroj. Ta kabina je totiž nad převodovkou a protože u Kirovce je všechno hydraulický, tak jsou to taková kamínka :). Ta hydraulika je opravdu výhoda, Kirovec předběhl dobu. Ale má to i velké nevýhody. Stalo se (mojí blbostí), že mi ve velkém kopci došla nafta. Jenže když nejede motor, tak klesne tlak v hydraulice a převodovka se nedá "zakvaltovat" (je tam něco jako P, které znáte automatu, ale funguje jen pod tlakem). Ruční brzdu jsem nikdy nebyl schopný seřídit tak, aby stroj spolehlivě v takovém kopci udržela. Takže jsem to pomalu pouštěl na brzdě a sledoval jak se s každým zabržděním pohne ručička na tlaku vzduchu. Do toho samozřejmě nefungovalo řízení a pode mnou půl kilometru kopec s převýšením asi 30 metrů. Bylo to celkem kino :) Díky bohu, že mi nesrkla, když jsem jel nahoru...

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Nabovi stroje

#13 Nový příspěvek od kordl »

Pěkné stroje chválim. Jenom naposled jedna věc a pak už ani muk :-). Pokavad se tenhle režim sesipe tak by dotace musela vracet unii celá evropa a to se nestane. Asi by se rozpoutala 3 světová. Dopadlo by to tak že to zas budem muset na daních zaplatit uplně všichní,proto je lepší dotace brát a pak mít navrch :-)))))) Pokud na to peníze sou tak je to jedno ale ta nafta taky přeci není zadara plus další režie.
Jinak ten kir moc moc pěknej. Ale z druhé strany je kopec takovejch ,kteří dotace berou a mulčují. A ty opravdu sou trnem v mém oku zas. Tak tě obdivuji že si z toho nevezmeš ani korunu :-)

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#14 Nový příspěvek od pirat »

nabocklish píše:
pirat píše:Pekne 8) a co okopavacka uz si nejak pokrocil???
Ale vůbec ne, furt leží v dílně. Když nejsem v práci, píšu po večerech diplomku a v březnu mám státnice. Hele ale zkoušel jsem přes svátky zatlačit hydrovrtem betonový sloupek a je to špatný. Můj zatláčeč to neumí. Přepouští to pojišťovák na hydraulice. Ty jsi někdy zkoušel zatláčet betóňáky?
nemam hydrovrt takze jsem to nezkousel ale ted zacinam shanet nejake kvalitni pozinky tak pak poreferuju :friends:

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#15 Nový příspěvek od nabocklish »

pirat píše:
nabocklish píše:
pirat píše:Pekne 8) a co okopavacka uz si nejak pokrocil???
Ale vůbec ne, furt leží v dílně. Když nejsem v práci, píšu po večerech diplomku a v březnu mám státnice. Hele ale zkoušel jsem přes svátky zatlačit hydrovrtem betonový sloupek a je to špatný. Můj zatláčeč to neumí. Přepouští to pojišťovák na hydraulice. Ty jsi někdy zkoušel zatláčet betóňáky?
nemam hydrovrt takze jsem to nezkousel ale ted zacinam shanet nejake kvalitni pozinky tak pak poreferuju :friends:
Noo taky to tak vidím. Respektive nic jiného mi nezbývá. Mohl bych ještě u té nové výsady jet s vrtákem hned po vysázení, vyvrtat díry, hodit betonové sloupky a pak to zadusat. Ale té práce s tím!
Ale asi bude vhodnější dát kvalitní železný sloupky, které mají C profil, ne U. A ještě k nim přišroubovat desky proti vyvrácení... a doufat :)
Viděl jsem hezké v Poysdorfu, ale cenu jsem nepoptával. Ty budeš dávat sloupky na jaře nebo až příští rok?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“