Zetory a jiné od J. Kubce

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#76 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Zaekaleem - Jsi na tom úplně stejně jako já, taky mám od něj mulčovač a jezdím k němu pro věci na JD lis, :smich: a taky u mě včera byl jestli něco nepotřebuju a přivezl kalendář a propisku, jako každý rok. 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#77 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#78 Nový příspěvek od Bellian »

No taky nic moc, tohodle se děsím, když přetahuji krajáky při kácení, aby mi to nestáhlo traktor (kdyby šel strom na druhou stranu). Dávám tam ještě spodní kladku 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#79 Nový příspěvek od j.kubec »

No tak toho se zrovna nějak nebojím, že by to přetáhlo traktor. Mám uniforest 50 E a ten nemá spodní kladku a ani ji nepotřebuji na to co dělám.
Při kácení a přetahování se toho nebojím, že by mě to přetáhlo traktor, protože si u větších průměrů uvážu kmen výš. Nejlépe v 5-6 metrech a ta páka udělá své. Takto jsem přetáhnul i javory s průměrem 1,5m a stářím asi 180 let, nebo topol s průměrem 1,8m, případně smrky s délkou 50m a průměrem 1,1m. Po okolí likviduji právě ty rizikové kolosy na které si málokdo troufne. Pak je většinou i zpracovávám na polínka 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#80 Nový příspěvek od j.kubec »

Zdravím všechny.
Neví náhodou někdo jaké o kroužky přijdou na element 93 0523 u vstřikovacího čerpadla. nedaří se mě to dohledat a v katalogu o tom není ani zmínka.
Jedná se o díl u 5245 ve vstřikovacím čerpadle na který se připojují trubky ke vstřikům. Začala tam kapat nafta mez tímto elementem a tělem vstřikovacího čerpadla.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#81 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli ti neteče nafta jen pod hrdlem na který se šroubuje trubka ke vstřiku(pod ním je výtlačný ventil), ale pod samotným elementem(musíš rozdělat ty 2 M5-6 šroubky). To čerpadlo odvez rovnou čerpadláři. Jak ten element povolíš rozhodíš si dávku(tu seřizuješ jeho natočením). Nebo se netrefíš přesně na zub a taky to rozhodíš...

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#82 Nový příspěvek od pavel sk »

Je to tak ako pise kolega red.bill Doma to nepretesnis a ani nenastavis ak to rozoberies. Navise na tom telese elementu su tesniace O-kruzky ktore ho tesnia v telese. S tymto prepustanim nafty spod elementov som v minulosti aj ja zapasil a napokon to skoncilo u cerpadlara. Pretesnil, skontroloval, nastavil. Odvtedy je s tym pokoj.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#83 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky pánové za rady, ale potřeboval jsem vědět něco malinko jiného. A to ...
Jsou tam :
OK 17x2 NBR 70
OK 19x2 NBR 70
OK 20x2 NBR 70
Pokud je jinak čerpadlo v pořádku a sladěné s motorem stačí si označit ryskou pozice jednotlivých elementů. Poté jsem postupoval po jednotlivém elementu, kdy jsem ho vyndal a vyměnil o kroužky. Poté se musí dát plný plyn a na elementu nastavit okynko v zubech čtvrtkola proti okynku v hřebenu. Nestrefí se jen blbec :smich: . Po vsunutí elementu do těla čerpadla nastavit na rysku. Tím zůstane dávka paliva stejná a není problém si tuto netěsnost opravit doslova za pár korun ( dvě sady o kroužků 54 Kč,-). Při práci doporučuji pootáčet s motorem, aby jste se nemuseli přetlačovat s večkou.
Až dodělám přetěsnění mrazovek na hlavách natočím asi video, že vše funguje, jak má 8).

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#84 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to si potom pán majster :)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#85 Nový příspěvek od j.kubec »

:D žádnej majster, jen blbec mechanik co dělal dlouhé roky s mechanikou různých strojů, nástrojů a byl donucen se stále učit něčemu novému. Čerpadlo jsem měl rozebrané takto poprvé. Na čerpadláře jsem slyšel jenom hanění a cena se mě zdála velká za 9 o kroužků. Běžně si účtují od 3 do 5t. A těm co si to nechali opravit to po roce teklo zase.
Jediný problém jsem měl, že jsem nevěděl velikost o kroužků. Tak jsem je zkoušel postupně, protože drážky jsou celkem velké začal jsem s 2,4 a nakonec skončil u 2. Silnější mě tělo ořezávalo. Takže i s dopravou do obchodu s hydraulikou jsem na 200,- a nějaký ten čas. Nyní sundávám hlavy a přetěsňuji. V tom mám také premiéru. Až bude hotová 5245, ještě mě čeká oprava 7245. Japonce mám zatím na sezonu připraveného.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#86 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek

Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#87 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek

Obrázek

5245 je poskládaná a nyní ochutnávka 7245.
Na 72 byly velice špatně osazené mrazovky. Vůbec nedržely a velice špatně těsnily. Všechny jsem na obou traktorech vyměnil. Vypadá to, že těsní dobře, jen na jedné hlavě na 72 prosakuje fridex mezi vložkou vstřiku a hlavou. Vložky byly měněné před 3 lety a nějak si špatně sedla. Zkouším to lehce roztemovat, snad se to zlepší. Jinak jsem vyměnil veškeré hadičky a hadice okolo nafty a fridexu. Snažím se minimalizovat veškeré úniky kapalin.
S 5245 bych rád příští týden udělal technickou. Uvidím, jak to dopadne, ještě seřídím brzdy.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#88 Nový příspěvek od j.kubec »

Pořídil jsem si nového pomocníka jako náhradu za RUR5. Již je odzkoušený a jsem spokojený. Funguje dobře a na rozdíl od RUR5 rozhází hnůj velice na drobno za cenu malinko pomalejšího vyprázdnění.
Obrázek

Obrázek
Nyní se již jen zbavit RUR5. Asi do šrotu, rám je celkem v háji.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#89 Nový příspěvek od murár »

Tiež som nad takýmto pomocníkom uvažoval ale otec ma uzemnil že to bude zbytočne investovanie peňazí. Pred 20-25 rokmy bolo u nás 150 zahumienok od družstva a ešte každý mal svoju jednu a niekto aj tri role. A dnes už len nás zopár takých čo sadi a pestuje na svojej roli. Zahumienka od družstva už žiadna. Teraz sa ľudia bijú na pozemkoch preto aby tam postavili alebo to výhodné predali ako stavebnú parcelu.
Tak naj slúži! 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#90 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky, zatím slouží, má již rozházené 4 fůry ovčího hnoje řádně sešlapaného.
Je otázka zda investovat. Mě zatím toto živí v posledních letech, tak ho využiju. Lidé se možná za pár roků budou zase prát o to kde si budou moct něco vypěstovat. Ono to všechno chodí v cyklech, akorát to bude pro tu omladinu velice kruté.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“