Nabovi stroje

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#391 Nový příspěvek od pirat »

No docela jo mam vinohrady 220cm a 250cm takze stelovat budu. Spis premyslim ze tam hodim pisty abych to mel na hydrauliku ale uvidime po vyzkouseni.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#392 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím vespolek, zasílám pár fotek z letošního posledního vinobraní a výroby nové korby na hrozny
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
image sharing sites
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#393 Nový příspěvek od pirat »

Tak ta korba je paradni 8) 8)

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#394 Nový příspěvek od nabocklish »

Díky. Chci postupem času koupit ještě jeden vlek a udělat mu dvojče. Je to nachystané pro sklápění dozadu do mlýnku, nebo do boku do příjmového koše.
Má to jednu konstrukční chybu: normálně je korba stejně vysoká jako mlýnek, takže jsem počítal s úhlem 45° a zadní límec se těsně dotkne mlýnku. Jenže po naložení cca 6 tun a hlavně po sklopení (váha se přenese na mailer uprostřed vleku a zadní nápravu) si pneumatiky a listová pera slehla tipuji tak 20-30 cm. Takže úhel sklopení je malý a hrozny nejedou a musí se kutat.

Příští rok chci zkusit ještě nějaké nájezdy. Nicméně další řešení už je na odběrateli v podobě rampičky nebo malé násypky s vynášecím pásem do mlýnku. Nebo pořádné lopaty :D

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#395 Nový příspěvek od nabocklish »

Hluboká orba před výsadbou vinice a osvědčené ruské spřežení :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#396 Nový příspěvek od pirat »

Pekne ten rigolak vytezujes 8) co budes sadit ???

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Nabovi stroje

#397 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To je teprve ta správná orba a to spřežení nemá chybu, paráda. Kolik v takoví brázdě ty ruský koně zbaštěj ? těm asi baliček sena a beliček ovsa nestačí co ? :smich: Tady takle vlíst do země, tak taháme kubíkoví balvany ze země, který začínaj 20cm pod povrchem.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Nabovi stroje

#398 Nový příspěvek od Pavel.T »

Přesně tak Jirko :D u nás by ty hloubkový a všelijaký podrejváky neměli šanci :D
Jinak se přidávám, pěkné fotky a práce 8)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nabovi stroje

#399 Nový příspěvek od thovt »

nabocklish píše:Hluboká orba před výsadbou vinice a osvědčené ruské spřežení :)
Obrázek
Obrázek
Pěkné to bude tvoje vinice

vineyard
Příspěvky: 69
Registrován: úte kvě 18, 2010 11:28 am
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nabovi stroje

#400 Nový příspěvek od vineyard »

Moc pěkná korba ve známém území.. Že by to byl vinař s Tatrou 805??? :) Jestli mi vyjde jedna investice, tak budu potřebovat taky rigolovat. Rád bych si tě pozval, hold Kirovets s rigolákem, to je jiný kafe, než nějakej trapnej New Holland či John Deere se "skororigolákem"... :smich: Nedávno jsem jel přes Čejkovice a viděl jsem tam v areálu Zemědělská a.s. stát "asi" nového Kirdu - mazel... 8) Chtěl (stále chci) jsem dělat nový vlek na hrozny - trochu menší, tak aby vjel do řádku, ovšem podařil se mi koupit za solidní peníze 3 roky starý tovární výroby, tak jsem to zatím odložil. Jedna taková vlečka, ale prostě nestačí, tak to musím do příštího vinobraní nějak dotvořit - podvozek je hotov, jen korba nebyla. Minulý týden jsem dovezl do práce moc pěknou zachovalou Multikáru i s krásnou korbou, tak korba na vlek už je... Musím ji "jen" asi o 45cm prodloužit a řádně vyztužit a vanu na hrozny nechám svařit z plastu. Jinak výnosy podobně jak psal Pirát, tak ta třetina dolů...
Traktorů není nikdy dost...

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#401 Nový příspěvek od nabocklish »

Kirovec sežere kolem 140 l/ha (což je dokonce méně než Fendt 939 se stejným pluhem). K tomu ještě něco Crystal, který jezdí před ním. Jestli chcete aspoň trochu útěchu, tak máte zdarma materiál na cesty, zatímco my ho musíme draze kupovat :D

Ano, je to vinař s Tatrou. Totiž Tatra k Tatře sedá ;) :smich:
Už kolikrát jsem přemýšlel, že pro menší vinaře by multikára byla ideální pracovní vozidlo pro vinobraní. Je malá, obratná, rychlá, vejde se do řádku a určitě je flexibilnější než traktor. Na tvém místě bych ji nechal na mulině... uvažuj o tom :)
No já jsem zvolil "logistiku" sběru do velkých vleků prostřednictvím jednoho kontejneru ve vinici. A i když jsem v okolí jediný kdo to takhle dělá, pořád mě nikdo nepřesvědčil, že systém "malých vleků v řádku" je lepší. Hlavně protože bych to nestíhal odvážet.
A navíc tajně doufám, že jednoho dne přesvědčím odběratele na sběr kombajnem. Protože sehnat aspoň trochu schopné lidi na vinobraní je stále těžší.

