Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#211 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, tak jsem tu zase dloooooouho nebyl, mám hafo fotek co se dělalo s 7245, brzo se dokopu to sem napsat a vložit. Ale potřeboval bych pomoc se zámkem dveří na české kabině.
Starý zámek je ve vnitř vymačkaný, tak jsem koupil nový viz foto. Namontovat tam šel s obtížemi, ale bohužel se kouše, takže po zavření, už dveře nejdou otevřít. Otec se stím natrápil, ale bez výsledku, buďto budu muset vyvařit a vybrousit ten starý, ale to bude hrozná práce, nebo nevíte, zda jde koupit nějaký jiný nový, než jsem za 500Kč koupil já?

Obrázek


U toho starého jsou vymačkány hlavně ty hřidele a ozubení. Takže při jízdě zámek po chvilce odskočí z druhé polohy do první.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#212 Nový příspěvek od Franta.cz »

na 99% máš problém v seřízení

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#213 Nový příspěvek od Bellian »

Dobře, tak já to zkusím znova a lépe.

Díky za info, že by to mělo fungovat 8) 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#214 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, no letošní rok se mi nedaří, zbyla mi už jen ta práce :) .

Konečně se chci dokopat udělat hydrauliku, padá to docela dosta kór teď s tou mega štípačkou, co jsem stvořil.
Když už budu dělat hydrauliku, tak bych to chtěl předělat na dvě pomocné pístnice a rychloupínání. Měl bych na vás pár otázek, pokud budete tak hodní a odpovíte mi :) .

1.Hydraulika musí ven, takže vykuchám kabinu, sedačka, velký plech pod sedačkou a ten zadní kde je malé okýnko. Přes žirafu vytáhnu hydrauliku ven velkým oknem.

2.Když budu chtít 2 pomocné pístnice místo jedné, jak se tá dá udělat? V současné chvíli tam mám toto viz fotka. Mám dát jen téčka a nebo se to řeší jinak?
Obrázek

3. Uchycení spodních ramen, mám tam:
Obrázek

Budu muset koupit ty novější hranaté, aby měli nálitek pro druhou pístnici? (nvm zda kupovat starší, vymačkávají se? Nebo raděj jít do nových)
Obrázek

4. Budu muset koupit levé rameno s nálitkem pro pístnici. Teď je otázka, koupit obě nové, nebo jen to jedno, nebo jedno starší (pokud seženu).
https://ehlzetor.cz/rameno-prave-uplne? ... 3YQAvD_BwE

5. Spodní táhla někdo tady psal, že se tam dají dát zesílená z novějšího typu, procházel jsem katalogy 6340 a 6341, ale nic jsem nanašel, nevíte někdo co měl na mysli? (tyhle se mi podařilo v navijáku ohnout, ani nvm jak, asi když jsem tahal ty bejky a zatáčel, nebo možna při rampování)

6. Ať už ramena dám nová nebo oprávím a nechám stará, chci tam dát rychloupínání. Našel jsem spŕavně, že se jedná o Rychloupínací hák pro spodní závěs třetích bodů traktorů kat. 2?
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... 2l-p37291/
A koule co se dají na nářádí jsou tyto?
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... oru-p3954/

Pepanek jaké jsi přesně prosím tě kupoval rychloupínání ty?

Co se týče těch koulí co se dávají na zařízení, tak je dobré to nějak vymezovat?
Např. právě vařím bednu, jako protizávaží na čelák do zadních ramen. Mám tam díru mezi plotnami 100mm, koule je široká 45mm, takže na každou stranu mám vůli 25mm. Teď si říkám, zda to není moc.
Obrázek


Jen pár fotek z prací, rozepíšu se později, doufám :) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Libor_P
Příspěvky: 186
Registrován: sob pro 26, 2009 7:07 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#215 Nový příspěvek od Libor_P »

Ahoj,

osobně jsem vyzvedl a vytáhl hydrauliku žirafou místem, kde je zadní stěna kabiny s malým okénkem (ta byla samosebou demontovaná), tedy pod podélným jacklem zadního okna. Záleží samozřejmě na výšce žirafy. Plech pod sedačkou stačilo odklonit dopředu (je potřeba dát pozor na čalounění blatníků).

