Radeho ZETOR 6340

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Radeho ZETOR 6340

#106 Nový příspěvek od Novis »

Ahoj, co to vyšlo ta přestavba na vzduch?

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#107 Nový příspěvek od Rad 5 »

Vinea 30Hp Comfort píše: stř úno 03, 2021 7:54 pm Máš tu 6340 moc pěknou ;-) já po ní taky pokukoval,ale nesehnal jsem tak mám nakonec 7745 a etáž z Proximy jsem taky dal a je to uplně o něčem jiném jaký má ten závěs rozsah 8)
Díky. Ono na fotkách a mokré to vypadá lépe než ve skutečnosti... Ale jak bude čas, tak došlechtím i ten zbytek.

Ta etáž z proximy je suprová hlavně na sundávání závěsu, když přepřahám z navijáku do káry nebo do vyvážečky... 8)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#108 Nový příspěvek od Rad 5 »

zdeník píše: stř úno 03, 2021 8:07 pm Kolik to nyní podle radaru jede? I když jsou pneumatiky asi hodně ojeté.
Je tam asi 1-1,5 cm vzorku. Na předchozích kolech jsem to také tak měl.
Na starých kolech 30" to jelo při 2200 otáčkách/min 27 km/hod
Na nových kolech 34" to jede při 2200 otáčkách /min 31 km/hod

Měřeno na navigaci v telefonu. Radar to ukazuje stejně.
Na nových pneu by to mohlo jet 33 - 34 km/hod

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#109 Nový příspěvek od Rad 5 »

kocicirada píše: stř úno 03, 2021 8:29 pm Rad 5 ... a máš dálkové ovládání nebo jen tlačítka v kabině? Dej nějaký fotky. Já jsem udělal na dálku a je to super, nechápu jak jsem bez toho mohl žít :D
...nechápu jak jsem bez toho mohl žít :D... - přesně to samé jsem si dnes také říkal.
Mám tlačítko na navijáku, tlačítko v kabině a dálkové ovládání.
Fotky přidám, jen co se k tomu dostanu.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#110 Nový příspěvek od Rad 5 »

Pánové, mám dotaz...

V TP mám zapsané jako alternativu k předním pneu 12,4-24. Když bych na to chtěl dát radiály 320/85R24. Je to v souladu s TP, nebo tam dle TP mohu dát pouze diagonály 12,4-24?
Jde mi o to, aby náhodou nepořídil něco, s čím by pak na technické měli problém.
Dík za vysvětlení.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Radeho ZETOR 6340

#111 Nový příspěvek od red.bill »

Zastav se na technický co ti řeknou... U motorek s tím býval problém pokud si místo palcovýho rozměru pneu měl rozměr v mm ikdyž to bylo stejný. Některý traktorový radiály měly uvedený oba formáty rozměru...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#112 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem se dnes stavil na technický a tam mi řekli, že co je v TP, to chtějí aby bylo na traktoru.
Takže pak to znamená, že tam dát radiály nemohu... :(
Jak to ale pořešili ostatní, kteří radiály na traktoru mají? ...a je jich hodně... :-/

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Radeho ZETOR 6340

#113 Nový příspěvek od vholicky »

Že tak lpíš na radiálkách? Jen takový můj postřech. Ty jezdíš dost v lese, tak by se mohlo stát,že jí prorazíš o pařez nebo větev. Radiálky mají měkké boky. Tak jen aby si třeba potom nebyl zklamaný.
Jo a nedá mi abych se nezeptal.proč, když máš vyvážecku tak to dřevo taháš navijakem z lesa ven? Já mám taky kousek lesa a taky bojuju s broukem když porazim stromy tak tam hned zajedu s vyvážečkou klady naložím a hned přitom kleštěma uklidím vetvě. Přijde mi ten navijak takový zbytečný a mě nikdy nechyběl

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#114 Nový příspěvek od Rad 5 »

vholicky píše: čtv úno 04, 2021 12:07 pm Že tak lpíš na radiálkách? Jen takový můj postřech. Ty jezdíš dost v lese, tak by se mohlo stát,že jí prorazíš o pařez nebo větev. Radiálky mají měkké boky. Tak jen aby si třeba potom nebyl zklamaný.
Jo a nedá mi abych se nezeptal.proč, když máš vyvážecku tak to dřevo taháš navijakem z lesa ven? Já mám taky kousek lesa a taky bojuju s broukem když porazim stromy tak tam hned zajedu s vyvážečkou klady naložím a hned přitom kleštěma uklidím vetvě. Přijde mi ten navijak takový zbytečný a mě nikdy nechyběl
Na radiálkách nelpím, jen toho hodně najezdím po silnici, tak jsem si myslel, že to bude lepší. Zároveň v lese moc po pařezech a větvícj nejezdím.

