Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Bellianova Z7245 PLUS

#1 Nový příspěvek od Bellian »

Zdravím vás v této sekci :) .

Tak se mohu zařadit do vaší kategorie :friends: . Na fóru už nějaký pátek jsem, začal jsem v tématu Srdcová 25-ka pokračoval Zetor 5611+dřevo z lesa mezitím dokoupil pár Z25 a i Z7211, ale nikdy jsem se nedokopal, tady založit téma a dával jsem fotky k Srdcové nebo 5611.

Nu ale nyní jsem pořídil další stroj a věřím že už poslední. Z7245 PLUS s čelním nakladačem :pohar: (můj splněný sen, ano Mihi ještě před Z25).

Co jsem zjišťoval, tak to PLUS znamená, že to má reverz. Má to diskové brzdy, ze kterých nejsem úplně nadšený, ale snad budou sloužit dobře. Taky to má orstu, jinak asi nic navíc. Slovenská kabina mě taky moc nenadchla, ale traktory ze zahraničí ji v drtivé většině mají. Uvidím jak si na ni zvyknu, při nejhorším ji předělám z 7211.
Někteří co sem asi taky chodí mě znají, že moc často nepřispívám, ale když přispeji, tak většinou několika fotkami a menší slohovou prací :jazyk: .

Proč 7245 a nestačila mi 7211? No u nás je hlavní pracovní náplní les. Bohužel dokud nepřišel brouk, tak jsme cca 10let vše zvládali s 5611, pak jsme dokoupili navijak a nakonec jsem před 4 lety koupil 7211 a 5611, šla ke strejdovi jako záložní traktor, který si od něj mohu půjčovat. Loni do Vánoc a letos na jaře jsem cca 2ha lesa vytahal s 7211 a i 5611 jezdila pomáhat. Vzhledem k poloze lesa (hodina cesty z domu) a množství kopců, tahání 12m klad na skládku co je 20min cesty nám bylo jasné že 72 bez předku je mor. Neříkám 7211 pracuje statečně, dotížil jsem předek a tahal 12m klady. Jenže dřeva moc, času málo a když jsem vánoční svátky strávil taháním v lese, tak jsme začali uvažovat o předku.

Prakticky od nového roku jsme se po ní dívali, nejprve jsme chtěli dovézt od místního člověka traktor z Anglie, ale byla s ním mizerná komunikace, tak jsme to po 2 měsících vzdali. Objeli pár inzerátů, ale byli to většinou vraky a za ty pěkné chtěli i 400K. V bazarech taky žádné kloudné pořízení.
Tou dobou jsme měli půjčenou 5245 s čelním nakladačem a vzhledem k tomu, že dřevo které nejde na prodej taháme na vlečkách domů a každou nakládáme rukama, nám čelní nakladač neskutečně pomáhal s nakládkou.
Do toho ješte v našem kraji vypsali dotace pro drobné vlastníky lesu na nákup nového vybavení, tak jsme traktor tak nějak odsunuli do pozadí a začali řešit čelní nakladač. Bylo v plánu koupit s nosnsotí cca 800kg pro traktor bez předku a dát ho na 7211.

Začali jsme vybírat nakladač a jeli se na ně dívat. Když jsme dojeli k prodejci, tak jsme to obhlídli a pak jen tak prohodily, zda nemají traktory na prodej (na place stáli cca 4ks). Nu a měli tam 6245, která se mi líbila, pěkná kola. Tak jsme ji šli projet, vše šlo pěkně bez vůlí. Hodně se mi líbila, ale na dílně stála 7245 s reverzem a ten reverz mě lákal více, bohužel nešla projet, měli kuchlou přední nápravu (středový čep) a sundány portály kvůli brzdám.
Nu jeli jsme domů s tím, že ta 6245 by se dala vzít. Psal jsem tady top mechanikovi Pavel sk, jak moc poznám rozdíl ve výkonu. Očekával jsem že napíše něco v smyslu, ani to nepoznáš, ale to jsem se škaredě spletl. Cituji: "Ked je 7201 motor v kondicii, tak je ten vykon dost poznat oproti dobrej 6201. Ked som naposledy sedel v slusnej 6245 tak som skoro ošedivel. Moja sluzobna vylagrovana 7245HS s kopou zavazia je oproti toho tank." No nic počkali jsme až dodělají 7245, dají na ni čelní nakladač a jeli jsme znova.
7245 po stránce startů, vůlí, zapínání předku, zvuků, motoru, převodovky, předku srovnatelná s 6245 ze které jsem byl nadšený. Oba traktory čelní nakladač, 7245 měla vzadu navíc komplet zavaží. Jízda s traktory po stejném úseku, nechal jsem zapnutý předek, jestli nebude na 5 nějak kňučet, vše OK. Pak přišel trochu prudší kopec 62 šla ta ve 3/4 na 4, 72 to vyjela na 5 aniž bych se chystal řadit. Povídám není co řešit. Vyzkoušel jsem ješte na mezi v terénu zapnutí předku a uzávěrku na zadku.

