Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4096 Nový příspěvek od Zetor15 »

Já několik Ur1 s předním náhonem. Dokonce jsem stavěl 7745 z nových dílů. A taky píšu že záleží jak mu sedí převody. Navíc by měl zjistit jestli mu povolí kombinaci 11.2 a 34 vzadu aby pak neměl problém na technické případně s pojišťovnou pokud by se něco stalo. jak jsem psal výše když kamarád dával 34 tak v papíru Od Zetoru aby je zapsal do TP byla poznámka že pouze v kombinaci 12.4 nebo 13.6 vepředu. A původně měl 11.2 a 30 vzadu.Není to totiž jen o tom co dokážeš složit ale taky o tom co dokážeš legálně provozovat. A ne čekat do první technický nebo nehody kdy tě to úředníci omlátí o hlavu.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4097 Nový příspěvek od -sheppard- »

Přesně tak, včera jsem počítal ty kola diferaku PHN, sice jen podle fotky ale jsou tam na rychlost 30km/h, takže by kola musely být 11,2. To ale nepřipadá v úvahu, 11,2 nechci ani náhodou, to je jak píše zetor15. To už je na muj vkus moc úzké jak kola z kocarku :D já budu dávat určitě kola 13.6 už jen zduvodu že mají věci vstycnou plochu se zemí a tím pádem aspoň z půlky eliminuju absenci non spinu. Takže, díval jsem se na poloosy a kola do portálu na 30km/h, 30000 za to chcou :pistol: v zetorshopu originál zetor. Takže za mne to nepřipadá v úvahu, alespoň zatím. Tím pádem půjdu nejspíš cestou výměny pastorku s talirovym kolem v dif PHN, ten stojí na 25km/h 14000, je to sice taky dost ale budu mít traktor na jednu rychlost a ne michaninu... Stejně už je to talirove kolo v dif docela jeté tak ho vyměním za 25km/h a je to...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6596
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4098 Nový příspěvek od Lukashil »

Pokud se nebudes zlobit stavel bych se do fronty na ten prevod 30kmdo phn.

Jinak kombinaci pneu v zetoru pisou radi, je treba jim rict jak to ches napsat kdyz jsi tucne platici zakaznik. :friends:
Tu stycnou plochu chapu, jenze to pak chce i vahu

Prominte kluci jestli jsem byl kapku neprijemny, mam blby den :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4099 Nový příspěvek od -sheppard- »

S tou váhou už to mám taky vymyšlené :smich: , mám v plánu namontovat čelní hydrauliku a do ní si udělat 400kg závaží. Ale budu ho mít s těch neorigo kanystrů tak si budu moct traktor dotěžovat dle libosti. Pro čelní hydrauliku pak mám i další využití, jen to bude chtít dost času a taky financí, s čimž je jako vždy problém ale postupně to nějak půjde... Nápravu mám u doktora na GO, sám jsem se do toho nepouštěl, přece jen příslušné stahováky nemám a vyrábět to jen na jedno použití se mi nechtělo. Nemluvně o to když je vylítané uložení ložisek, tak na to už jsem opravdu krátký. Ale zítra mu chci volat ohledně toho talířového kola a pastorku, tak pak dám vědět, určitě pokud bude výměna bych ho chtěl zpět ať je do rezervy případně se mužem nějak domluvit, s tím bych neměl problém.