Bohužel, služby neděláme. Mohu tě odkázat buď na Agromex nebo na Pemag, který si letos pořídil nový rigolák.

Zdá se mi, že je trendy sadit výnosné odrůdy typu muller, veltlín nebo vlašák. Já jsem zvolil Pálavu a Rulandské šedé protože mám na tyhle špičky odbyt. Celkem toho bude 5000 ks (2,5 tis PA a 2,5 tis RŠ).
Jeden známý dokonce sadí veltlínské červené rané, pro je to celkem překvapující, myslel jsem že třeba tahle odrůda úplně vymizí. Renesanci zažívá Neuburské a Tramín. A možná začíná být čas obnovovat modré odrůdy ve vinicích. Kupodivu jsem se loni ani letos nesetkal s nikým kdo by sadil Piwi odrůdy

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#402 Nový příspěvek od pirat »

Rs a Pa to je jistota jenom u te rulandy si pohlidej klon a hlavne podnoz SO4 na koberu 5bb to hodne sprcha a k tem piwi vim ze to sadi dost lidi ale spise jako okrajovou zalezitost ja bych z toho chtel u me udelat hlavni odrudy ale to se jeste uvidi letos mame prvni vzorky z te nove vysadby johanniter ,hibernal ,sauvignier gris ,solaris,rinot,canernet cortis a zatim se ty vina jevi velmi dobre takze uvidime jinak treba vysadby neuburskeho bych se hodne obaval mam vysazeny aurelius coz je odruda vyslechtena z NG a nejsem s nim spokojeny jako vinohradnik zato mullerek a veltlinu bych se vubec nebal to jsou na osetrovani i vynos velice stabilni a vynosne odrudy

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nabovi stroje

#403 Nový příspěvek od Laslou »

nabocklish píše:Díky. Chci postupem času koupit ještě jeden vlek a udělat mu dvojče. Je to nachystané pro sklápění dozadu do mlýnku, nebo do boku do příjmového koše.
Má to jednu konstrukční chybu: normálně je korba stejně vysoká jako mlýnek, takže jsem počítal s úhlem 45° a zadní límec se těsně dotkne mlýnku. Jenže po naložení cca 6 tun a hlavně po sklopení (váha se přenese na mailer uprostřed vleku a zadní nápravu) si pneumatiky a listová pera slehla tipuji tak 20-30 cm. Takže úhel sklopení je malý a hrozny nejedou a musí se kutat.

Příští rok chci zkusit ještě nějaké nájezdy. Nicméně další řešení už je na odběrateli v podobě rampičky nebo malé násypky s vynášecím pásem do mlýnku. Nebo pořádné lopaty :D
...nebo dát mezi zadní nápravu a šasi měchy a u mlýnku se přizvednout dle potřeby 8)

vineyard
Příspěvky: 69
Registrován: úte kvě 18, 2010 11:28 am
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nabovi stroje

#404 Nový příspěvek od vineyard »

Jjo, Multina by byla fajn, už kvůli rychlosti. Nicméně s poměrně bohatými zkušenostmi s Mulčama tuto variantu moc nepreferuji. Multicar není Zetor, drobné problémy jsou dosti časté. Stk je leckdy porod... Mulča má u bubnu 2 prasátka, takže jakštakš solidně nastavená souměrnost je velký úspěch, nehledě na to, že uplně nové bubny vezu hned stočit - prostě od nova ovalita apod. Německé díly na tyto auta už dávno nejsou... Auto to špatný rozhodě není a ve 4x4 je to "horolezec". Zařadím předek, redukci a na volnoběh se to vyšplhá kam je třeba. Navíc se mi významně zmenšuje parkovací plocha.... :( Mám ještě třítunu, myslím ZDT. Uvažuji o velké korbě na ní v případě kombajnové sklizně. Jak to bude do budoucna nevím, ale sehnat lidi na práci je čím dál těžší a popravdě mi to tento obor dost znechucuje, protože mě to věčný rozčilování přestává bavit.
Traktorů není nikdy dost...

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#405 Nový příspěvek od pirat »

Ja jsem presel na 100%kombajnovou sklizen a jsem maximalne spokojeny a i cenove to vyjde min nez platit lidi. :driver: a uspora casu je obrovska :prace:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“