Nu tak jsme se domluvili, traktor je původem z Norska rok 1991.
Současné příslušenství za traktor
BSS - 7,5t
Karosa - 5t
Dvoukolová kára 2ks
Bubnová sekačka 165
Obraceč sena
Naviják 4t
Klaďák na dřevo
Bedna za trator do 3b (ta ale asi půjde pryč, vzhledem k čeláku)
Štípačka

Přidám pár fotek a zítra nebo po neděli napíšu první zkušenosti a samozřejmě i závady, co jsem objevil :typek: .
+ detajlnější fotky kol a zejména krytu předního náhonu, který je masivní a hodně se mi líbí. Taky popíšu proč jsme bral tento čelní nakladač.

Časem určité přidám sem fotky 7211, která po zimě půjde z domu. Uvidím jak se osvědčí 7245 zejména v zimě se starty, kde 7211 chytá velice pěkně.

Žádná leštěnka to není, ale až les zmizne tak bude, budu s ní a 25 jezdit po výstavách :idea: .
Obrázek

Hafan už ho hlídá, hned očmuchal a zkontroloval.
Obrázek

Kontrola čeláku taky proběhla.
Obrázek

Verča řekla, že je její, ale mohu s ním jezdit :potlesk: .
Obrázek

Obrázek



Z7211

Obrázek

Vánoce 2018. S 7211 mám trochu nataháno i ve stíženém prostředí (sníh, led, mokro, pařezy, kořeny, kameny a kopce). Musel jsem dobře zvažovat kam najet abych odtud vůbec vyjel, jsem zvědav a těším se na předek :wink:.
Obrázek

Z5611

Obrázek


Tak snad mě zde přijmete :friends: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#2 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Takže přece ;-) moc hezky stroj, třeba jednou taky takový pořídím....na dúchod :D .Ta slovenská kabina se mi celkem líbí , mě by vyhovovala možná i víc než klasická.Co Ti na ní nevyhovuje ? Traktor je zachovalý,reverz je velkou výhodou.Pěkné psaní,to se Ti tak dobře čte... :friends: .Nu což tož hlavně ať slouží a jezdí bez závad :prace: 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#3 Nový příspěvek od pepanek »

Vítej u traktorů s předkem!
Uvidíš že ta změna především v lese je vpřed a s nakladačem to bude super usnadnění práce.
ZAjímá mě ta dotace pro majitele lesa- řekni mi víc. Asi bych si koupil vlastní :)
Jinak diskové brzdy začneš mít rád- pokud je dobře udělali nemá se na nic co posrat a prase + štelování je z venku a brzdí to smykem pokud nejsou mastné lamely od difu.
Se slovenskou napiš jestli se s ní sžiješ nebo jestli jí přendáš, já se nemůžu vejít ani do brněnký :(
Jinak super, sledoval jsem i 25-ku.
A na závěr ti řeknu že si naviják stejně předěláš na vzduch :prace:
Hodně spokojenosti a koukni taky ke mně- dělám taky jenom dřevo...

