Radeho ZETOR 6340

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeho ZETOR 6340

#121 Nový příspěvek od jurex »

Dobrá práce, těžíš si sám? Co je to za stihlku na fotce? :)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#122 Nový příspěvek od Rad 5 »

jurex píše: pát úno 12, 2021 7:52 pm Dobrá práce, těžíš si sám? Co je to za stihlku na fotce? :)
Ano, v lese který vlastní manželka těžím sám. V lese co má táta, tak za jeho dozoru, ale abych mu nekřivdil, tak snaží se pomáhat, co mu síly stačí.

Na fotce je STIHL MS 362 VW. Kupoval jsem ji v roce 2014. Od té doby, krom výměny filtru v nádrži je na ní vše, tak jak přišla z výroby. Ani svíčku jsem ještě neměnil a to si myslím řežu celkem dost.
Jsem s ní nadmíru spokojen, když mám hodně dobře nabroušený řetěz, tak jsem stále úplně nadšený, jak ta pila řeže. Pořídil jsem si ji s vyhříváním rukojeti. Při těchto mrazech je to skvělá věc.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeho ZETOR 6340

#123 Nový příspěvek od jurex »

Traktor pěkně prokouknul, slušel by mu nějaký čelák :D teď jsem si všimnul toho předního vývodu, je funkční? jak se to ovládá?

red.bill
Příspěvky: 2051
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#124 Nový příspěvek od red.bill »

Vzduchem

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#125 Nový příspěvek od Rad 5 »

jurex píše: sob úno 13, 2021 11:03 am Traktor pěkně prokouknul, slušel by mu nějaký čelák :D teď jsem si všimnul toho předního vývodu, je funkční? jak se to ovládá?
Čelák bych na to právě nechtěl. Přední nápravě to nedělá moc dobře, je to dlouhé na vytočení a na ježdění po silnici to také není nic ideálního. A moc se mi to s čelákem ani nelíbí. Traktor není nakladač... Ale to jen můj názor.

Ten vývod funkční není. Chybí k tomu ovládání a kousek kardanu od řemenice. Nenapadá mě ani na co bych ho mohl využít. :-/

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#126 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem pořád pokračoval v jednom nebo druhém lese...
Slušně to už klouzalo, bez řetězů jsem se bál, abych někde neskončil ve strži. Na fotkách se to nezdá, ale máme tu i slušné kopce...
Obrázek

Obrázek

Obrázek


...Aby mě někdo nenařknul, že se nevěnuju dětem :) , tak jsem dětem postavil traktor na stráň a udělal jim lanovku pro lyžování.
Navijákem s přepnutím na 1000 otáček na dálkové ovládání jsem je vozil nahoru a dolů jsem lano táhnul za sáňkama...
Děti z toho byly nadšeny...
Obrázek

Včera jsem jim zapnul i světla, takže měly noční lyžování

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Radeho ZETOR 6340

#127 Nový příspěvek od kocicirada »

Ahoj, parádní práce.. Dávej víc fotek hezky se na to kouká a vyfoť ještě tu předělávku navijáku i s dálkou jak to máš udělaný.

Lanovka perfektni..

My už jsme tenhle víkend s lanovkou kravili.. sešla se část vesnice, hodně děti, zajezdili si i dospělý a byla legrace
https://photos.app.goo.gl/J8A6aUkHSndERYyGA

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#128 Nový příspěvek od Rad 5 »

kocicirada píše: stř úno 17, 2021 10:37 am Ahoj, parádní práce.. Dávej víc fotek hezky se na to kouká a vyfoť ještě tu předělávku navijáku i s dálkou jak to máš udělaný.

Lanovka perfektni..

My už jsme tenhle víkend s lanovkou kravili.. sešla se část vesnice, hodně děti, zajezdili si i dospělý a byla legrace
https://photos.app.goo.gl/J8A6aUkHSndERYyGA
Hoodně dobré... :)
A jak se toho lana drží? Jsou nějak zaháklí, nebo se drží jen rukama?

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Radeho ZETOR 6340

#129 Nový příspěvek od kocicirada »

Ahoj,
jen rukama ... klasické rukavice na sníh moc nefungují, dobrý jsou "tenký" pracovní,taková ta napodobenina kůže, nejlepší jsou svářečské ... na ty největší rychlosti už to chtělo a i tak dokázala hořet :D
Vychází to na cca 35km/h ... nakonci to dávali i děti, ale většinou to na kopci skončilo hrozným držkopádem, ale sranda byla

Úchyty plánuji, stačily by takový háčky který se sami budou zamykat a vtahovat do lana ale když pustíš tak sami spadnou. Bohužel když sem viděl jak je na tom dneska sníh tak asi na příští rok :(

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#130 Nový příspěvek od Rad 5 »

Konečně jsem dokončil uchycení třetího bodu na VZV věž a mohla proběhnout zkouška na traktoru.
Obrázek

Funguje to dobře, jen by byla fajn větší citlivost na tlaku oleje z traktoru a přitom tam mám z rychlospojkou vložený omezovač průtoku.
Možná by pomohlo tam vložit za rychlospojku externí rozvaděč, než to ovládat na rozvaděči z traktoru, že?

Jinak víkend byl ve znamení vožení dřeva na pilu a prken z pily....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Radeho ZETOR 6340

#131 Nový příspěvek od zetorak jirka »

parádní práce 8)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#132 Nový příspěvek od Rad 5 »

V minulém týdnu jsem byl uklízet větve v lese. Bylo toho požehnaně a jsem rád, že jsem to nemusel dělat rukama. Vyvozil jsem toho 6 vyvážeček.
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Zároveň jsem odvezl na pořez na pilu dřevo.
Obrázek

Obrázek


Jinak v lese stále kácím, a pořád dělám se dřevem. Za chvíli bych se tím mohl živit...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#133 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zase jsem včera v lese tahal dříví.
Obrázek

Obrázek

Protáhlo se to do nočních hodin.
Obrázek

Tady je dálkové ovládání k navijáku...
Obrázek

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Radeho ZETOR 6340

#134 Nový příspěvek od rammsteiner »

Obrázek
Rad 5 píše: pon úno 22, 2021 1:51 pm Konečně jsem dokončil uchycení třetího bodu na VZV věž a mohla proběhnout zkouška na traktoru.
Obrázek

Funguje to dobře, jen by byla fajn větší citlivost na tlaku oleje z traktoru a přitom tam mám z rychlospojkou vložený omezovač průtoku.
Možná by pomohlo tam vložit za rychlospojku externí rozvaděč, než to ovládat na rozvaděči z traktoru, že?

Jinak víkend byl ve znamení vožení dřeva na pilu a prken z pily....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zdravim. Mam tiez vezu do ramien ale mam ju zapojenu cez dvojsekciovy rozvadzac, hlavne kvoli nakladacu, ktory si pripajam na vezu dost casto. Ale pripajam si vezu cez rozvadzac aj ked robim len s vidlami, ta citlivost je neporovnatelna. Skusim pridat aj foto.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#135 Nový příspěvek od Rad 5 »

Foto dej. Budu moc rad za inspiraci.
Nechybi ti u toho hydraulicky treti bod?
Dik.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“