Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#76 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Osobne bych tuto sadu nekupoval drzaky pistnice se montuji na napravu a par lidem se povoluje. Ja kupoval sadu na 5211 z bazose od prodejce ze Sumperka a drzak se na napravnici privari tak jako u originalu. Jak to maji typy 3320-7320. Bral jsem od nej jeste dalsi dve sady na 7245 hlavne ve tvem odkazu chybi sloupek volantu a ridici jednotky toto jsem montoval a je to komplet
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1820328 ... z-7711.php

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#77 Nový příspěvek od Zendass »

Právě proto že se montujou, ne navařujou. Viděl bych to na ocelový šrouby s jemným závitem a pořádnýma samojistkama.
Při nejhorším to prostě vypreparuju ven a nechám si to u někoho navařit.
Zetor 7711

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#78 Nový příspěvek od red.bill »

Sloupek tam je, respektive ten zůstane původní a přiděláš to nějak přes ten rám co je vyobrazen za jednotkou... jak to bude nebo nebude držet z obrázju těžko soudit.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#79 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Kazdopadne Delej jak myslis. :) ja vim o jednom koho zaten sroubovany drzak pistu vyrazily z Stk az prijel s navarenym prosel. Ale 100 lidi 100nazoru a kazda Stk si to resi po svem.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#80 Nový příspěvek od Zendass »

Tak v tom případě si to nechám od někoho dodělat. Zeptám se toho člověka v šumperku, mám to relativně kousek. Já jen že kdybych to tam jen našrouboval, tak ušetřím dost času a peněz. Peníze jsou momentálně problém ale udělat to prostě musím. Je to o hubu s tak šíleně špatným řízením jezdit. :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#81 Nový příspěvek od -sheppard- »

Ten sloupek tam je to je pravda ale je to ten co mají v sadě polaci. A za mě je to druhý problém u těchto sad. První šroubovací konzola na nápravnici a druhý právě ten sloupek. Ale chápu že když člověk nemá doma cočko a nebo moc svařovat neumí tak je to problém a raději se přikloní k šroubovací variantě. Co se týče toho sloupku tak za mě je to moc "složité" už jen proto že tam musí zůstat hardy spojka a je to další přechod kde se to může zadrhávat, o pohybu kabiny vůči šaši nemluvně. Vím že tam právě ta hardy spojka kvůli tomu je ale za mě rozhodně lepší mít orbitrol přímo na konzole volantu, zase odpadnou další zbytečné přechody...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#82 Nový příspěvek od Zendass »

Bohužel nemáme COčko, elektrodu a ani neumíme dobře svařovat. Takže pokud bude šroubovací metoda problém, musíme si poradit jinak. Co se týče sloupku volantu, ten v sadě je za trest. Určitě koupíme ten origoš 7245 3725. Jednak s ním jde hezky štelovat a druhak to tak prostě vypadá a funguje líp.
Ono STK máme za 3 roky, třeba do té doby seženeme svářečku a někdo se naučí svařovat. Pak jen seženeme origo pístnici s držákem a vyřešeno :)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#83 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak přeju hodně štěstí při montáží pak určitě dej foto z postupu prací, ten rozdíl oproti servu je neskutečný, jak jsem si to předělal já tak to bylo až neuvěřitelné. To už je jinačí svezení :smich: :rally:
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#84 Nový příspěvek od Zendass »

Díky, štěstí bude potřeba.
Zatím děláme jen takovou kosmetiku, světla, elektrika a blbinky. Nic záživnýho. Orsta bude asi až přístí měsíc. Počítal jsem zhruba ceny dílů atd, není to tak hrozný. Od poláků se koupí jen pístnice, zbytek Danfoss a trubky/hadice/příchytky sloupek volantu, volant atd origoš. Hlavně až taky bude čas, jarní práce mi nabouraly plány :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#85 Nový příspěvek od -sheppard- »

Ten čas je nepřítel asi nás všech :smich: , já si taky vždycky naplánuju práce a po měsíci zjistím že jsem to chtěl dělat už před měsícem a ještě to nemám protože mi do toho vlezlo plno dalších důležitějších věcí :D
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#86 Nový příspěvek od Zendass »

Tak včera jsem po tmě namontoval aspoň přední obrysovky+blinkry.

Obrázek

A taky jsme trochu omladili nádrž se schodkama. Ještě tam musíme doplnit nový šrouby :)

Obrázek

A jasně že muselo být nový plátno na roletě. Teď to jen nalepit a zkompletovat :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#87 Nový příspěvek od Zendass »

Tak jsem si trošku pohrál s konzolou hydrauliky

Obrázek

A hned na to jsme ho provětrali

Obrázek

Málem jsem se vytřískal na silnici, jinak super strojovna :D

A kompresor tak nějak fouká/nefouká
Vychytáme snad vše :D

Dotaz na vás všechny:
Předělával někdo klasický kulatý světla na hranatý? Stačí vyměnit jen ten držák světel, světla samotný a koupit tu ku..sky drahou masku? :) nebo je tam víc háčků?

Díky vám
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#88 Nový příspěvek od Lukashil »

Jen drzak, svetla samotny a tu kurevsky drahou mrizku :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#89 Nový příspěvek od Zendass »

Díky za potvrzeni. :ano:
Díval sem se na tvůj stroj a je to fakt špica. Ty hranatý světla tomu sluší jak hrom. I ta střecha, ale tou se zabývat určitě nebudem.. nebo? :zapomel:

Jinak jsem chtěl zkusit dodělat tu kontrolku světel a ti lumpi mi zapomněli přibalit kontrolku, patice a žárovičky :smich:
Tak až budu objednávat tak si na to musím vzpomenout.
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#90 Nový příspěvek od Lukashil »

Dekuji priteli, kdybyel kocour pristresek, to by chvilku i vydrzel, ale slunce a orech mu davaji na p.del
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“