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#4 Nový příspěvek od jafi »

Ahoj,

az na tu kabinu ( ja viem nasa natura je taka ze sa tam chceme nasukat desiati ) :-D krasny traktor. Nakladac uplne fajn, reverz nevyhnutnost, grammerka sedacka, no co viac si priat.
Super, nech sa dari a vela stastnych mth.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#5 Nový příspěvek od jhamos »

Krásnej traktor,7245 s čelňákem je můj sen,jen musím došetřit ještě nějaké kačky a pak nějakou vhodnou najít a to je v celku problém,tak zatím to musí zvládat v lese 4011,ale pořídil sem jí 5ti tunu naviják a předělal na vzduch a tak se stím bude muset prát zatím ona.
A´t slouží 8) 8) 8)

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#6 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Gratuluji. 8) S předkem a čelákem to bude výborný pomocník.Ať dlouho a dobře slouží. :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#7 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Gratuluju k pořádnému traktoru, vypadá moc pěkně. Ať dobře slouží.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#8 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pěknej stroj 8) hlavně, že ti ho děti aspoň někdy pujčej :smich: to máš dobrý.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#9 Nový příspěvek od Bellian »

Díky kuci :) :) :) .

Libor - Ty jsi věrný čtenář díky :friends: . Kabina, je na prostor menší, hlavně sedadlo spolujezdce je více stísněné a takové mnohem méně pohodlné než u české kabiny.

pepanek
- Jasně tebe si pamatuji od srdcové 8) . Ani jsem netušil, že máš taky velký traktor, zavítám k tobě, třeba tam najdu něco co se bude hodit :) :) . S kabinou uvidím, já sám se vlezu celkem v pohodě s 75kg, ale toho majetku. Vzhledem k dálce co jezdím se snažím mít krom kompletní sady klíčů, i nějaké ty věci na vzduch, hydrauliku, naftu zkrátka co by mohlo být potřeba, však to znáte. Naviják na vzduch, samozřejmě mě taky láká, sice mohu tvrdit, že mi ten můj stačí, ale jakmile bych si čuchnul k ovládání vzduchem, tak bych mluvil jinak :typek: .

Dotace, nvm jaké máš zkušenosti, už jsme čerpali před cca 4-5 lety, kupoval se právě ten naviják, křovňák a pila. Dohromady cca 100K a 45K nám vrátily. Letos máme ten čelák a ještě menší překvapení pokud dotace klapnou :idea: . Tyhle dotace samozřejmě zastřešuje SIZ (jinak to ani nejde), ale vypisuje je MAS (místní akční skupina). Což je v tomto případě Velké Meziříčí a mohou čerpat vlastníci lesa pouze v oblasti spadající pod medřič. Byl vypsan program na 1 milion a mohlo se prihlasit kolik lidi chtelo. Prihlasili se 4. Ted se ceka zhruba do pulky zari, az urednici zkontroluji vyplnene dotace a zda vse sedi a pak muzes cerpat, pokud ti zadost nezamitnou. Veci muzes kupovat hned jakmile odevzdas zadost. Urednici pak v prubeho let chodi na kontrolu, zda zarizeni porad mas a musi mit nejake nalepky, ze to bylo porizeno na dotaci. Papiry a komunikace s uredniky je mor, u nas je tam novy a nedokazal nam poradne ani rici, jak co mame vyplnit, resili jsme to i tlefonicky se SIZ .... .

Problem techto malych akci je, ze se o nich ani poradne nevi, ja jsem na to prisel nahodou, kdy jsem si rekl, zkusim se zeptat, zda nebudou nejake dotace a oni byli, stacilo o mesic pozdeji a prisel bych pozde. Doporucuji ti 3-4x za rok volat k vam na urad, a ptat se, zda se neco nechysta. Je to sice boj, x hodin stravenych s papiry, ale za 50K to stojí.

