Zetor 7211 od petr.domo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#106 Nový příspěvek od kaja.h »

Zajeď někam do vojenského výprodeje a kup keramický pojistky, ty jsou lepší než tyhle plasťáky. Nechají se sehnat i na netu, ale od vojska by mohli být levnější. 8)
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#107 Nový příspěvek od -sheppard- »

o keramických pojistkách vím, už tam nějaké keramické mám, tuším že jsem je měnil na ventilátory, tam už se mi ty plasťáky tavily a ten plíšek prostě odpadl :vztek: prostě hrůza....

přidávám poslední fotky z renovace a to "efekt koncový" :D Dalo to práci ale výsledek stal za to, ale to vždycky když to člověk dělá s nadšením a láskou :D :D Dělali jsme na tom zhruba půl roku, vesměs o víkendech a po práci. No a když jsme to dodělali tak samozřejmě už se mi v hlavně honilo plno dalších změn které mě štvali že jsem je neudělal hned :D Jedna z těch větších bylo servo které nechodilo dobře, ale jen tuším že na pravou stranu, na levou šel krásně a na pravou jsem musel víc škubnout za volant a pak už pracovalo servo, když jsem točil jen pomalu a zvolna tak jsem musel bojovat. :( ale k tomu se dostanu postupně v dalších příspěvcích

ještě bez zaváží a už do lesa, to jste měli vidět jak jsem sledoval každou haluzku jestli nejde po traktoru :D :D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady se starším bráškou Z4011, ten šel do světa asi dva měsíce po renovaci Z7211. Dodneška mě to sere že jsme si z něho neudělali veterána :zly: :( :(
Obrázek

Obrázek

Při západu slunce :smich:
Obrázek

RK12 jsem po chvíli měnil za ISO12.5, myslím že mě štvalo že mě šponovali hadice od třetího bodu a sem tam mi i vyskočila ven :vztek:
Obrázek

Obrázek

Stropní panel se střechou v kožence, dodneška překvapivě v pohodě
Obrázek

Obrázek

První mytí od bláta z lesa :smich: , zdálo se mi že po tom co jsem to umyl tak se leskl víc než po lakování :D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

No, tolik z renovace, teď budu přidávat co jsem vytvářeli jak s traktorem tak kolem něj dál. Dneska už traktor vypadá úplně jinak než na těchto fotkách....
Zetor 7211 Tunis

Zetor15
Příspěvky: 884
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#108 Nový příspěvek od Zetor15 »

To servo pokud chodi dobre jen na jednu stranu a na druhou jde tezce tak staci jen seridit aby byl ventyl vystredeny a bude chodit na obe strany stejne. Prace na pul hodky.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#109 Nový příspěvek od -sheppard- »

už přesně nevím co s tím bylo ale matně si pamatuju že v převodce nad převodovkou vždycky něco luplo jakoby tam byla nějaká vůle a s tím už se mi nechtělo hrát, hledat kde to je. Konec konců servo je strašně překombinované zřízení s až moc kulovými čepy, o namáháni středového čepu nemluvně.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#110 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Moc pekná práca :prace: .
Osobne ma zaujal ten poťah volantu, to si kúpil alebo šil?
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#111 Nový příspěvek od -sheppard- »

Díky, nechal jsem si ho obšít u čalouníka
Zetor 7211 Tunis

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#112 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ha. To jsem si ani nevšiml. Kožený volant v traktoru. Hergot když jsem měl feldu, tak jsem za obšití platil málem zlatem a on ho má v traktoru.... 8) :)
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#113 Nový příspěvek od -sheppard- »

:D to je základ, ať to trochu vypadá a ať se to dobře řídí :D dneska už podle vzoru všech nových traktorů 8)
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#114 Nový příspěvek od -sheppard- »

přidávám další info co následovalo po úspěšném dokončení renovace, což netrvalo moc dlouho a zjistil jsem když jsem při kultivaci chtěl srovnat dolní táhla hydrauliky z kabiny tak se páka zasekávala a nechtěla se otáčet, no a takhle to vypadal vevnitř :smich:

Obrázek

zuby skoro žádné
Obrázek

Obrázek

nové ozubení znatelný rozdíl
Obrázek

Obrázek

nutno dodat že štelovací táhlo jsem zanedlouho zrušil a nechal jen záslepku. Do budoucna mám v plánu že zadní spodní okno vyměním a udělám si sklo přes celou šířku...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#115 Nový příspěvek od -sheppard- »

no, zhruba po půl roce už bylo třeba dalších zásahu do zrenovovaného stroje, prostě pořád se připomínal že to není žádný moderní stroj a pořád má mouchy které je třeba ladit :D :D Tak jsem musel překopat trubky k topení a začal jsem pracovat na orstě

první díl na cestě k dokonalému řízení, asi jeden ztěch podstatných :smich:
Obrázek

sloupek na orbitrol taky nový
Obrázek

Tady štelovací trubka ještě pro rozchod 1425, dnes mám rozchod na 1500 tak jsem ji musel měnit za delší
Obrázek

Takhle jsem měl vyřešené trubky k topení do kabiny ale v tom spoji to prostě pořád teklo, takže ven
Obrázek

Obrázek

Instalatér mi poradil že mám dát měděné trubky skrz až do kabiny nahoru že se v ohybu poddají a měl pravdu
Obrázek

celou trasu jsem scínoval a nad nádrži jsem si udělal s kolínek vývod až vedle kabiny
Obrázek

tady jsem to vyvedl, místo taky není ideální, dnes bych to vytáhl víc ven ať je víc místa na spojení ale i tak to šlo a kupodivu to drželo dobré 4 roky, letos mi to při zchladnutí začlo téct ale nejspíš by stačilo jen dotáhnout spony. Pořád jsem se k tomu nedokopal :D
Obrázek

Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Zetor15
Příspěvky: 884
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#116 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tohle me hodilo 17 let zpatky kdy jsem delal prvni vedeni pro topeni z medi az na par detailu stejne jako to mas ty a funguje dodnes bez problemu.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#117 Nový příspěvek od -sheppard- »

při montáži orsty proběhl hned při jednom převložkování středového čepu a dávali jsme motor na GO, doma jsem si na to netroufal tak šel vyměnným fondem

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Těch hadi co ztoho vždycky trčí :smich:
Obrázek

Nová nápravnice s konzolou na pístnici stála 10 000,- tak jsem si konzoli vyrobil sám podle obrázku co jsem našel na internetu. Trefit správné rozměry byl oříšek ale myslím že je to úplně stejné jak origo.
Obrázek

Obrázek

Tady motor po GO
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

další vylepšení přístrojového štítu
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#118 Nový příspěvek od Lukashil »

Nadhera 8)
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#119 Nový příspěvek od pavel sk »

Parada. Na kolko vysiel motor vymennym systemom, ak to neni tajne? Odkial si ho bral? Pristrojovka 8) :) ako v Ruskej stíhačke :smich:

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#120 Nový příspěvek od -sheppard- »

Už si nepamatuju přesně kolik to bylo ale mám takový pocit že něco kolem 45000,- Když se dneska na to tak zpětně dívám tak ten traktor už spolkl tolik peněz že by za to byla nějaká nová proxima :D Jo s elektrikou to já se vyhraju mám rád hodně čudlíků :D a otec zase nadává že už s ho neumí ovládat když je tam toho tolik :D :D
Zetor 7211 Tunis

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“