kojdusss - 7245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

kojdusss - 7245

#1 Nový příspěvek od kojdusss »

Tak rozhodol som sa pomaličky robiť zo svojou 7245 - kou. Pomaly sa schyľuje ku konci sezóny a kedže 72 dostala celkom zabrať a to ju mám od jari bude treba dať dokopy dosť veľa vecí. Musím povedať že za ten rok sa nič také vážnejšie na nej nestalo tak si zaslúži určité veci opraviť a vylepšiť. Určite budem mať veľa otázok tak budem vďačný za každú radu či pripomienku. Určite budem chcieť urobiť vývodový hriadeľ. Tečie - všetko vymeniť a vymeniť vzadu aj tesnenie hydraoliky. tiež tečie. No dostala dosť tento rok zabrať a ktovie v akom stave bola. Určite by som sa chcel chytiť strechy a predných blatníkov. Hneď prvá otázka - je nejaka original farba na strechu? Bielu. Keď nie original tak aspoň poradte nejakú farbu s ktorou máte dobré skúsenosti.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: kojdusss - 7245

#2 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, tak tě tady vítám. Určitě přidej fotky stroje a práce sním, klidně přihoď i další zařízení co používáš 8) 8) 8) .

Co se týče originálni barvy, tak na střechu co vím je bílá. Druh barvy ti pořádně neporadím, ale když jsem stříkal Z25, tak jsem použil barvu se kterou se stříkají auta a jsem max spokojen.

Tak ať ti jde práce od ruky :) :) :)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

Re: kojdusss - 7245

#3 Nový příspěvek od kojdusss »

Tak skúsim tu vložiť nejaké foto

Obrázek

kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

Re: kojdusss - 7245

#4 Nový příspěvek od kojdusss »

No myslím že fotky vložiť ide tak ešte iný pohľad

Obrázek

Výmena štartera našťastie vždy máme jeden funkčný po ruke. Bola iba zlá cievka

Obrázek

Oprava predného kolesa. Doliali sme olej do portálu a zistili sme hneď chybu. Tak som odrazu vymenil všetko

Obrázek

Doplnené spodné predné závažie.

Obrázek

Kúpa a oprava + vylepšenie zadného tiahla

Obrázek

Oprava posilňovača riadenia. Ťahalo do jednej strany ale vycentroval som to. Teraz ide OK

Obrázek

Výmena regulátoru vzduchu

Obrázek

Zrobenie štiepačky za traktor. Super pomocník - oplatilo sa

Obrázek

Jarná makačka traktor dostal 2 týždne riadne zabrať

Obrázek

Zadovážili sme si takýto naviják na trojbod. Ide super ale bude treba ho trošku zrenovovať

Obrázek

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: kojdusss - 7245

#5 Nový příspěvek od pepanek »

No vidíš když dáš fotky tak se dá něco poradit nebo naopak od tebe okouknout. Máš to pěkný tak makej dál a posílej foto6+ text. Budu tě sledovat. Naviják a kuželovku mám taky kdybyste měli nějaký bezpečnostní prvek tak bych byl na štípačce rád :)

kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

Re: kojdusss - 7245

#6 Nový příspěvek od kojdusss »

Chlapi vie mi niekto poradiť ako sú uchytené teleskopy na poklope strechy? Najlepšie foto. Nemám ich tam a chcel by som to urobiť.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: kojdusss - 7245

#7 Nový příspěvek od jafi »

Prid sa pozriet osobne 8)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kojdusss - 7245

#8 Nový příspěvek od red.bill »

To záleží kterou verzi poklopu máš. Jestli máš tu co se otvírá tak, že ho otočíš dopředu na střechu, tak tam teleskopy nedáš, nebudou tam podle mě držáky, nemá ani madlo abys ho mohl zavřít. Jestli si pamatuju správně tak držáky na deklu jsou přímo odlitý z plastu, zítra můžu mrknout v traktoru, nemam na deklu čalounění. Nevím jak je na tom samotná střecha, ale u střechy s deklem s teleskopama je kolem díry plechový rám na kterým jsou teleskopy uchycený.

kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

Re: kojdusss - 7245

#9 Nový příspěvek od kojdusss »

No asi bude verzia kde sa to preklápa dopredu. Moc sa mi to nepáči. Budem tam musieť vymyslieť nejaký patent.

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kojdusss - 7245

#10 Nový příspěvek od Fífa »

Já mám zkušenost že poklop s teleskopama je na na prd. Buď na něj musíš udělat nějaký dorazy jinak se otevře moc a o něco ho urveš a za druhý ty teleskopy hnedka odejdou, měl jsem nový poklop a myslim že 2 roky mi to nevydrželo a teď si nejsem jistý jestli jdou vůbec vyměnit...
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kojdusss - 7245

#11 Nový příspěvek od red.bill »

To už je vymyšlený z výroby, je stejný jako "zajištění" otevřených dveří. Se vzpěrama si stejně moc nepomůžeš, bez dorazů se ulomý panty. Když jsou měkký pořád se zavírá. Já osobě jsem měl otevřený dekl podložený dřevěným smetáčkem. Hranatá rukověť byla přesně do toho oka pro háček, nehrozilo, že vypadne a dá ti po hlavě.
Teleskopy vyměnit jdou ale musíš servat čalounění abyses k tomu dostal.

kojdusss
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 16, 2019 10:40 am
Bydliště: Námestovo

Re: kojdusss - 7245

#12 Nový příspěvek od kojdusss »

Chlapi ak máte niekto niečo vymyslené na ten poklop aby držal otvorený (pootvorený) dajte foto. ďakujem

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: kojdusss - 7245

#13 Nový příspěvek od jafi »

Som ti pisal, ze sa prid pozriet osobne. Mam tam teleskopy a poistene retiazkou. Tym padom sa to uplne neotvori, drzi to napnute a jemne to ,, peruje,,
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kojdusss - 7245

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Originál tam po obou stranách byl přinejtovaný silonový "špagát". Nikdy se to neotvíralo nadoraz, to nepřežijou panty na deklu.

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kojdusss - 7245

#15 Nový příspěvek od Fífa »

Jak píšeš špagáty tam byly ale to zase ocházejí ty pístky nehledě na to že ten špagát nic nevydrží.
Já si tam pak udělal takovou vzpěru a šlo to taky :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“