Radeho ZETOR 6340

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#61 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ten hydraulický zámek - to bude přesně to co potřebuji.
Díky.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#62 Nový příspěvek od Rad 5 »

Nevíte kde by se nechalo sehnat delší lanko s bowdenem cca o 40 cm, tak jak je pro agrohák?
Stačilo by mi kdyby to mělo pouze na jedné straně ukončení jako je u páky v kabině, na druhé straně to může být voné.
Jeikož jsem namontoval posuvný závěs z proximy, a agrohák úplně dal pryč, tak bych si k tomu chtěl na tu páku po agroháku dát odjišťování automatu.

Vím že prodávají nějaké lanka a bowdeny v metráži, ale nevím, jak bych tam přibastlil to ukončení...
Nějaké nápady?
Dík.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Radeho ZETOR 6340

#63 Nový příspěvek od vholicky »

Nápad nemám ale ověř si délku kroku tý páky aby ti ten závěs zvládla odjstit. A navíc mi to přijde zbytečný, páč stejně musíš vylizat kvůli hadicim .

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#64 Nový příspěvek od red.bill »

To chce spíš kvůli tomu, že si zapomene závěs otevřít... Sežeň si lanko k agru od 70, má jinak řešený otvírání agra než 72 ale o kolik je delší nevím. Nebo seber jakýkoliv lanko ručky z osobáku, co jsem potkal tak skoro všechno má M6 závit, sice dlouhej ale ten si zkrátíš, druhou stranu lanka upravíš podle fantazie.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#65 Nový příspěvek od Rad 5 »

Jde o to, ze kdyz vylezu z traktoru a vse poodpojuju, tak to vetsinou nejde vytahnout, protoze potrebuje to cuknout (odlehcit) dopredu nebo dozadu. A kvuli tomu uz vylezat nechci...
Krok te paky by mel stacit, podle toho jal jsem na to koukal...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#66 Nový příspěvek od Rad 5 »

A jeste jeden dotaz...
Pri praci s vyvazeckou, se mi nekdy stava ze mi vyskakuje packa zapinani vyskoci (prepne do polohy tlak oleje). V navijaku mi to nedela. Neni ram nejaky kamen s pruzinkou, aby to slo trosku pritahnout?
Dik.
R.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Radeho ZETOR 6340

#67 Nový příspěvek od honzasl »

Šlo by dát fotku toho nového etazoveho závěsu?

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#68 Nový příspěvek od Rad 5 »

Nafotim. Ted mam v traktoru navijak, tak to tam hodim abych mohl udelat fotku.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#69 Nový příspěvek od Rad 5 »

V pátek jsem byl v lese tahat dřevo. Jel jsem tam po zasněžené neposypané cestě. Musel jsem zapnout předek, abych vůbec vyjel. (Řetězy nemám...) Když jsem pak jel z mírného kopečka, tak se to najednou utrhlo, a otočil jsem se o 180° a sunul se pozadu do příkopu. Dal jsem dolu za sebou naviják, takže jsem tam nesadl. To jsem nevěřil, jak se s traktorem při zapnutém předku dá sáňkovat. Až jsem se z toho zapotil. Zpátky mě čekala cesta po takovéto cestě z kopce 7 km, a jel jsem jak posranej. Jedním kolem po krajnici a připravenej spustit za sebou naviják jako kotvu.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#70 Nový příspěvek od Rad 5 »

honzasl píše: ned led 10, 2021 3:39 pm Šlo by dát fotku toho nového etazoveho závěsu?
Tady je foto.
Obrázek

Vyhodil jsem puvodni konzolu s agrohakem a dal tan z proximy. Presne to pasuje.
Agrohak jsem vyhodil uz predtim kvuli cerpadlu z vyvazecky...
Slo by tam pricku na ten agrohak asi i privarit nebo prisroubovat na ty spodni diry, ale ja to delat nebudu, nebot jej nepotrebuju...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#71 Nový příspěvek od Rad 5 »

Uměl by mi nyní někdo říci, jaký je průměr oka v dolním táhle TBZ u 7745 nebo mého 6340?
Nemám možnost to nyní změřit...
Je to 32mm??
Dík.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Radeho ZETOR 6340

#72 Nový příspěvek od honzasl »

Díky za fotku té etáže - vypadá to prostě jako moderní traktor.

Všiml jsem si, že většina nových traktorů vůbe nepoužívá dolní záhlo/agrohák a když tahají nějaký návěs, prostě dají dolů do etáže piton-fix nebo kouli K80.

Agrohák má vymazlenou mechaniku (svislé zatížení na zadek, podélné zatížení na střed traktoru) - ale asi no nepřináší žádné extrémní výhody. Nebo se mýlím?

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#73 Nový příspěvek od red.bill »

28...

Agro jestli se nepletu je "výmysl ČSSR". Jinde se moc nepoužívalo, dnes jsou otočný agro háky. Bud tam máš hák nebo něco jinýho... Tehdá jsi měl buď agro nebo spodní závěs. Ale spodní závěs nemá takový svislý zatížení jako agro... Jediná výhoda agra je v tom, že je to relativně nízký a můžeš mít náhon nad závěsem. Díky tomu tě v kopci při zatáčení nemá takovou tendenci převracet jako horní závěs. Dnes je to jedno protože většina mašin má stejně psáno max. 8° svah, případně obligátně co snese tažný prostředek...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#74 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem během doby, co napadl sníh, namontoval místo předního zbytku čelní hydrauliky rám na závaží.
Závaží už mám doma také, jen musí dostat trochu barvy.

Zároveň dostala barvu a vyspravení kapota, mřížky. Namontoval jsem i nová světla, neboť u těch předchozích byly vyrezlé paraboly a vůbec to nesvítilo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Hned to zepředu vypadá skoro jako nový traktor... :)

Dnes jsem byl kácet v lese tak bych to chtěl jít zítra vytahat. Bude tedy vyjížďka s "polo novým" strojem. :)

Uživatelský avatar
25k
Příspěvky: 952
Registrován: sob pro 03, 2011 10:43 pm
Bydliště: Sobotka

Re: Radeho ZETOR 6340

#75 Nový příspěvek od 25k »

co zamýslíš s tím zbytkem čelní hydrauliky? možná bych o ni měl zájem :) :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“