Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#1 Nový příspěvek od Zendass »

Po chvilce váhání jsem se rozhodl založit své vlákno, které bude popisovat moji cestu s nově koupenou 7711 od sadařů.
Máme ho na lehčí práce, 90% vlečka nebo dvoukolák, štípačka.

Na úvod bych rád uvedl, že jsem víceméně samouk a plno věcí dělám na slepo. Spoustě věcem taky ne úplně rozumím (elektrika například). Sice jsem povoláním zemědělec, ale takový veterány už moc často neosedlávám a už vůbec je neopravuju.
Takže si určitě mnozí zkušení budou klepat na čelo “jak to ten vůl nemůže vědět” :D

Ale k věci. Nějakou sobotu k nám přijel na podvalu skvost jménem Zetor 7711. Silniční gumy, očesaný zrcátka, blatníky, zástěrky. Tuningovej výfuk, svítí-nesvítí a tak dále.

Obrázek

Obrázek

Hned první dny to byl emoční kolotoč. Začalo to kouřem od startéru, pokračovalo prasklým chladičem, termostatem (nebyl přítomen), vodní pumpou, alternátorem a vším kolem toho.

Obrázek

Pokračovali jsme výfukem a omlazením kapotáže
Výměnou všech provozních kapalin a filtrů

Obrázek

Dostal nový zadní obutí, na předek taky plánujeme.

Řazení náhonu čerpadla a kardanu bylo takový všelijaký, nakonec jsme museli vyměnit páčku ve víku převodovky. Byla protočená a špatně zavařená. Tím jsme rovnou přetěsnili tekoucí víko. Při této příležitosti jsme doplnili chybějící plechy pod palubovkou a omladili část podlahy

Obrázek

Potom jsme začali řešit vzduchařinu. Novej regulátor, brzdič návěsu, vyrovnávač tlaku, čidlo vzduchu, budík, trubka k hlavě atd. Traktor nám teď krásně fouká a drží vzduch. Nicméně stále řešíme špatně ukazující budík a tekoucí brzdové válečky. Až potom můžeme štelovat brzdy.

Řešíme taky ucpaný trubky topení a sežraný kolínko k rozdvojce hadic radiátorů.

Moc fotek nemám páč teď trávím život v práci. A když jsem doma tak spíš makám jak fotím.

Takový shrnutí, čeho bychom chtěli ještě docílit:
Kompletní elektrika včetně všech kontrolek, ostřikovačů atd.
Předělávka na orstu
Zrenovovat plechařinu a kabinu
Přetěsnit “pedálovou” hřídel
Z nosné trubky teče olej, netuším proč
Vyřešit povolující se portál
Přetěsnit víko hydrauliky
Porovnat trubky k rychlospojkám
Suchý filtr woodgate/donaldson
Plnoprůtokový filtr oleje + redukční ventil
Go přední nápravy
Opravit kolovrátek a zadní ramena + spodní lištu
Opravit topení a ventilátor

Když bude traktor dobře sloužit:
Dodělání klimy
Přestavba na 40km/h
Přestavba na turbo

Snad jsem na nic nezapomněl. Je toho hodně co dělat. Určitě nebudu spoustu věcí vědět, budu nadávat, házet flinty do žita.. ale o tom to je :)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#2 Nový příspěvek od pepanek »

Tak nám vítej hrdino. Máme tady všichni určité a různě hluboké znalosti z oprav těchto skvostů z různého stavu destrukce.
Holt jenom někdo víc a někdo míň, ale ten to dožene v průběhu času.
jinak ti tu určitě poradíme, drobnosti všichni a složitější věci naše dobré duše 8)
Jinak to vypadá jako jeden z lepších kousků
Tak ať se daří a jezdí to
pepánek

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#3 Nový příspěvek od red.bill »

Na turbo pokud to budeš dělat jak by se mělo si připrav tak 100k... loni jsem to páchal do 72("malý" blok, písty z 52T). Dával jsem nový turbácký vstřikovací čerpadlo, nový setrvák a talíř pojezdu kvůli 310 lamele, úprava + oprava bloku, chladič atd. a bylo to za cca 140k bez daně. Za cca 20k jsem prodal dily co mi zbyly. To jsem věci postupně nakupoval asi 6let zpátky... je otázkou jestli se ty prachy za těch 7kW vyplatí...

