Veľký pomocník Zetor 7211

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Mário
Příspěvky: 1291
Registrován: úte lis 20, 2012 9:28 pm
Bydliště: Horné Trhovište

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#181 Nový příspěvek od Mário »

Dakujem ti velmi pekne :friends: už som objednal zajtra by mi to malo prist 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#182 Nový příspěvek od Matúš »

Je tu čias Vianoc, tak aj vám chcem popriať krásne prežitie sviatkov v kruhu známych a nový rok nech je lepší, ako ten minulý :wink: :vanoce: :ejchuchu: :juuuu: :olin:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#183 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj taky ti přeji Matuš krásné váloce a do nového roku štěstí a zdraví :juuuu:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#184 Nový příspěvek od Matúš »

Vďaka Michal :friends:

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#185 Nový příspěvek od feki »

aj mne sa pacia tie rukovete :smich: mozno pri dalsej objednavke ich prihodim... ale pozeram ze spinace zapojene nemas vsak?

inak co nove? :friends:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#186 Nový příspěvek od Matúš »

Nazdar,
traktor som po zime prvýkrát prevetral na začiatku februára pri vývoze hnoja. Odvtedy maká dosť často. Vymenil som štartér za reduktorový, konečne to poriadne štartuje 8) Pri orbe mojich polí som nejako pozabudol povoliť španováky a odtrhlo mi to oko na ľadvine (mám to ešte ako na 7011). Skúšal som ju dať von, ku šróbom prístup biedny a na povolenie prvého som musel zobrať 2 m rúrku, tak som sa na to vykašľal a COčkom sme to zavarili. Nevyzerá to bohvieako, lebo bolo málo plynu a pórovalo to, no zatiaľ drží. Inak sme vozili drevo, pripravovali, siali atď, v podstate sa stále niečo robí. Aj sa niečo málo zarobilo, bol som pár ľuďom orať, kultivovať a nejaká tá doprava. Fotky nejaké mám, ale málo a navyše mi teraz odišiel mobil, ak neviem, ako ich z neho dostanem :zly:
Inak mám jednu otázku na skúsenejších. Otec potrebovali minule v robote previezť nejaké drevo, tak ho naložili na BSS 5 t tam z roboty a keďže Major 80, čo tam majú, bol vyťažený v poli, odviezli to na našej 72. Všetko bolo v pohode, až dokým to nevyklopili. Vyklopilo v pohode a už nesklopilo, iba tú poslednú časť valcov. Ak si dobre pamätám, tak sme do teraz od kúpy vonkajší okruh nepoužívali. V čom je chyba? Vnútorný okruh funguje dobre.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#187 Nový příspěvek od Matúš »

Nejaké nové fotky po dlhom čase zo sien :)
Prvú lúku sme kosili minulú stredu a druhú štvrtok, obe 6911 + ŽTR 165. V sobotu to už bolo pod strechou. bolo to celkom hektické, balíkovač bol dohodnutý, ale chlapík šiel najprv sebe, že okolo 9 je u mňa. Na jeho lúke sa mu stále trhala spojka, takže prišiel až okolo 12:30, keď už šla búrka z každej strany. Na druhej lúke som už bral balíky rovno zo stroja a rýchlo ich hádzal do vlečky. Prikryli sme ich na vlečke a v tom momente začalo pršať, takže okolo 80 balíkov bez kvapky 8) Fotiť nebolo kedy kvôli tým búrkam.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tretiu lúku, najväčšiu a najstrmšiu, sme skosili v piatok večer, bol sused na 6945 + Banrol 165 cm. V najstrmšom sa dohora na všetkých uzávierkach vyškrábal až na tretíkrát. Toto sme už brali voľne ložené, boli 2 slušné fúrky. Na fotkách vidno už iba rovinu, pod tým to je oveľa strmšie.

Obrázek

Obrázek

2 ďalšie lúky som nechal spásť, už mám všade sena plno, ani mládze sa mi už veľa nevojde.
Inak traktor šľape bez nejakých veľkých porúch, bude iba treba dotiahnuť spojku a odvzdušniť brzdy, čiže také bežné veci. Ďalej ešte trochu presakuje olej okolo kardanu a výpustného šróbu na vani, ale to až v jeseni alebo v zime.

Ešte ako bonus fotky od kamaráta, spravia za rok okolo 600 balíkov senáže :)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#188 Nový příspěvek od Sedlák »

Pěkně jste si mákli 8) , to seno máš pro co všechno , králíky nebo ještě něco ? :friends: . Jinak kamarád má pěknou mašinku, se stejnou jsem jezdil na brigádě a hned bych ji bral domů :jazyk:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#189 Nový příspěvek od Matúš »

Nie nie, králiky nemám, je to pre 6 oviec, ale myslím, že ešte niečo ostane :) Jj, majú doma 2 valtry a okrem 40 ks HD a 40 prasiat aj pílu, takže sú využité dosť 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#190 Nový příspěvek od Matúš »

Pozerám, že som tu už dlho nič nepridal, tak to idem napraviť. Fotiek mám bohužiaľ veľmi málo.

Nejaké foto z vozenia mládze

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V lese na čučoriedkach som vyskúšal maximálny výkyv nápravy :)

Obrázek

Obrázek

Kopanie zemiakov

Obrázek

Balíkovanie slamy Zetor 7745 + Fahr HD 360

Obrázek

Obrázek

V lete som po večeroch stihol spraviť komplet GO pluhu, bohužiaľ fotky mám len zo začiatku rozborky

Obrázek

Obrázek

Efekt koncowy

Obrázek

A včera prvá skúška, záber 3x30 cm, hĺbka niečo cez 25 cm, pluh zatiaľ fachá na 1* 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ešte z leta menšia nehoda

Obrázek

Obrázek

A ešte ako bonus stroj jedného kolegu z vedľajšej dediny, 2511 v pôvodnom stave, doviezol ju asi pred 2 alebo 3 rokmi z Nemecka od 1. majiteľa, ktorý s ňou obrábal 2 ha jablkový sad. V lete mala nabehaných 1156 mth.

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#191 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pěkné obrázky 8)

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#192 Nový příspěvek od feki »

parada 8) , co si vyparatil s tym blatnikom a oknom?

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#193 Nový příspěvek od Matúš »

Vďaka :friends: Traktor sa rozhodol, že si oddýchne, tak si ľahol nabok :D Bolo tam viac vecí dodrbaných, okrem toho skla a blatníka odtrhnutá strecha vzadu na závese, vytiekla takmer všetka nafta a trochu oleja, ohnutý strmeň na šponováku, oje na vlečke ohnuté jak luk, trošku ohnutá bočnica, vyskočilo predné sklo a čo ma najviac serie, je trochu zohnutá celá kabína, to predné sklo tam je teraz nadoraz.

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#194 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz vcera som ti chcel napisat ze ci si ho polozil na bok :smich: To sa s foto hned vidi :smich: Hlavne ze sa horsie nic nestalo.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Veľký pomocník Zetor 7211

#195 Nový příspěvek od feki »

uf co sa stalo? potlacila vlecka?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“