Zetor 4320

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 4320

#46 Nový příspěvek od -sheppard- »

Kawasakiman píše:Kolegové v tom traktoru je motor Z 6202 .
Motory Z6202 mají výkon 44kw, objem je 3922 při vrtání 102 a zdvihu 120mm.

Kdyby to chtěl někdo opravdu znát detailně jak to s motory Zetor po roce 97 je tak to najde zde pěkně popsané :

https://www.atpmotor.cz/images/stories/ ... u_UR_I.pdf
Franta.cz píše: ještě že sem dáš odkaz, si ho i přečti

6202 se dával do Supru (8 modernizace) traktor zetor 4321

do Zetoru 4320 Major se dávali Z 6203 eko

Do 4320 ( 7 modernizace) patří Z 6201



Ale znova opakuju !! Od 2 modernizace tj od roku 1972 se dělali jen kosmetický úpravy.
No ale pokud to je pravda že je tam namontovaný motor 6202 (což je asi lepší, nevím) a z linky vyjížděl s motorem 6201 tak je to další známka že jeto nějaká skládačka a kdo ví co by nato řekli na STK. Kdo ví co je tam ještě jiného, či snad dokonce chybí, myslím v převodovce nebo někde ve vnitřnostech :smich: . Ale samozřejmě nechci tě od ničeho odrazovat, já jsem ho neviděl takže nemůžu moc soudit, to zaleží čistě na tobě, ale když jsou tam jiné věci než by měly být a ještě nějaká brutální cena, nooo....
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 4320

#47 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zdar Octaviamane.
Už jsi si vzal do hlavy a už to není racionální potřeba, jako spíš srdeční.
Ty se chceš něčím bavit něco mít na volný čas a vybral jsi si renovaci tohoto traktoru.
Koupit dnes traktor za slušné peníze s tím, aby jsi si byl jist jak na tom ten stroj je problém. Pokud to chceš, musíš to risknout, a už o tom více nepřemýšlet. Ty ten traktor dáš do kupy a pak se budeš moci rozhodnout, který si necháš.
Souhlasím s ostatními, že si oproti 5211 nepolepšíš.

Já jsem koupil další traktor k Zetoru 25K vloni na jaře.
UŘI pro mě byla již dříve taktéž srdeční záležitost, ale jelikož krom lesa (6ha) už nic neděláme, nebylo to potřeba.
Když začal žrát les kůrovec a vzal jsem si na starost další 5,5 ha lesa 17 km od baráku, padla volba na pořízení traktoru.
Vzhledem k tomu, že traktor toho u mě moc nenajezdí kromě práce kolem dřeva, chtěl jsem něco, v čem nebude moc elektroniky a ještě to dokáže opravit každý "druhý" , což je právě UŘI. Chtěl jsem do lesa traktor s předkem, protože to znám u Z25, že když se při couvání najede na kořen, tak to stojí. Jelikož potřebuju jezdit dost po silnici, a potřebuju co nevětší manévrovatelnost - rejd, chtěl jsem nápravu carraro.
Padla tedy volba na xx40. Věděl, jsem že budu chtít k tomu pořizovat vyvážečku, takže jsem chtěl 5340 - 7340, ale 7340 s turbem mi už přišlo až příliš velký výkon. Sehnal jsem traktor, který byl relativně v původním a slušném stavu a preferoval jsem tuzemský, nikoliv přivezený ze zahraničí. Za dost peněz jsem koupil 6340, ale za posledních třičtvrtě roku bych v tomto stavu ho za tyto prachy asi nesehnal.
Zdálo se mi, zda to není zbytečně výkonný traktor.
Dnes po třičtvrtě roce užívání, se mi výkonově zdá úplně v pohodě a slabší bych nechtěl.

Tvoje 5211 bude a ostatní budou k vidění ještě za 20 let, takže stejné jako se suprem jak jsi psal to hned tak nebude, protože toto je už UŘ I a jsou jej jich mezi majiteli mnoho a všichni vědí, že to je poslední jednoduchý traktor, do kterého když poteče nafta, tak pojede.
Tobě bych doporučil, pořiď si traktor s předkem v jedné z posledních modernizací UŘI s motorem o výkonu od 7201 výše. Dáš ho do kupy a budeš to mít jako investici, o kterou bude vždy zájem a jeho hodnota poroste více než u traktoru bez předku.

