Radeho ZETOR 6340

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#136 Nový příspěvek od Rad 5 »

Stále makám...
Traktor dostal nové papuče Cultory. V zadu se mi moc nelíbí, přijdou mi nějaké užší..
Tahal jsem zase dřevo a několik dní vozil a vyvážečkou a ještě několik dní vozit budu...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#137 Nový příspěvek od Rad 5 »

Nepřestávám makat v lese.

Měl jsem teď kůrovčáky ve v blbě přístupném místě. Lano navijáku jsem vymotal do konce.
Nezdá se to, ale byl tady slušný kopec. Pak nahoru (na fotce není vidět) jsem jel vždy s povoleným lanem, a tahal až ze shora (na fotce), protože i když jsem namontoval do předu závaží, tak bych tam se zapřaženou kládou nevyjel. Bez toho, aby to tu přimrzlo, nebo pořádně vyschlo, bych se tady ani se 4x4 a uzávěrou nahoru nedostal. Se Zetorem 25K jsem tam nevyjel popředu ani za sucha, protože se traktor překlápěl dozadu. S tímhle tam jde alespoň jezdit... :D :D

Obrázek

Obrázek
Fotky už nahoře na louce...


Obrázek
Fotka dole, kde už se nechalo zastavit a stočit pro tahání...

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 904
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Radeho ZETOR 6340

#138 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, to je rozdíl proti 25ce. To je jasně cesta kupředu. Já jsem kupoval nové lano, takže jsem si nadělal prodlužovačky a dal na jeden konec staré žabky a na druhej jsem napojil řetěz pro zapojení do žabky na lano navijáku. Již jsem to použil a osvědčilo se. Jinak s kopcem jsem si udělal zkušenost a tam jsem to radši ani nezkoušel vyjet po předu, ale couvat tam šlo a tahal jsem dolu.
Hodně úspěchů a dávej bacha 8)
Les je pes

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3103
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Radeho ZETOR 6340

#139 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pěkné obrázky 8)
no k těm pneu.. :roll: hold sis vybral sám... máme uplně stejné v práci na crystalu jsou to nejlevnější co bylo.. výška vzorku nic moc, a celkově uzké. :(
taky chci řešit obutí na 73jku a hodně zvažuju radiálky a když ne tak vezmu na zadek 16,9-34 Mitas vzorek TD17 a na předek mám 13,6-24 buď Cultor nebo Sehu... zatím jsem na mrtvém bodě stále nejsem uplně rozhodlý jestli radiál nebo diagonál
ať se daří 8)

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Radeho ZETOR 6340

#140 Nový příspěvek od Baartheez »

Ahoj, urcite bych sel do radialu. Mel jsem moznost to na dvou 7245 porovnat radial vs diagonal a na radialech to byla o dost pohodlnejsi jizda a hlavne se na nich nedelaji ty plosky po stani jako na diagonalech. Uvazuju o techto:

https://www.e-agropneu.cz/pneumatiky/42 ... petlas.htm

https://www.e-agropneu.cz/pneumatiky/32 ... petlas.htm
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Radeho ZETOR 6340

#141 Nový příspěvek od Baartheez »

A nebo je varianta radialni pneu se 70 profilem. Tyto traktory na fotkach je maji. Prikladam i prevadeci tabulky


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Radeho ZETOR 6340

#142 Nový příspěvek od Baartheez »

Obrázek


Obrázek
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#143 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zatim musim rict ze ty Cultory jsou na silnici celkem dobre a v terenu také.
Vcera jsem vavazel vetve a male srromky kde byly male parizky a byl jsem rad, ze mam ty diagonaly.

Co jsem slysel tak diagonaly jsou i lepsi na svahu, coz take vyuziju.
Jinak kdyz jsem resil zda radialy a tak jsem byl rozhodnut pro Petlasy...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#144 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Dlouho jsem nic nenapsal, ale pořád jsem makal.