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#4 Nový příspěvek od Zendass »

Ahojte, děkuju za přivítání.

Co se týče turba, tak nevím jestli to budu vyloženě celý předělávat. Ten traktor nenajede stovky/tisíce motohodin ročně a pořádnou zátěž taky nepozná. Takže by to měl klasickej 7701 vydržet. Jde mi spíše o to, že pokud ho předělám na 40km/h, tak rovnou i s turbem ať se trochu vykompenzujou ztráty. Ale to až vyřeším vše ostatní, teď mám před sebou mnohem důležitější věci.
Zetor 7711

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta vitaj 8) Neboj, to se časem poddá :) Su to len drobnosti. O pretesneni tej hriadele rucnej brzdy skrz prevodovku som ti uz nedavno niekde popisal a tusim som ti tam dal aj miery gufier a O- kruzkov co ti tam treba. Dalej, pises ze tecie olej aj okolo nosnej rury kabiny. Ta rura je uložena v suchej komore tzv. spojkovom zvone. Zisti aky je to olej. Ak prevodovy, tak tam sa najcastejsie dostane olej cez netesne gufero spojkovych hriadeli v prednom veku prevodovky. Ale uz som sa par krat stretol aj stym, ze bolo povolene cele to veko. Drzi ho šesť matic M8 ktore boli povolene :-/ Ak je olej cierny motorovy (to hadam poznas spaleny olej) tak cez gufero pod zotrvačnikom. V obydvoch pripadoch treba traktor rozpojit. Povolujuci portal- tam vysrobovat sroby, skontrolovat zavity, Riadne vycistit odmastit a dat ich na lepidlo na zavity a riadne dotiahnut. Pretesnit veko hydrauliky- skor vsetko riadne umyt a zistit odkial ten olej tecie. Horne ramena pretesnis aj priamo na traktore bez vyberania hydrauliky von. Ak to tecie cez impulznu hriadel tretieho bodu, tak hydraulika musi von. Toto riesil teraz nedavno člen fora Tomas6 8) Zvysok ako kurenie, kolovratok tiahla ramena je uz len bižuteria. Tak nech a dari a držim palce. To dáš 8) Niekto sa tu najde co ti v pohode podarí.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#6 Nový příspěvek od Zendass »

Ahoj pavel
Ta pedálová hřídel je už v řešení, gufera budu objednávat, za to díky :)

Z té nosné trubky mám trochu strach, páč nemám prostor a ani vercajk na půlení. Kolega mi říkal, že je někde dole dírka na odtok oleje, mám ji prošťouchat drátem a uvidím co poteče. Pokud bude týct dál, bude se půlit ale asi u nás v podniku :D

Na portály budu muset sehnat žirafku, pořádnou panenku a určitě 1” golu. Jestli je budu muset sundat tak rovnou hodím oko na brzdy. A to nebude vůbec jen tak.

Teď momentálně řeším brzdový válečky.. byl to porod ale jsou venku. Také jsem trochu zhlídnul elektriku a nevypadá to moc složitě, možná se do toho pustím jen co seženu kleště atd.

Obrázek

Myslím si, že by už zasloužily vyměnit, ne? :D

Trubky topení vyřešíme jejich odstraněním a nahradíme je asi nějakou měděnou nebo takovou tou potvorou ohebnou která se tahá např. k bojleru. Pokud se nepovede tak nataháme hadice.
Zetor 7711

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#7 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Vitej. Traktor nevypada uplne nejhur 8) trochu poladit a zas pojede bomby. Vzpomel jsi hever a vercajk tak treba hevery mam uz 3 z lidlu traktor zvedne na pohodu nikdy nezvedas cely ale jen cast. A tu golu ti staci bohate klasika 1/2 na povoleni kol trubka. Zacinal jsem tak taky . Jasne ted uz tech tralktoru delam treba i vic neco na kseft tak uz se poridily golovky 3/4 a 1 ale tu pouzivam obcas. At se dari a jinak jsem kousek od mesta Potstat nebo Hranice na Morave kdybys neco potreboval. Ale jsem taky casovo vytizen ale je to o domluve.

