Zetory a jiné od J. Kubce

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#61 Nový příspěvek od j.kubec »

Něco málo z opravy RUR5. Vše jsem nefotil. Hlavní pro mě je že je zprovozněné a vše do sebe zapadlo. 8)
Obrázek

Obrázek
Vyřazený dárce orgánů :'(
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Některé části se musely vymodelovat.
Hřídel čechrače byla urezlá ve sváru a musela se vyrovnat a opravit také.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#62 Nový příspěvek od pepanek »

Pěkná práce a není ti zima. Venku moc už nedělám mám rozpracováno na dvou vnitřních pracovištích.
TAk se to zatím pomálu hýbe.
TAk něco teplého :olin:
ahoj
pepanek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#63 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky.
Tak nějak jsem už zvyklí. Vloni jsem předělával secí stroj a radlici na sníh v podobném počasí. Luxus teplé velké dílny nemám. Makal jsem na tom týden po práci po 3 hodinách. Bylo to hodně urezlé a celí zadek se rozevíral. Včera proběhla úspěšná zkouška, 9 fůr.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#64 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek
Obrázek
Tak jsem tento týden prošel technickou. Je to hrozný dusili mě 3,5h. Ještě s druhým traktorem a zas na pár roků pokoj. Je to čím dál horší každá ptákovina jim vadí. Za nedlouho to bude červená je moc červená :vysmech: . Alespoň že s přepravníkem nikam courat nemusím a můžu legálně na silnici. :D . S fekálem a vlekem to je horší, tam mě technická nemine.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#65 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jo jo STK, to je oprus. Ale ten vozejk na baliky je parádní. taky bych ho užil.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#66 Nový příspěvek od j.kubec »

Jo není špatný. Jde používat jako normální kára s sajtnama nebo jako přepravník. Je to třístranně sklápěné a přestavba na káru zabere do 1h.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#67 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak jsem vyměnil chladiče, v tom horku co je se mě teplota stále cpala ke stovce.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na jaře proběhla výměna plechařiny na zadku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#68 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Taky jsem teď měnil chladič. Jaký jsi volil a odkuď? Dík 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#69 Nový příspěvek od j.kubec »

Dával jsem chladiče celoměděné. Nakupoval jsem u Nekvindy. Sice to není originál, svoji práci však zvládá a jsem s nima spokojený. Když jsem je nakupoval byl tam o chladiče celkem velký zájem a to ještě nebyly takové teploty co jsou dnes. Do 72 jsem ještě dával vrtuli s větším náběhem a do 52 šla vrtule z 72 za celokovovou.
Dnes jsem uklidil poslední balíky z naší louky.
Obrázek
Tak a už konečně nemáme problémy s uchlazením zetorů 8)

Uživatelský avatar
mates11
Příspěvky: 168
Registrován: úte črc 10, 2007 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#70 Nový příspěvek od mates11 »

Co se týče teploty tak s tím taky trochu zápasím a silně přemýšlím že dám před klasický chladič pomocný chladič z forterry. Měnil jsem ho v práci na forteře a velikostně by se tam s malýma upravama měl vejít a říkal jsem si že bych ho napojil na topení (dal bych tří cestný ventil kerý bych přepínal léto-zima). Myslím že kdyby se zvětšil objem vody a chladící plocha že by to mohlo poct.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#71 Nový příspěvek od red.bill »

Vážně se to přehřívá nebo jen kecá teploměr? S chlazením jsem neměl problém s žádnou 72 a to jsem v nich provozoval termostaty z Liazky, otvírají o něco později.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#72 Nový příspěvek od PEST »

mě tu zase vedle ve vsi starý dědula komplet ručně čistil origo chladič na 72 a na 80 a od tý doby se nedostanu nad 80°C ani v orbě pod řepku, i když je venku 30...co mi říkal, než kupovat nový chladič tak raději starý, klidně i děravý a opravit ho.

Ono co hodně pomůže, kompresor a foukat pravidelně chladič, většina lidí na to kašle, ale ono to dokáže neskutečné věci ta vrstvička prachu.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#73 Nový příspěvek od j.kubec »

Často bývá právě ten chladič zarostlý. Jinak nevidím důvod nechávat starý a složitě ho čistit když nový je identický. něco jiného je, když tam je chladič hustší. Jenže ten se zase rychle zasírá z venčí. Za cenu 2 500,- si myslím stejně nemá cenu řešit starý původní zarostlý chladič.
Přídavný chladič je si myslím zbytečný. Nezarostlý to musí v klidu uchladit. Já se dostanu na rozpálené silnici při teplotě ve stínu 40°C pod plným plynem v našich kopcích na cca 98°C jen krátkodobě v největším stoupání. Pak stačí rovinka a hned jsem spátky na 80-90°C. Tu maximálku však dosahuju jen v krajním případě. Při normálním provozu se držím okolo 80°C podle otvírání termostatu.
Dřív jsem taky s teploto trochu zápasil. Postupně jsem opravoval vše, až nyní jsem celkem spokojený. Vše zatím šlape a na traktor mám spoleh, teda vždy je co vylepšovat, ale základ je už dobrý.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#74 Nový příspěvek od PEST »

vyčistění mě stálo 1000kč (rozletování a všechny dutiny čistil ručně) a co mi pán povídal tak nové chladiče jsou prý ošizené na materiálu a nemají takovou účinnost a méně vydrží, proto se prý vyplatí zachranovat staré chladiče. Co je na tom pravdy nevím, jak jsem koupil tak prodávám, ale jsem s jeho prací spokojen, zarostlý jsem ho měl za ty roky fest.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#75 Nový příspěvek od j.kubec »

Chladič co jsem měnil na 72 byl totožný s tím co jsem měnil, jediný rozdíl je v materiálu. Původní byl mosazný nový je měděný. Rozdíl ve váze je zanedbatelný a přisuzuji to zanešení chladiče. Něco jiného to bylo na 52 tam byl chladič hustší a i podstatně těžší. Oba byly původní jen je rozdíl v místě montáží a stáří traktoru. Kousek od nás také opravují chladiče jenže tam mění vnitřek a oprava vyjde na 3000-5000,-.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“