Celé jaro jsem odvážel vytěžené palivo. Palivo jsem různě rozvozil vyvážečkou po známých i neznámých a rozprodal 100 m3. Ručně by se mi to nakládat nechtělo... :tyty:

K tomu jsem odvozil na pilu nějaké řezivo.
Vyvážečku jsem v celku prověřil dosyta. Jsem za ni velice rád a co týče k traktoru je to co do velkosti ideální kombinace. Toto je sedmi tuna, a větší by byla už moc velká, menší malá. S touto jsem měl na jaře občas problém ji z z louky plnou vytáhnout, pokud bylo vlhčeji.

Protože u štípání dřeva je za cíl se co nejméně nadřít, štípal jsem dříví i pomocí vyvážečky. Na velké špalky to je super, ale menší tím moc nejdou. Proto mám v hlavě už nějaké úpravy.
Došlo na úpravu a bourání stodoly a její rekonstrukci. Takže práce bylo kolem mnoho a nestíhal jsem práci s traktorem ani fotit.

Před 14ti dny jak byly bouřky, v lese zase lehlo několik stromů, takže zase hurá do lesa...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Radeho ZETOR 6340

#145 Nový příspěvek od Bellian »

Moc pěkná souprava a práce 8) 8) 8) , nějak jsem tady tvoje téma přehlídnul :pohlavek: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#146 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Vezl jsem na pilu vytahané dříví a odvážel palivo.
Obrázek

Ještě mám hodně dřeva tahat, které lehlo po bouřce, ale není čas.

Předělává se stodola.
Takže z pily jsem vezl domů zase trámy
Obrázek

Do toho jsem byl známýmu vypomáhat na kombajnu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady mladší a starší brácha, které dělí přesně 40 let od narození. Z 25K r.v. 1956, Z6340 r.v. 1996.
Celkem jim to ale vedle sebe sluší... :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#147 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
V létě jsem dost využíval vysokozdvih za traktor. Zvedne mi to do 3 metrů. Když to zvednu ale nahoru, tak mi to nechce sjet samo dolů. Prostě se to nahoře nazatížené zasekne. Musel jsem udělat to, že někdo vylezl nahoru na paletu, a za současného nadskočení a dávání páky dolů to začalo sjíždět. Dělá to pouze v krajní nejvyšší poloze.
Vůbec nevím čím by to mohlo být ani jak zjistit čím by to mohlo být. 6e by něco bylo přidřené na výsuvu bych neřekl.

Další věc co mě překvapilo, že když jsem skládal z kamionu v létě palety s cihlami a byly tam dvě palety lepidla 1200 kg, bylo dost teplo, tak jsem je nemohl zvednout pístnicí na vysokozdvihu, přitom věž by měla být s nosností do 1500 kg.

Myslíte že to je pístnicí, nebo by to mohlo být tlakem na traktoru? Jde to zjistit, když nemám budík, kterým bych zjistil tlak v rychlospojkách?
Dík.

pavel sk
Příspěvky: 12659
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radeho ZETOR 6340

#148 Nový příspěvek od pavel sk »

To zadrhavanie vo vysunutej poloho na max. moze robit piest alebo piestnica. Neni niekde prihnuta? Tie veze s vysokozdvihov za tie roky zazili kadečo. Co sa tyka toho tlaku, tak bez budika ktorym by si to odmeral neurobis nic. To je prva zakladna vec. Zmerat tlaky a potom podla vysledku laborovat dalej.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#149 Nový příspěvek od Rad 5 »

Právě že bych řekl, že to je také tou pístnicí, ale když jsem si dával pozor, abych to nevysunul úplně nahoru, tak nebyl problém. Tak je mi divné, že by to mohla dělat pístní tyč...

pavel sk
Příspěvky: 12659
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radeho ZETOR 6340

#150 Nový příspěvek od pavel sk »

Spomenul som si že kedysi dávno ked som začal po škole robiť ešte pred vojenčinu, som ohnutu piestnicu riesil na UDS-110. Piestnica bola ohnutá blízko piesta. Ten valec by si musel rozobrať a tak zistíš kde je chýba.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“