Zetor 7211 od petr.domo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#136 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak kompresor tlaci dobre a zaroven prilis pluje olej na regulator tak je KO stieraci kruzok. Je to ako u motora. Takze zhodit hlavu kompresora, vybrat dva styft-sroby blizsie k lavej maske kvoli lepsiemu pristupu, zlozit dole valec. Skontrolovat stav valca, piesta. Prekruzkovat.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#137 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pokud by to bralo olej z filtru tak by to prvne sezral motor-kompresor nema takovou saci silu jako motor.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#138 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten motor by aj slušne hulil v akomkolvek spektre otačok :smich: Nviše si ani neviem predstavit ako by ten olej s filtra zral cez tie kokosove vložky. U kompresora su prave stieracie kruzky dost haklive na udrzbu a tiez aj na pouzitie kompresora. Obecne plati, ze kompresor ktory je zapnuty castejsie a viac pouzivany, vydrzi viac ako ten ktory sa pouziva len obcastne na nafukanie kolesa. Karbon a usady s oleja su prevít.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#139 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já mám kompresor zaplý prakticky pořád, ani si nepamatuju kdy jsem ho naposled vypnul. Ale je pravda že motor je často zatížen jen málo, takové ty práce kolem baráku, tak jestli nějaký karbon? je to dost možné, no nicméně ho při montáži PHN kuchnu, budu určitě dělat i trysky a ventily tak ho přidám do seznamu :smich: . No ale už se mi to dost kupí, myslel jsem že to bude jen převodovka co se budu muset na funkčním traktoru dělat ale je toho o dost víc, nějak se mi to nabaluje :D Ale když člověk chce aby mu to vydrželo a fungovalo tak to tu údržbu prostě chce, co si budem.... , na podzim pokud všechno klapne tak bych chtěl namontovat tu PHN a pak zase do lesa, čekají mě, nebo spíš traktor, pěkných pár kubiku. To bude takový první test PHN tak jsem zvědav...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#140 Nový příspěvek od -sheppard- »

Po čase přidávám další postup na mojí 72. Zhruba v půli roku 22 jsem se rozhodl přejít na velká kola, tak jsem se do toho pustil

na bazoši se objevily za rozumný peníz tak jsem jednal

Obrázek

přední blatníky jsou tuším z UŘ2, spodní držáky jsem si vytvořil sám, horní jsem kupoval origo
Obrázek

lehká zkouška v terénu :)
Obrázek

po zhruba 14 dnech se mi podařilo sehnat i zadní, na vzorek nehleďte počítal jsem že budu dávat nové, tak to bylo pro mě plus alespoň za to nechtěli balík
Obrázek

počítal jsem že hned při výměně za větší kola změním rozchod tak jsem laboroval, tohle ale bylo moc
Obrázek

Tady R30 které šli do světa, trošku mě to mrzelo byly tam taky nové pláště asi půl roku :'(
Obrázek

tak jsem sundal a přehodil hvězdice abych docílil toho správného rozchodu co bych chtěl
Obrázek

takhle to za mě i dobře vypadá :rally:
Obrázek

poslední úprava byla roztažení přední nápravy, traktor hned dostal jiný vzhled když jsem to roztáhnul, za mě už působí dost robustně a mohutně. Na úzko jsem ho nechtěl nechávat pač mi to přišlo jako strašná koza ale hlavně jsem chtěl vetší stabilitu do lesa.
Obrázek

Tady zkouška v lese, ovšem ty zadní pláště, nechápu jak je tak někdo mohl sjet. Když jsem se rozjel zhruba na 20km/h tak to bylo v traktoru jak na horské dráze, ty vibrace byly tak brutální že mi uvnitř všechno skákalo :D :D
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#141 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak vydel jsem zetory co jezdily v zivocisne a ty mely pneu az na platno a nikdy nezaradily 5 rychlost a 4 mozna parkrat do roka.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#142 Nový příspěvek od -sheppard- »