Vyvážečku používám, až když dřevo odvážím.
Jeden les mám ve velkých kopcích, kde ke stromu traktorem ani nezajedu a musím si strom přitáhnout a vytáhnout ho z lesa. S vyvážečkou bych se tam měl problém otočit, tam co se traktorem dostanu, a to ještě musí být sucho nebo umrzlé, jinak tam traktorem nevyjedu. Jsou tam prameny a teče tam voda. Táta tam po každém táhání dělá motykou stružky, aby jsem se tam příště dostali.
V tomto lese mám připraveno na táhání a už 2,5 měsíce čekám, kdy to tam půjde vyjet.

Druhý les je vcelku na rovině, ale zase ten co to bere chce co nejdelší klády, ideálně vše 12ky. Což je na vyvážečku moc dlouhé, takže to vytáhám z lesa na louku, odřežu shnilé a vyřežu sortiment a zbytky pak odvezu vyvážečkou. Nebo vyvážečkou vozím kratší klády, ale zase až po vytahání z lesa, po provedení výřezů. Teď když je sníh, tak bych se tam s vyvážečkou nehnul a do jara bych neměl co dělat a na jaře bych vše nestihl...

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Radeho ZETOR 6340

#115 Nový příspěvek od vholicky »

Díky za info. To jsou teda podmínky na palici. :pistol: To se vůbec nedivím

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Radeho ZETOR 6340

#116 Nový příspěvek od honzasl »

Jak se to vezme. Mě zase přijde nepatřičné courat traktorem po lese. Udusává se půda, ničí dolní porost.

Technika má mít svou cestu, kterou obětujeme a les nechat žít :)

PS: Tímhle názorem jsem se nakazil tady, tak mě nebijte.
https://www.booktook.cz/p/muj-prvni-les ... vLEALw_wcB

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Radeho ZETOR 6340

#117 Nový příspěvek od zdeník »

Před několika lety jsem na stránkách MD četl, že v roce 2022 by mělo být dle ES jednotné číslování všech pneu a to v mm, obdobně jako u radiálek. Některé pneu mají oboje číslování. Informaci z STK bych bral s rezervou. Co dotaz v nějakém pneuservisu, sotva toto ještě nikdo neřešil. Také myslím, že i tady s tím má určitě někdo zkušenost. Hlavně nepospíchej, ať potom nelituješ.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#118 Nový příspěvek od Rad 5 »

Dnes jsem na pilu dovezl dvě menší vyvážečky dřeva, protože konečně na cestách slezl sníh a led a do teď bych se tam s vyvážečkou nevyhrabal.

Jelikož na pile už nějakou kulatinu máme, zpátky jsem vezl zejty.
Takže jsem jel nazpět vždy plný.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#119 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak nad tím pořád přemýšlím, a dám na traktor asi diagonální pneu.
Jaké by jste spíše volili?
SEHA nebo Cultor? Případně jiné?
Dík.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Radeho ZETOR 6340

#120 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem zase zamakal v lese...
Ve středu jsem si dopřipravil na tahání 24 smrků...
Obrázek

Ve čtvrtek jsem to byl tahat.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na sluníčku nebyla ani zima a šlo to moc pěkně. Vše jsem to ale nestihl, protože jsem musel vyzvednout děti ze školky... :)


Dnes v pátek jsem jel přetahat tátovi dřevo na pilu k cestě, kde se to bude moci při oblevě naložit na vyvážečku. Pozůstatek z podzimu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zároveň jsem byl tahat smrky, které jsem měl připravené v lese. Byť i u nás mrzne jako když praští, tak tam stále teče voda. A samozřejmě nejmokřejší místa jsou tam, co je cesta...
Obrázek

Obrázek

Tahal jsem to ne před les jako jindy, protože tam je mokro a stín, a trvá dlouho než se tam nechá po oblevě k tomu vjet.
Obrázek

Ani tady jsem to nedodělal, neboť hodiny se přes den hrozně rychle točí.... :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“