Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3601 Nový příspěvek od vholicky »

Plně souhlasím. Je jasné že se zapnutým předkem a čelákem to nevydrží svět. Ale kdo používá při práci hlavu tak mu vydrží sebehorši mašina. Mě se líbilo jak kolega Lukashil odsoudil proximu ve které určitě pořádně ani nejezdil. Bez urážky :friends:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3602 Nový příspěvek od Lukashil »

s tou proximou taham dvojak pluh na velmi hlubokou orbu rotacni brany zkusil jsem v ni smykobrany 4m kompaktor lis na baliky a opavsky naves. u lisu rvou ramena nohu v navesu hadice a hned je na oji s rotackama chodi po zadnich a s kompaktorem hrabe. sunt
Stydím se za tuto zem

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3603 Nový příspěvek od vholicky »

Tak to je jiná. Koukám že ji teda dost nakládáš . Jestli by to něchtělo trochu adekvátnějši mašinu. Já teda mám proximu doma . V práci hlavně Case a můžu s klidně řict, že sedět v ní celý dni bych teda nechtěl. Nejsou to traktory na opravdovou práci,ale na doma na mých 300mth ročně si myslím pecka.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3604 Nový příspěvek od Lukashil »

ještě by mě zajmalo kterej ing. vymyslel startování s náhonovkou a zapínání předku, kdy stojim v zahulený hale se studenym motorem na plynu aby ta kravina zhasla a já vyjel ven......

vypínače který zdatný traktorista zapíná kolenama při každym drncnutí ani nezdůrazňuju, stejně jako hledání poloh na pákách náhonu....


ale abych jen nenadával ten otočnej agrohák, posuvnej závěs, orstu a klimu měly zetory mít už za soudruha, na to je to úplně jiné celodenní svezení, ale pokud by mě měla živit, radši se budu mlátit v 7745.
že to jede rychleji je pěkný, ale 5tku to s návěsem hnoje vezme jen na rovince a násobič je vyložená nutnost.
a vylepšit zhasínání motoru jedním elektromagnetem na čerpadle při vypnutí klíčku, taky by si tím u mě vývojáři hodně šplhli :)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3605 Nový příspěvek od Lukashil »

jinak jak asi víš, traktorista si stroje do podniku neobjednává :)
Stydím se za tuto zem

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3606 Nový příspěvek od vholicky »

Jasný chápu musí se dělat s tím co je. Je jasné že konkurence je úplně někde jinde.
Je třeba si uvědomit že ta proxima je vlastně vylepšená 70 a podle toho na ní koukat. A hlavně pořát jednoduchá na opravy což se doma hodí.
Mě se třeba na sedmdesatce nelíbí řidička mezi nohama.pořád o zakopavam a slabý čerpadlo hydrauliky a mizerný výhled z kabiny a spousty jiných kravin.
Hele na rovinu když jsem jsem před 3mi lety schánel traktor chtěl jsem nějakou 70 ,ale sežen něco šlušnýho za rozumný prachy. Určitě víš o čem mluvím. A pak se naskytla tahle proxima za opravdu pěkný peníze a dneska jsem rád že jí mám.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3607 Nový příspěvek od Lukashil »

a tak každému se líbí něco jiného, ale co se týče toho výhledu z kabiny je fakt, že 70tka by do toho návěsu potřebovala širší zrcátka.
hydraulika pro moje potřeby postačuje, ale musí být v dobrém stavu, (což ta na mé 7211 už bohužel není)
Stydím se za tuto zem

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3608 Nový příspěvek od vholicky »

No a to byl.hlavne důvod u mě k pořízení proximy. Všechny 70tky co jsme viděl byly vylitany paštiky .Ruzně maskovaný závady, zkrátka všechno zralý na generálku na což jsem neměl ani čas ani chuť. Kdežto u proximy jsem jen udělal větší údržbu a jezdím. Tož asi tak.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3609 Nový příspěvek od Lukashil »

tak mě stejně čeká převodovka, takže to čerpadlo už sfouknu k tomu.
u mě je to tím, že ten traktor jezdil ve chlívě, takže kdyby tam jezdil tvůj kocour, byl by na tom stejně :friends:
Stydím se za tuto zem

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3610 Nový příspěvek od vholicky »

Tak to je smůla.Ve chlivě se dorasí všechno. Ale nevímjestli si pomuzes s tím čerpadlem . Před tou proximou jsem měl z 5011. Taky jsem řešil čerpadlo (bylo mizerný). Tak jsem objednal z hydroliedru to 40ti litrovy a zlepšení skoro žádný. Tak jsem to ještě pak řesil v Kamenici nad Lipou(tam dělají ty hydrauliky) a tam mi řekli že jsem pitomej že na takový průtok není rozvaděč stavěnej. Tak se akorát ohřál olej. Tož hodně štěstí s tím pertinaxem. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3611 Nový příspěvek od Lukashil »

jo originál rozváděč nepobere všechen průtok, i proto si pohrávám s myšlenkou zbavit se ho úplně a inspirovat se jako to má zetorakjirka elektrorozvaděčem s jedním vnějším okruhem navíc.
stejně celej slavnej zetormatic nikdo neumí použít, takže ramena nahoru ramena nahoru plovoučku a zavřenej neutrál a bohatě stačí
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3612 Nový příspěvek od Franta.cz »

Samozdřejmě, že to tak funguje a pokud si tam dáš pořádnej rozvaděč nepřehříváš ani olej.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3613 Nový příspěvek od vholicky »

A navíc máš sekcí kolik chceš a ne jenom jednu

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3614 Nový příspěvek od Lukashil »

rozvaděč a ovládání bych ještě na traktor namontil, ale hadice, holendry, závity, trubky asi svěřím někomu, kdo se zabývá opravou a montáží hydraulických celků
protože hydrauliky z kamenice vždy buď po chvilce chčijou znova, a nebo se nechovají jak by měly..............

mám v plánu vnitřěk úplně vykuchat a dát ven dvě pomocné pístnice, a těmito zvedat ramena
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3615 Nový příspěvek od Franta.cz »

Špatně.
Válec ve víku na zvedání musí zůstat.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“