Jafi - Díky. Přesně tak s kabiinou, ale na druhou stranu, když jsem před x lety videl slovenskou kabinu, tak jsem si říkal to nikdy, úplně na nic. Pak jsem jezdil s 5245 se slovenskou a říkám si no ono je to menší, ale zase až tak zlý to není no a třeba na jaře příští rok řeknu, vždyť ta slovenská je na pohodu, co jsem řešil :vysmech: :vysmech: .

jhamos - diky, ona až skončí kalamita, tak cena těhle strojů půjde dolů a zejména lesnických, jednak budou KO a nebude pořádně kde s nimi jezdit. Naviják je úžasná věc, raděj slabší traktor a naviják než silnější bez navijáku 8)

Béďa 17 - diky, jo slibuji si od nej hodne pomoci :friends:

Míra Z 25 - diky moc chlape, rád tě tady vidím :friends:

zetorak jirka - diky, jo ze vším tam halchlujou už jsem se naučil dávat klín za kolo, nejvíce se obávám o páčku na světla :cert:
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#10 Nový příspěvek od vitex »

8) Zítra to můžeme probrat v Herálci.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#11 Nový příspěvek od mihi »

Sny sa majú plniť,takto to bude bezpečnejšie, ale nezabudni aj na históriu...( Z 25 8) )
Nech slúži. :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#12 Nový příspěvek od Bellian »

Včera jsem se pustil s tatou do základní údržby traktoru, no v sobotu bych ho chtěl vzít do lesa :typek: .


Začnu asi největším problémem a to je orsta řízení. Jednak tam bylo málo oleje, dolíval jsem tak 0,5l. Než jsem dolil, tak to hodně knučelo. Po dolití se knučení skoro ztratilo. Při jízdě točím jednín prstem, pokud zvednu předek, tak taky točím jedním prstem, ale jakmile stojím na zemi (asfalt, tráva to je jedno), tak otočím volantem o půlku až třičtvrtě a už sním nejde pořádně hnout, povrzává to a musím silou, jakoby nebyl nastartovaný motor. Pokud vrátím volant na střed a otočím na druhou stranu tak zas pul až třičtvrtě otáčky jde lehce a pak natvrdo. Nenapadá vás někoho co by to mohlo být nebo kde hledat chybu?


Jinak jsem včera provedl klasickou údržbu, kontrola olejů motoru, převodovky, portálech, přední náprava, reduktory ( k těm se vrátím). Promazal jsem čepy, vzduchový filtr, chladič, brzdovky. Zvednul jsem přední nápravu a vzal za čepy, samotnou přední nápravu, zda se to u těch křížků nějak nehalchlá (nvm jak se to jmenuje).
Pak jsem zvednul zadek a dle manuálu dotáhnul matici na nožní a ruční diskové brzdě (teď brzdí luxusně smykem, jak dopředu, tak dozadu, ručka taky drží 8) 8) 8) ), kéž by to tak zůstalo :) .
Ještě bych měl promazat zapínání přední nápravy pod traktorem tuším, ale to budu muset sundat ten plechový krty náhonu. Stejně ho chci vyčistit.
Kontrala baterky taky proběhla, baterka je tam nová 02 2019, ale bohužel jen 80Ah, jak na potvoru i v autě mám teď novou, na zimu budu muset koupit velkou, ať to se mnou nevydrbe.

Zajel k vlečce a provedl kontrolu vzduchu. Kompresor tlačí pěkně a kupodivu je i zeštelovaný ten přpouštěc vzduchu pod traktorem, že jak nožní, tak ruční brzda fungují, to jsem nečekal. Utíká trochu vzduch u kolena na nadrží vzduchu pod traktorem. Vzduch je tam komplet nový, protože na traktoru nebyl. Líbí se mi i ten tlakový ventyl co odfukuje, postaru to vždycky natlakovalo a odsyklo a pak zase tlakovalo, teď to natlakuje a pak to stabilně odfoukává.
Provedl jsem i kontrolu světel, vše svítí a dokonce i osvětlení kabiny :jazyk: .

Trošku mi slzí olej na spoji u filtru oleje vpravo vepředu u motoru. Problém je, že kvůli čeláku to bude boj dotáthnout :) .