Libor

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#216 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, mám přesně ty co si dal ten odkaz 2ks+6koulí 3800,-.
Vymezit ty vůle musíš, protože jinak najede hák a nepotká se s koulí a nezacvakne. Do kaslíku i na čep jsem dal trubku na vymezení.
Jinak ty držáky se nevymačkávají, aspoň moje jsou OK, vymačkají se čepy- dají se koupit po 100,- cca.
Měj se
Ahoj

Sadra17
Příspěvky: 6119
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#217 Nový příspěvek od Sadra17 »

Bellian píše:
1.Hydraulika musí ven, takže vykuchám kabinu, sedačka, velký plech pod sedačkou a ten zadní kde je malé okýnko. Přes žirafu vytáhnu hydrauliku ven velkým oknem.
u nás se to dělalo tak že se jen podlaha se sedačkou "sklopila" dopředu a hydraulika šla ven spodním okýnkem 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#218 Nový příspěvek od Mišiko »

Mohu také potvrdit. Dělal jsem to několikrát, pozvednout podlahu i se sedačkou a demontovat panel s malým okénkem. Žirafu jsem musel prodloužít trubkou kvůli dosahu. Demontáž i montáž v pohodě.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#219 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa to tak robi od nepamäti :ano:

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#220 Nový příspěvek od red.bill »

Držáky ramen netřeba měnit, na pravou stranu prostě uděláš z kusu vhodný hrubky/kulatiny rozpěrku podle druhý strany, dáš jen dlouhý čep. Horní rameno taky není úplně potřeba měnit, už jsem viděl ten čep dovařenej a asi to i drží. Je spíš otázka jestli ty 2 pístnice opravdu potřebuješ. Dost se tím zpomalí hydraulika. Jinak ramena se používají z proxim nebo UŘ3 podle čísel jsou stejný ale jestli jsou rozměrově shodný s UŘ1 nevím. Třeba zde https://www.agrozet.cz/e-shop/tahlo-spo ... 32871.html

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#221 Nový příspěvek od Zetor15 »

Ramena z proximy mam ja a dve pistnice taky. Zvedaci sila by bohate stacila i jedna pomocna pistnice ale s dvema je zatizeni hydrauliky rovnomernejsi a hlavne pri razech na ceste pokud je neco tezsiho v ramenou je to velka pomoc. Od te doby co jsem ji dodelal jsem nemel problemy s hydraulikou driv cca co 2-3 roky pretesnovani pistu.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#222 Nový příspěvek od Bellian »

Díky za info :) . Trošku mi to trvalo, ješté jsem dokud bylo světlo dodřel dřevo, dnes jsem poklidil skoro zbytky a večer jsem se pustil do rozdělávání.
Včera jsem i objednal věci v Agrozetu pro druhou pístnici a ramena s rychloupínáním, tak uvidím jak to klapne. Trochu mě překvapilo, že ty ramena s rychloupínáním stojí do 4000Kč a ty co tam teď mám, tak nové stojí jedno skoro 10 000Kč.

U agroháku mě zaráží, že tam asi chybí nějaká pružina u vypínání, musím se mrknout na nákres.

Obrázek

Když jsem podlahu vyhnul, tak mi naráží do zapínání předku a z druhé strany jsou u ž kabely na elktro taky na hraně, no nvm zda to dokažu vytáhnout takto. Páku předku vydělám, ale kuchat tu ruční brzdu a náhovku se mi fakt nechce, vím že jste mi psali, že to vyjde, uvidím. Zkusím si zítra půjčit žirafu.

Obrázek

Obrázek

Zadek jsem rozházel a pozumýval, musím se na to mrknout některý věci nešli ani rozebrat, jak to bylo zatuhlý, asi budu muset néjaký štejty udělat nový a možná i něco vyvařit a převrtat. Mám na to příští týden, pokud se něco nepo, jako že se poslední dobou pořád něco ... :pistol:


Obrázek

Taky jsem vypustil olej, ale nemohl jsem povolit šroub na vaně, nakonec pomohl aku rázový utahovák, sice jsem zničil přechodku na větší ořech, ale pomohlo to, šroub už tam byl omletý jak sviňa. V oleji teda žádný bordel, všechno čisté, tak aspoň něco :) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#223 Nový příspěvek od chuck77 »

Zdar a sílu. Co tam bylo a co tam naleješ? Jaký oleje tam byly z ciziny - teda pokud to víš.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#224 Nový příspěvek od Bellian »

Nevím co tam bylo za olej z ciziny, když jsem to kupoval, tak tam prodejce olej měnil a dal tam M7ADS III, mám v plánu tam dát ten stejný. Teď jsem to měnil po roce, ale pak to vidím tak po cca 2letech.

Včera jsem to kuchnul, šlo to překvapivě lehce, jen s vracečkou do filtru jsem zápolil, než jsem ji povolil, nechtěl jsem ji tak moc vyhýbat

Obrázek

Když jsem si jel pujčovat žirafu, tak jsem po cestě potkal prasata, lidi na ně kašlali, jsem byl jedinný, kdo šel shánět majitele njn dědina už není co bývala :( .

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20332
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#225 Nový příspěvek od vitex »

Jardo,neboj,ona by trefila domů. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“