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja podobne. Na zaciatku to bola len stara 1/2 gola sada a ku nej pár trubek. Potom sme si na taketo veci ako kolesa portale na hrubu silu zakupili 3/4 golu od Berner a na tu nedam dopustit. Ku nej som si postupne este podokupoval dlhy nadstavec a par kovanych orechov a redukcii 8) 8) 8) Ta velka 1" (coľová) by u nas uz take vyuzitie nemala. Jedine zeby som kupil tank, BVP, alebo buldozer Stalinec :smich: V robote mame tiez najväcsiu len tu 3/4 velkost a zvlada vsetko.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#9 Nový příspěvek od Zendass »

Zatím nás tlačí rozpočet. Pár ořechů a nástavců se nám rozletělo. Byly to klasický cr-v. Postupně to nahrazujeme kvalitnějším náčiním. Ořechy kupuju milwaukee na rázový utahováky a prodloužení jsme zkusili SW-Stahl. Zatím drží ale to je jen otázka času. V práci máme 1” od berner a je to dělo. Kola kombajnu, ramena na traktorech a různý takový chuťovky nejsou v kombinaci s lešeňovkou problém. Jen ta cena je poněkud palčivá. Taky uvažujem nad nějakou 18V utahovačkou. Ale to je hudba budoucnosti, nejdřív to chce nějakou malou sadu 3/4”-1”, panenku, kozy a žirafku. Přece jen je lepší mít vše trochu naddimenzovaný, ne? :)
Zetor 7711

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#10 Nový příspěvek od Tomas6 »

Z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit že 1" gola je naprosto zbytečná. Máme v práci aj 1" aj 3/4" a ta palcová sada leží jen ve skříni. A to děláme občas bagry, náklaďáky....
Doma mám letitou sadu 1/2" od extol, zažila už lecos, ořechy drží. Loni jsem koupil aku utahovák na 1/2" golu, od té doby jsem 3/4" sadu vytáhlou měl jen když jsem potřeboval povolit řemenicu na traktoru. Jinak kola, portály, motor, všecko povolí jak nic. Žirafu tu si chcu taky pořídit, tu kterou bych chtěl, to sem ještě pořád nenašel odvahu za ňu dat tolik peněz a ty laciné, to zas nemám odvahu zkoušet jestli to je co k čemu
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#11 Nový příspěvek od jojo7011 »

1" gola ma naozaj prilezitostne vyuzitie, ale jak sa vravi, vzdy je lepsie mat a nepotrebovat, jak potrebovat a nemat.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#12 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Zirafa... To se mi tak jednu zimu nakupilo asi 5traktoru skrz brzdy a ja byl tehda z kamosi nejde v Olomouci po tech nakupakach kolega mel Lanciu v kombiku celkem prostorny vuz na zpatecni ceste sem si vzpomel hodila by se zirafa no co mrknen do baumaxu byla tam takova sikovna za cca kolem 5tis. A nosnost 2tuny Dojedem k autu a ted tvl jak ji tam narvem no nakonec se podarilo jeste jsme potrebovaly sundat ty dve skladaci nohy samo ze vercajk nebyl tak zpet pro sikovky aspon no tak sme jeli tenkrat z zirafou v kufru a jeste 4 zdatni kluci :smich: :smich: :smich: ta se uz nadelala kolik portalu,motoru atd. Bezne delam motory s malym portalovym jerabem ale v druhe dilne ho nemam tak tam se zirafa hodi

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#13 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak hlavně portál jeřábem neuděláš. Nebo hydrauliku třeba.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#14 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Delali sme celou dobu ale aspon dva lidi 3m dreveny kulac do prostred uvazek od jerabu na jeden kraj portal a na druhy nekdo kdo to vyrovnava samo ze potrebujes kolem traktoru pak vic mista no... Mam dilnu ze stareho chleva takze mista kolem dost. A pres prostredek dve icka a vtom mi jezdi dalsi icko na kterem mam kocku. Sice retezovou ale zatim staci. Hodila by se elektricka no ale nemuzu mit vse... :smich:

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#15 Nový příspěvek od Zendass »

Kluci to máte luxus. My ZATÍM děláme vše pod širým nebem. Stodoly jsou momentálně narvaný. Jde nám to sice od ruky ale každej déšť je na mašlu :D
Zetor 7711

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“