Radeho ZETOR 6340

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#31 Nový příspěvek od red.bill »

To se právě pleteš, do x2xx pokud není rozlámaná střecha prakticky nezatejká, tyhle slovenský boudy na x3xx to je o něčem jiným. Však jestli se tu ukáže Lukashil tak ti to poví...

Jo tady už je kohout alá fáčko/felda. Starej kohout(š120) netřeba kupovat novej, jen se v něm vymění o kroužek a je opraveno.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Radeho ZETOR 6340

#32 Nový příspěvek od Zetor15 »

Mám komplet strechu novou a pokud jedu proti vetru s destem tak prez predni mrizky zateka. Ano pokud budu popojizdet a nebude vychrice tak prez strechu jako takovou ani kapka. Jak je to u rady 3 netusim respektive tusim ale v desti jsem s ni nikdy nejezdil jen za sucha.

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#33 Nový příspěvek od red.bill »

Tak hlavně v těch mřížkách je sítko a "vata" takže tam jen tak nezateče. Nevím od kterýho roku přesně ale pozdější ročníky tam mají plast kapsu, takže se po sundání mřížek nikam nedostaneš...

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radeho ZETOR 6340

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten plastovy kryt mam uz aj ja na sluzobnom horale s roku 1989. Niekde som mal aj foto toho dekla. Ako pise red.bill, po demontazi prednych mriezok sa s predu vlaste neda dostat k nicomu. Len po vyklopeni strechy.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#35 Nový příspěvek od Rad 5 »

kaja.h píše: Vyfoť prosím ten ventil. Dík.
Je to tento kohout.
https://eshop.agroad.cz/eshop-ventil-topeni.html

Měl jsem tam zřejmě vymačkané těsnění okolo obalu, resp. už to někdo předemnou dával na silikon.
Já jsem to vyčistil a na silikon tam vrátil. Pouze jsem to dotáhl až po dvou dnech. Dnes to snad neteče (není tam přístup se podívat a odklápět střechu se mi zase nechce) a krásně to topí.

Že tahle střcha moc domyšlená z hlediska zatékání, mohu potvrdit.
Sice se mi líbí, že už je plechová, ale ty kraťoučké lemy, které voda hnaná větrem snadno překoná, jsou pěkně na...
Tento typ kabiny je 6245 VAD PREŠOV. Myslel jsem,že to je klasicky Česká kabina.
Nelíbí se mi slovenské kabiny a přestává se mi líbit i tato. U této střechy je pouze fajn, že je kam umístit zadní pracovní světla a filtr nasávání vzduchu je chráněnej, takže po dešti není zalepený.

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#36 Nový příspěvek od red.bill »

Ta kapsa už byla na bejvalím traktoru z 87roku. Na traktoru z 85 ještě nebyla.

Joo to si spousty lidí myslí, že je to česká bouda. Český boudy byly víceméně stejný jak na 72, ale později už asi byly jen slovenský...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#37 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Tak jsem přemýšlel, co je tento můj traktor za modernizaci...
Je to UŘ I modernizace M92 (dle kapoty), ale na prospektech k této modernizaci byly na české nebo slovenské kabině hranatá světla...
Nebo UŘ I modernizace M97 (dle kabiny) BK 6245 VAD Prešov, ale na prospektech a katalogu je už kulatá kapota... :-/

Stejně je divné, že tato moje kabina BK 6245 VAD Prešov je slovenská, i když slovenskej je pouze ten vršek. Rám a ost. je stejný jako na český BK 6011.

Minulý víkend jsem vyrobil a dodělal ovládání ramen z venku.
Obrázek
Musím si to pochválit. Funguje to skvěle.

V pátek odpoledne jsem do pozdních večerních hodin byl v lese.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dodělat jsem to byl ještě v sobotu.
Obrázek

Ještě na jaře jsem vše dělal s pětadvacítkou. V tomto období, kdy to není vyschlé nebo přimrzlé bych do lesa ani nevyjel.
Jsem rád, že po tom množství času co v lese trávím, jsem ten traktor pořídil.
Můj příběh mi přijde obdobný jako u Belliana.
Potřebuju teď pořešit dotížení předku. Budu muset pořídit dopředu kanystry...

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1225
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Radeho ZETOR 6340

#38 Nový příspěvek od kaja.h »

Je to asi všechno v pořádku.
Někdo si takhle ten traktor přál
postavit, tak mu to udělali.
Byla to zvláštní výbava.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#39 Nový příspěvek od Rad 5 »

To právě úplně ne. Traktorů s touto kabinou a kapotou je celá spousta.
Na Bazoši jsou dnes traktory 6340 - 7340 převážně s touto kabinou nebo úzkou slovenskou...

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1225
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Radeho ZETOR 6340

#40 Nový příspěvek od kaja.h »

Kabina jo. Ale to čerpadlo. To je na přání.
Jede traktor, je to Zetor 3011

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Radeho ZETOR 6340

#41 Nový příspěvek od honzasl »

Můžu poprosit o fotku toho ovládání ramen zevnitř?

Chtěl bych si to u Crystala udělat taky, ale tam se páka pohybuje v úhlu skoro 180°, takže to není jen o tom příšroubovat k páce táhlo a hledám inspiraci...

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#42 Nový příspěvek od red.bill »

Kulatá kapota přišla někdy později ta určitě nebyla hned od M97...

Ke kabinám - později prostě už byly rámy úplně stejný, lišilo se to střechou a topením... Pak byly jen tyhle slovenský, jestli Letovice zkrachovaly/ukončily výrobu kabin nebo se na ně Zetor vyprd netuším... Třeba někdo bude vědět víc.

K tomu nezávislýmu čerpadlu hydrauliky došlo se k tomu, že řada 3320-7340 ho měla v kombinaci s čelňákem, cože je pochopitelný. Má větší litráž, jednodušeji se čelňák zapojí aby zůstali vzadu volný rychlospojky atd... U řady 3321-7341 bylo u všech, ty už mají přidaný rozvaděč zase je jednodušší zapojení.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Radeho ZETOR 6340

#43 Nový příspěvek od jojo7011 »

Som toho nazoru ze HGR cerpadlo nebolo mozne skombinovat s PVH. Neviem ze koly comu, ( moznoze koly JD2300 ??? domienka ), ale podla mna je to najpravdepodobnejsia varianta preco nemas HGR cerpadlo. U nas ma jeden starsi panko co pestuje zeleninu tiez 6340 s Carraro napravou a ma HGR a celny nakladac na nom nikdy nemal. Kupoval ho novy. To mas ako so Skodovkou a VW. Skodovkam ocesali vybavu aby predali VW. Chces kombinaciu nejakej vybavy? Tak si kup VW.
A moznoze to tak nejak podobne bolo aj so Zetorom a JD. Chces PVH aj cerpadlo HGR? Tak si priplat za JD 2300 ( Zetor 6340 v zeleno zltom kabate ). Nutne dodat, ze je to len moja subjektivna domienka.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Radeho ZETOR 6340

#44 Nový příspěvek od JakubG »

Tiež sa prikláňam k tomuto názoru ,že nebolo možné mať aj PVH aj čerpadlo hnané od rozvodov. Ja osobne si myslím, možno sa mýlim, že to bolo kvôli tomu že by bola už preťažovaná kľuka a jej predné uloženie.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Radeho ZETOR 6340

#45 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tazko povedat, cerpadlo odoberie vykon tak ci tak. A ci ho odberie priamo z rozvodov bez zbytocnych strat valiveho odporu dalsich prevodov, alebo cez spojku a a dasli valivy odpor kolies v prevodovke? :-/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“