Citrusovi 7745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Citrusovi 7745

#481 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Když je nasazená ta správná technika, tak to je radost pohledět. tyhle kombinátory jsme nosily na škodovkách a dělaly pěknou práci, ale muselo být dobře naoráno, což na statku byl trochu problém. U tebe se o tom nedá pochybovat.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Citrusovi 7745

#482 Nový příspěvek od tomous »

Práce pěkná. Kolik si v tomdle vezme nafty? 10l? Zatím smykuju, ale přemejšlím o starším kompaktoru jen mám strach z ložisek na válcích.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrusovi 7745

#483 Nový příspěvek od Antony30011 »

Za ty peníze kolik dneska třeba KONy stojí :D já už i přemýšlel že nějakej vezmu a rozřežu ho na malý, po těch je hlad a velkých plný kopřivy

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrusovi 7745

#484 Nový příspěvek od Qěták »

Pěkný fotky. Jak jsi s kombinátorem spokojený? A co se na podzim na Johanovi operovalo?
Deutz-Fahr ganz klar

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#485 Nový příspěvek od citrusek »

Tenhle kombinátor je na jaro párádní. Dělám 2x místo a vypadá to jak na fotkách. Spotřeba při těch dvou přejezdech 8-9 litrů. Rychlost 10-12 km/h. Časově to vychází něco přes deset minut na hektar. Jsem s ním spokojený, jenom časem místo toho pořídím 6m kompaktor. Ty brány nemají rády moc slámy, takže bezorebka s tím moc nejde.
Na Jóhanovi odešla v říjnu spojka. Jel jenom dozadu, dopředu ne. Už to šlo poznat od léta, že se tam něco kazí, pomalu se rozjížděl až pak začala klouzat spojka a nakonec už se nerozjel. Byl v Lukromu v servisu, tam kde dělá Karel, bývalý majitel. Na lamelách jsou takové drážky a ty byly stržené. U toho se tam našlo hromada dalších věcí co bylo potřeba vyměnit. Ani radši nebudu psát cenu co ta oprava stála, dal by se za to koupit Zetor 7211. Ale teď je převodovka po generálce a snad zase dlouho pojede bez poruch.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Citrusovi 7745

#486 Nový příspěvek od tomous »

Zdar. To jsem myslel,že bude spotřeba horší. Kombinaci nemáš? Čím víc se na jaře hejbá s půdou tím se víc vysouší,ale určitě to víš. Já to jen líznu smykem a jde se set. Máte sucho? Tady co mám ouvary který si nepamatuju,že bych za 25let na jaře přesmykoval jsem letos udělal,takže sucho jako na sahaře. Včera a dneska dohromady 15mm vody,tak se uvidí.
S Johanem to nepotěší,taky se hrozím toho až do Magnumu jednou polezu.

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#487 Nový příspěvek od citrusek »

Mě ta spotřeba nepřijde špatná. Těch 8-9 litrů je za oba přejezdy. Setí vychází na přibližně 4 litry. Takže mám za 13 litrů nachystáno a naseto. Vím, že čím víc se s půdou hýbe, tím víc se vysouší, ale jinak to zatím nejde. Kombinace je naplánovaná na tento rok. Pak už to na jaře jenom jednou přejedu kombinátorem a budu set, nebo budu set rovnou do oračky. Byl velký výdaj s opravou toho JD a ještě
se musel doplatit kombajn, tak nebyly peníze navíc.
Na podzim tady taky bylo sucho. Přes zimu tady bylo dost sněhu, tak se to trochu zlepšilo. V sobotu napršelo tak 15 mm a včera odpoledne začalo pršet znovu a pršelo skoro celou noc, tak uvidím kolik bude. V pátek jsem nasel, tak mi to pěkně zalilo.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Citrusovi 7745

#488 Nový příspěvek od Dvordy »

Já mám tenhle kombinátor ve 4m, akorát tam nemám brány, ale radličky a když se na tom ještě vyřeší smyková lišta, tak to bude dělat ještě lepší práci. Ale i tak jsem s ním spokojen.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrusovi 7745

#489 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja mam z tohohle jednu branu a i ta dela peknou praci...akorat v horsi hline ani tu jednu branu poradne zaoranou po ram neutahnu :D

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#490 Nový příspěvek od citrusek »

Za sobotu, neděli a středu spadlo 40 mm. Já mám na kombinátoru brány a ty dělají podle mě lepší práci než ty radličky a na jaře nevytahují zespod mokré kydance. Taky nepotřebují takový výkon traktoru. Ale ty radličky se zase neucpávají slámou a jde s nima chystat i po podmítce, to je u těch bran problém.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrusovi 7745

#491 Nový příspěvek od Ondras83 »

tohle bylo se staryma pneu (cca 5mm sip) s novyma pneu je to lepsi a jeste je tam udelana regulace vysky, na videu jde brana na plovoucku a hodne se zaryva do zeme

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#492 Nový příspěvek od citrusek »

Je to už 2,5 roku co jsem se něco přidal. Za tu dobu přibylo hodně strojů a hodně strojů se vyměnilo za lepší. Největší novinkou je u mě traktor John Deere 5100R. Domů se dovezl koncem června a zatím má najeto 170 Mth. Za tu dobu odvezl všechno obilí do výkupu, slisoval asi 400 balíků slámy a nějakou senáž, jezdí v postřikovači, shrnovači a v poslední době se používal hodně čelní nakladač. Byl jsem s ním i na výletě pro jeden stroj a za den jsem najel 430 km. Průměrná spotřeba vychází zatím 6,3 l na motohodinu.
Už druhý rok se nedělají brambory Tekem a nesbírají rukama, ale pořídil se kombajn Grimme LK 650 a minulý rok po sezóně starší třidička české výroby Zeta, se kterou se letos dělalo poprvé. Násypka kombajnu se upravila, aby se daly brambory sypat do vaků a z vaků se sypou rovnou na pás třídičky, který si je postupně odebírá S kombajnem se vybralo 1,7 ha brambor za přibližně 24 hodin ve třech lidech.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 975
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Citrusovi 7745

#493 Nový příspěvek od Fífa »

koukám jako blázen :shock: 2,5 roku nic a pak nový traktor a další mašiny :) pěkný fotky teď se můžeš pochlubit každý den s něčím ať je na co koukat 8)
johníka ti jenom schvaluju jezdim v práci s 6R a je to paráda 8) :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Citrusovi 7745

#494 Nový příspěvek od Sedlák »

Paráda tak to má vypadat 8) , kolik ten JD koštoval ? :red:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Citrusovi 7745

#495 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nemam slov. Proste parada. V tichosti zavidim 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“