Tak teď pár fotek:

Provedl jsem i vyčištění kabiny jak vysavač tak mokrý hadr, vytahal gumy podlahy, všude stoletý prach zatvrdlý, to snad nikdo nečistil od výroby traktoru.
Obrázek

Teď už to vevnitř aspoň trochu slušně vypadá:
Obrázek

Obrázek

Sedačku po víkendu kuchnu a nechal očalounit, nevíte k ćemu je ta páka na boku sedačky, jsem sní pohnul a nemůžu ji zacvaknou nazpět.
Obrázek

Radio jen díra, chtěl bych něco na usb, kdyby jste měli nějaký pěkný nápad, co se sam hodí tak dejte vědět.
Obrázek

Konzola na závěs nějaká krátká :( , nasazovaní závěsu taky nic moc to nesedí :vztek: . šponováky bych tam nejradej viděl ty śtelovací, ať se může naviják pěkně dotáhnout.
Obrázek

Zrcátka, jestli dobře chápu, tak je to pružinová podložka, co by se měla stlačit, je to celé zamrzlé, do lesa to budu potřebovat sklopit.
Obrázek

Co je ta černá čepička?
Obrázek

Zrovna mázlá fotka, ale dole je vidět stříknutá bílá vazelína, hledal jsem tam nějakou mazničku, jak dole, tak nahoře ale nikde nic. Když jsem to zvednul, tak vůle téměř žádná.
Obrázek

Reduktor, jak se ontroluje množství oleje? Jeden chlap mě říkal, že nalevácí otvor nahoře a pak kontrolovat viz foto
Obrázek

Ale v manuálu dle fotky to spíše vypadá, že je nalávecí otvor dole
Obrázek


Příští týden mám v plánu kuchnout sedačku, startet, alternátor a snímač otáček (klasika nejdou motohodiny) a nechat to zgenerálkovat. Podívat se pod střechu na ventilátory a topení. Olej v motoru je nový, ale stejně ještě kuchnu odstředivku, zda ju vyčsitily a nebo se na ni vykašlali. Taky bych chtěl kompletně vyčistit vzduchový filtr. Nejraději bych ho nahradil systémem papírové vložky, přeci jen by to pro motor bylo vhodnější.
A hodím sem fotku naftového filtru, zda je to dopře zapojené. Je tam jen jeden místo dvou co mám u 7211 a nějak se mi to nezdá.

Uff tak příště dám detailnější fotky čeláku, upravené nádrže atd.

Vitex - nevím co je za akci v Herálci?

Mihi - pche na Srdcovou zapoment nejde i pes na ten traktor žárlí od začátku, jakoby vycítil, že to je jeho konkurent :D
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#13 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#14 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj,
Hodí se tam jakkoliv rádio, normálních rozměrů- mám taky zadarmo s USB ze šrotu
Na té nápravě dole maznice není dodělává se na ty víka ložisek aby šli namazat, pak jsou na křížích. Nesundaval reduktor a při montáži nevylezla? Čepičky jsou odfuky.
Reduktory: reduktor dočti návod k TÚ 4 kde je popsáno kontrolní otvor v pomyslné vodorovině 8)
Jinak já mám na 77 taky tyto napínáky, vůle s navijákem akorát/cca.5cm. dříve jsem měl štelovací a po očesaném závitu napínáků po taku na bok se mi nestýská. Pokud i tak se ti to z nějakého důvodu nelíbí dají se koupit na jednu i na druhou štelovací táhla k těmto https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... egorie=322
Problém můžou bý i ty ledvInky- 77 má litinové držáky i pro napínáky- to je jiná káva. Pokud to chceš mít hodně těsný -což není dobrý , vychytat všechny vůle v ramenou, napínácích atd.
A zajímavá je ta etáž na závěs asi severská úprava do vysokého sněhu :(
PS. jak chceš zgeneálkovat snímač a počítadlo(bych ti taky poslal, mě nechodí ani jedno, pouze otáčkoměr)
TAk se čerte snaž 8)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#15 Nový příspěvek od Libor Z25 »

S těmato strojama mě to vždycky moc bavilo,jak řízení a práce tak údržba a servis :) .
Tak ať sa Ti při údržbě daří.Pak daj foto té sedačky před a po .Ta páčka na boku by měla uvolňovat pohyb dopředu a dozadu samotné sedačky bez spodku ...dolů nevím jak to je jestli kolejnice nebo něco podobného...
Libor :-)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“