Jen nevím co to talířové kolo ještě vydrží už asi něco zažilo
Obrázek

Pastorek vypadal OK
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6596
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4100 Nový příspěvek od Lukashil »

Kdyztak dej vedet prosim az budes mit vykuchnuto
Poustis se do toho podstive 8)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4101 Nový příspěvek od -sheppard- »

jo jo, rád si věci před tím než se v nich začnu vrtat řádně očistím, líp se s tím dělá, otec sice nechápe proč se s tím tak seru ale já mu vždycky říkám "já si tu budu dělat jak já chci" :D :D prostě to mam v krvi, samozřejmě přetažení všech zavitu závitníkem taky základ, a toho bordelu co bylo v rejdových křížích, to jsem ještě neviděl to snad byla hlína ještě z 80 let :D ale všechno jsem dostal ven. Ale k tomu se postupně dostanu ve svojem vlákně...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6596
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4102 Nový příspěvek od Lukashil »

nejake čumendo z podzimu, a pluh už má nového páníčka

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4103 Nový příspěvek od -sheppard- »

Brambory pěkné, jaká byla úroda, my jsme měli zhruba o polovinu míň než předešlý rok, sice já pěstuju zhruba jen na 200m3 ale pro naší potřebu dostačuje. Pluh paterák, jak si s tím 72 poradila, to už se musela kroutit z brázdy ne, ale záleží jak hluboko člověk oře, já mám jen roudnický dvoják ale zase jedu na max hloubku a když vezme fakt šponu tak už jedu bokem, ten předek fakt chybí obvzlášť když je trochu mokro.... jinak pěkná práce 8) :friends:
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6596
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4104 Nový příspěvek od Lukashil »

Me z te tretiny pole porad plus minus vychazi valnik, na pytle to bylo temer stejne jako vzdy, brambor bylo dost ale hodne drobnych.
S tim paterakem chodi docela v pohode, ale tak je to pole na rovine.
Predek je predek taky uz delam co muzu abych se k nemu dostal.
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4105 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...pokud nejezdíš do lesa , je předek pro amatéry . Malý rejd , skáče to jako koza a na pole se jezdí když to jde a ne to prasit za každou cenu ! :friends:

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4106 Nový příspěvek od jojo7011 »

To napisal ten, co nikdy predok nemal. Traktor co nema predok s Nospinom by som uz nikdy nechcel. Tiez som si myslel, ze rejd, spotreba, vykon ...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4107 Nový příspěvek od -sheppard- »

Pro amatéry??, já bych spíš řek že pro amatéry je právě nemít ten předek, pač není co zkurvit, o páku míň v traktoru a o několik kardanových hřídelí míň taky. Sice ještě nemám předek namontovaný ale jsem zastánce tvrzení raději mít předek a nezapnout ho než ho nemít a potřeba ho zapnout. Dnes mam předek blokovaný kvůli dotižení a už jsem si na to zvykl že to ani nevnímám a to tam jsou jen dvacky kola a moc to stejně neskáče.... ono hodně záleží kdo sedí mezi volantem a sedačkou a co se strojem umí, a to teď nemyslím ve prospěch traktoru bez PHN
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4108 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...co na to říct ? Lituji všechny , kteří jsou nuceni k obživě používat traktory značky ZETOR ...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6596
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4109 Nový příspěvek od Lukashil »

Pomalu se preorientovavam ze zemedelske vyroby na lesni dopravu, a tam se mi minule pres veskerou snahu nepovedlo ani vystrkat na zpatecku vlek kousek do kopecka, a to ani ve spodnim zavesu......
Trosku komfortu si sice uberu (rejd, poskakovani, spotreba) ale kdyz porovnam do jakeho rizika kolikrat jdu (prevraceni, nemoznost pribrzdeni z kopce dolu) jen abych vyjel, radeji zainvestuju. Ten svuj holej zivot mam jen jeden a cim dal vic po zivotnich zkusenostech se o nej bojim :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4110 Nový příspěvek od sita »

Souhlasim s tim co rika Vladimir, na rovinkach bezezbytku. V kopcich nebo s celnim naradim nebo kdyz si clovek nemuze vybrat pocasi je predek k nezaplaceni. Mam obe verze a na nektery prace, treba na obraceni nebo shrnovani sena, bych si predek, obzvlast s nospinem, nikdy nevzal.

Tomu litovani hospodaru se Zetorama ale nerozumim.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“