Zetor 7211 od petr.domo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#196 Nový příspěvek od Lukashil »

Porad nechapu co resite, vyndal jsem kolo, vycukl hridel, nandal hridel (i s loziskama) nasadil kolo.
Pak zpet hridel s nabojem vymezit vuli a bylo. Jezdi dodnes
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#197 Nový příspěvek od -sheppard- »

Jo já vím, když jsi psal ze se ti to tam vlezlo tak to mě uklidnilo a stačilo me to. Jen mě zajímalo co a jak je jináč u těch druhých obalu, když už je rozlisen levý pravy..
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#198 Nový příspěvek od Lukashil »

Je zesilen kvuli tem kotoucovkam, klec portalu vlastne drzi veskerou brzdnou silu, hodne 77cek melo tripistovou hydrauliku, 34kola a hlavne oproti 72ce vyssi kroutak
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#199 Nový příspěvek od -sheppard- »

Zdravím přátelé, dnes jsem dostal k včerejším narozením asi ten nejlepší dárek co může zetorák našeho kalibru dostat :wink: :wink: samozřejmě krom nového traktoru :D

Obrázek

Už jsem se po ní dlouho díval a všude byla vyprodána a dlouhodobě nedostupná a teď ejhle překvapení jak prase. Tak zase mám povinnou četbu :smich: škoda jen že je na to tak málo času. Ale zase po letech budu číst knohu :D myslím že to bude asi moje první :D :D
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#200 Nový příspěvek od Lukashil »

Dodatecne vse nejlepsi a hodne zdravicka

Z teto knihy taky hodne cerpam, ale nektere detaily se pry s dilenskou priruckou rozchazeji, treba myslim nekdo zminoval umisteni pistu znackou k vacce nebo od vacky.
Ale treba to bylo v dalsim vydani opraveno
Ja zas nasel odlisne detaily v elektrickych schematech
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2624
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#201 Nový příspěvek od murár »

Všetko najlepšie k narodkam prajem!
Aj keď nie som nejaký vášniví Zetorak tak aj ja som z tejto knihy čerpal zopár informácií pri stavbe môjho traktora. 8)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#202 Nový příspěvek od -sheppard- »

Díky kluci, taky jsem zvědav co tam objevím, zatím jsem na 10 stránce :D hlavně mě zajímá co všechno je tam o těch traktorech popsané a co jsem nikde jinde nenašel.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#203 Nový příspěvek od -sheppard- »

chlapci mám dotaz, pomalu se připravují na montáž PHN a mám v plánu při jednom zase udělat několik inovací a jedna z nich je suchý čistič vzduchu. Jenomže teď nastává to otázka. Donaldson nebo Woodgate, jaký je v tom rozdíl krom ceny a který je lepši, nemáte s tím někdo zkušenost?? Já se osobně raději přikláním k tomu Woodgate ale to jen na základě fotek a pár videí co jsem viděl na youtube, tak nevím.
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#204 Nový příspěvek od red.bill »

Ono je to úplně jedno. Abys to tam poskládal musíš přeházet komplet věci před chladičem. Nádobka na servo je vpravo v předu(nevím jestli stále měly tuhle "velkou" nebo menší co je v liazkách a euro tatrách). Osobně bych se na to vybodnul, jediná výhoda je, že filtr zahodíš a nemusíš ho pucovat, měnit v něm olej. Nevím jak to vychází ke kapotáži, jestli se dá vyměnit přes boční mřízku nebo ho musíš lákat celý ven. Většina traktorů měla novou kapotáž.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#205 Nový příspěvek od -sheppard- »

no dle fotek to vypadá že se filtry dají vytáhnout přes boční mřížku, s úpravou před chladičem počítám, je tam i jiná konzola na které ten filtr drží ovšem jestli musí být i jiná nádobka na servo netuším, na to se ještě podívám
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12851
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#206 Nový příspěvek od pavel sk »

Suchy filter je dobry len v doprave. V prasnom prostredi stoji za tri hovna. Ono ten filter s olejom dole v myske v prasnom prostredi je daleko odolnejsi. Pozri sa po samochodnych drvičoch skaly na stavbach ciest a dialnic. A to boli stroje 2roky stare. Mal som tam pár znamych co tam robili na pasovych bagroch a na tych drvičoch. Vsetky tie mašiny mali filtraciu vzduchu na principe UR1, UR2+odstredivy ciklonovy predcistic.Ziadne suche filtracne vlozky. To by ich museli vyfukovat cistit a menit kazdu zmenu. A tie motory mali skoro kazdy jeden odstredivku+ papierovu vlozku ako mali u nas motory LIAZ, alebo T815 .Takze tie filtracie pouzivane u nas v minulosti niesu az tak zastarala technologia ani dnes.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#207 Nový příspěvek od red.bill »

Odstředivky a mokrý filtry vzduchu se přestaly používat jen kvůli údržbě, stejně jako se přestalily používat vložky do fitrů(ikdyž né úplně). Je jednodušší vyměnit celej filtr než se mazat s nějakým vymejváním čehokoliv... odstředivka samotná je filtr znouze cnost, její výhoda byla, že v ní nemusíš nic měnit, takže tehdejší průmysl nemusel chrlit další filtry... na velkých motorech odstředivky v kombinaci s filtrem jsou i dnes.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#208 Nový příspěvek od Zendass »

Taky jsem se díval. Já osobně dám asi woodgate. Ta investice není zas tak extrémní a za mě se to vyplatí. Než se furt srát s olejem a vložkama, radši vycvakám filtr a dám novej popř profouknu a jedem dál. Jsem zvědavej jak to vymyslíš, držím palce 8)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 337
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#209 Nový příspěvek od -sheppard- »

i já se přikláním právě k tomu woodgate, zatím jsem zjišťoval jen konzolu která ten filtr drží a na kterém je i nádobka k servu. Což jsem zjistil že je velký problém. Origo Zetor už to nevyrábí, což mi bylo řečeno v zetorshopu kteří berou 95% dílu ze Zetoru. Tak jsem našel na bazoši borce co prodává kupu nových dílu na UŘ1, tak jsem volal jestli nemá a ejhle, měl kolik budu chtít, po ověření mi volal že právě všechny prodali nekvindě :D :D :D tak volam do nekvindy kde mi bylo řečeno že právě v týdnu prodali tři :D tak že si ho mám mailem objednat že je mají objednané, tak uvidím. Za mě taky je lepší ten suchý filtr, zase tak moc v prašném prostředí nejezdím že by se mi každý den zanášel a tak jak psal Zendass, stačí vytáhnout ofoukat a jede se dál, když už bude fest špatný tak se koupí nový. Taky jsem už slyšel že suchý filtr bude mít větší propustnost vzduchu než olejový tím pádem i lepší spalovaní, výkon atd. sice to nebude nic závratného ale přece. Co jsem se tak díval tak suché filtry měly vesměs modely od M92 a dál a některé ty traktory už měly motory eko což asi taky mělo s tím co dělat.

Tady pár dílu které už čekají jen na montáž
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#210 Nový příspěvek od oakenfold »

Bernard čeká na montáž do bříška :smich:
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“