Ale pokud jsi se už rozhodl, tak si pořiď to co chceš a při nejhorším, za 3 roky tento prodáš bez návratnosti co do toho dáš a pořídíš něco jiného. Rozhodnout se musíš sám.

V každém případě GOOD LUCK při rozhodování a pořízení nového stroje a budu sledovat, u jakého traktoru nakonec skončíš (5211 - 4320 - jiný?)

Maulwurf
Příspěvky: 26
Registrován: pon črc 27, 2020 3:43 pm
Bydliště: Europa Slovensko

Re: Zetor 4320

#48 Nový příspěvek od Maulwurf »

Rád 5 plné súhlasím 8)

Kawasakiman
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2021 12:18 am
Bydliště: Mohelnice

Re: Zetor 4320

#49 Nový příspěvek od Kawasakiman »

Kolegové díky za vaše názory.
8)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 4320

#50 Nový příspěvek od Rad 5 »

Mohu se zeptat, jak tam drží ta konzola se závěsem, když tam není ten rám na závaží?
V katalogu jsem našel jen samé drobné uchycení ke kapotáži a pokud se nemýlím dvěma šrouby k motoru...

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4320

#51 Nový příspěvek od brigadnik »

závěs se šroubuje do tý litiny, ne do etáže na závaží

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 4320

#52 Nový příspěvek od Rad 5 »

brigadnik píše:závěs se šroubuje do tý litiny, ne do etáže na závaží
A prave se ptam jak tam drzi ta litina? Jestli to neni z meho příspěvku, tak se omlouvam.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Zetor 4320

#53 Nový příspěvek od Franta.cz »

je chycená na konzolu přední nápravy

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Zetor 4320

#54 Nový příspěvek od Jozka »

Ahoj octaviamane. Vitej zpátky
Už jsem si několikrát říkal, co s tebou a tvou 5211 je...

Na tento traktor 4320 jsem se taky už několikrát díval. Je pravda že už tam je déle. Asi je to dáno cenovkou.
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že bych se toho nebál. Traktory bez předku nejsou unavené (Měl jsem předkáče s původem v JZD a hrůza) a tady tyto jsou opravdu uloženky.
My jsme pořídili 3320, ale se zahraničním původem. Taky víceméně někde postával a zatím jedinou opravou byla právě tekoucí pístnice na řízení.
Traktor tehdy stál více peněz proti 5211, ale nelituju toho. Jeden z nejšikovnějších traktorů, co jsou na dvoře. Obratný, originál orsta je super.

O traktoru s předkem ani neuvažuj, ty ho nepotřebuješ.

Je pravdou, že i tyto traktory jsou UŘ1 s nějakýma modernizacema, zlepšující komfort obsluhy. Základ je stále stejný.
Odpruženou nápravu tam nedávej. Nerovnosti pohltí kola. Já pevné nástavce na komfortu jízdy vůbec nepociťuji. Ortsa na odpružené nápravě snad ani z výroby nešla - při pérování nástavce dochází ke změně geometrie - i když budeš držet volant rovně, kola budou zatáčet.

Nevím cenu, ale předpokládám, že pokud prodáš svoji 5211, tak doplatíš asi 100 až 150 tis. Jestli ti to za to stojí, tak to je na tobě.

Rozdíl motoru třívalce a čtyřválce určitě nějaký je. Ale pokud doteď ve většině případů stačila 5211, tak 4320 si bude chrochtat blahem. :)

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4320

#55 Nový příspěvek od brigadnik »

Rad 5 píše:
brigadnik píše:závěs se šroubuje do tý litiny, ne do etáže na závaží
A prave se ptam jak tam drzi ta litina? Jestli to neni z meho příspěvku, tak se omlouvam.
na prsa motoru je přišroubovaná konzole přední nápravy a na ní je přišroubovaná ta litinová vana. Závěs je do litinový vany. Etáž na závaží a jiný zařízení je chycená do tý litiny.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“