To jo ale ty špalky byly nastridacku větší menší, to jsem nechápal jak se to může stát. Když by člověk jezdil jen pomalu tak se musí sjet stejně ne?
Zetor 7211 Tunis

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#143 Nový příspěvek od oakenfold »

To sem taky u pár gum viděl- jeden špalek vyšší, druhej nižší a takhle na přeskáčku-myslím, že každý špalek byl asi z trochu jiné směsi, nebo nevím, jak by se tohle dalo takhle sjet.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#144 Nový příspěvek od oakenfold »

Ale u radiálek to neskáče, ani když jsou takhle různě sjeté špalky.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#145 Nový příspěvek od Rad 5 »

Deje se to pri nespravne nahustenem pneu. Proc a jak, to presne nevim…

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#146 Nový příspěvek od -sheppard- »

teď mám taky radiálky a je pravda že se nedělají plošky když traktor delší dobu stoji. To na předních mám jen diagonalky a to jak se rozjede tak to skáče dost. Což mě vždycky sere protože si myslím že se začnou sjíždět nestejnoměrně. Tak možná to tak je i u těch zadních. Ani nevím zda se dají pořídit na řídící kola R20 radiálky ale jak budu dávat PHN tak už jedině s radiálkama
Zetor 7211 Tunis

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#147 Nový příspěvek od oakenfold »

Už sem po předních 20ti palcových radiálkách pátral- ale dělá se jen 6,50-20- což je na Avii. 7,50-20 sem nenašel.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#148 Nový příspěvek od -sheppard- »

vzhledem k tomu že se nedal na těch pláštích vůbec jezdit a na STK by už asi neprošly :D tak jsem zainvestoval další finance a koupil nové pneu. Nakonec jsem zvolil značku Alliance, moc chvály jsem na ně neslyšel ale už je mám rok a fous a zatím spokojenost. Jsou to radiálky a vzorek je teda brutální, oproti diagonálkam opticky o dost širší, ale je to dané jinou konstrikci. Přední petlas bohužel jen diagonál, a taky to dost skáče když chvíli stojí ale to tak bohužel je...

pořádně obrousit, pamatuju si že jsem to dřel do devíti večera celý zpocený a pak jsem to tři dny léčil v posteli :smich:
Obrázek

zajímavý pohled se naskytl ho od GO zase vidět na špalkách :D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Barva základní polyuretanová, dnes bych už všechno stříkal jen polyuretankou nebo práškovou barvou ale ta prášková už je tuším náročnější
Obrázek

Obrázek

a tady už nové obutí
Obrázek

je to teda rozdíl oproti diagonálkam a hlavně vůbec neskáčou
Obrázek

Obrázek

Vrchní barva samozřejmě polyuretan, odstín by mohl být víc k slonové kosti, ten jsem úplně netrefil ale i tak je to good
Obrázek

jak se říká u aut že kola dělají půl auto tak u traktoru to platí taktéž :smich:
Obrázek

Obrázek

a hned šly do testu v zátěži, porazili jsem menšího drobečka :smich: tak si hned mákly a obstály na jedna 8)
Obrázek

zatím spokojenost, jak budu montovat PHN tak jdu taky do Allinace, myslím že lukisek 099 je má taky, je tak? Sice jsou to peníze ale zase prodám ty stavajicí tak so to vždycky nějak dá a ten rozdíl oproti diagonálkam je teda znát...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 986
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#149 Nový příspěvek od Fífa »

Máš to pěkný 8) škoda s tím jezdit :smich: jaké označení mají prosímtě ty zadní pneu ?
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#150 Nový příspěvek od Zetor15 »

Troufnu si tvrdit ze to jsou 420/85 R34 TL Alliance Agri Star II 142D
Jinak dobrou zkusenost mam i s 420/85 R34 (16,9 R34) TL Starmaxx TR-110 Jezdim je na jednom traktoru a maji paradi zaber v terenu a minimalni ubytek vzorku.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“