7211 od silničářů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

7211 od silničářů

#1 Nový příspěvek od ondradeere »

Dva tři roky zpátky jsem koupil z družstva Lopatový nakladač 7211. Kdysi se to vyrábělo v Nové Pace pro cestáře na nakládání posypu a soli. Pohrával jsem si dlouho s myšlenkou koupit nápravu a udělat z toho normální traktor. Tak jsem se do toho v pátek pustil a takto to do dneška dopadlo. Ještě je na tom práce jak na kostele, ale pro začátek si myslím, že dobré.

https://ondradeere.rajce.idnes.cz/Zetor_7211/

ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

Re: 7211 od silničářů

#2 Nový příspěvek od ondradeere »

Tak traktor zatím bez komentářů, tak zkusím přidat ještě pár fotek finální verze

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vanicko
Příspěvky: 85
Registrován: pon bře 18, 2019 7:13 am
Bydliště: Praha

Re: 7211 od silničářů

#3 Nový příspěvek od Vanicko »

Parádna mašinka 8) (hlavne keď tam bol ten nakladač)
Nechýba ten nakladač keď neni na traktore nahodený?
Z vlastnej skúsenosti viem, že nech je na traktore ako taký nakladač tak je to lepšie ako nič, alebo obsluhovať popri traktore ešte aj UNC a pod...
Aké má ten nakladač originálne označenie?
Ako sa s tým jazdilo?
Mám rád traktory pre radosť, radosť keď niečo utobia a radosť keď nemusím ísť z poľa domov peši...

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 7211 od silničářů

#4 Nový příspěvek od Širon »

No podle mě blbě, je to taková těžká halapartna a k tý nápravě to bylo i s podvázáním na tvrdo a taky to bylo nízko, takovej kočkopes ,ani traktor, ani plechej nakladač.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

Re: 7211 od silničářů

#5 Nový příspěvek od ondradeere »

No co se týká toho nakladače tak to byla opravdu hrůza. Je to moc těžké.... na poli se s tím nedá pořádně hnout. Bylo to stavěné jen na lopatu, takže předělávat lopatu za svařované vidle byla akce na půl dne. Prostě to měli cestáři dělané na tvrdý podklad někde na skládku na sůl či štěrk. Takhle si myslím, že z toho vznikl pěkný traktor a koupil jsem si na něj lehkej nakladač TUR 3. Na mé hrkání plně dostačující. Přidám pár obrázků

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: 7211 od silničářů

#6 Nový příspěvek od brigadnik »

S těma dvouma balíkama se tomu předku musí zdát o čertech :shock:

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: 7211 od silničářů

#7 Nový příspěvek od alesmacat »

Ahoj a co ten nakladač ? Nebudeš ho prodávat.
zetor a liaz navzdy

ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

Re: 7211 od silničářů

#8 Nový příspěvek od ondradeere »

1) Zas těch balíků tolik nenamanipuluji a hold se uvidí co náprava bude dělat do budoucna ....

2) Nakladač by už měl sloužit někde u Šumperka, pán si chtěl udělat údajně z traktoru traktor-bagr. Já jsem byl rád, že jsem se toho harapáku zbavil ....

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“