Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1251
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#196 Nový příspěvek od PEST »

ten plíšek je na blokaci, mám to dodělané na 7221 a maká to pěkně, ne že bych míchal kvalty, ale občas se mi stalo že jsem někde při točení na souvrati přejel třeba hrbol a jak jsem pak vyřadil ne úplně tak jak bych chtěl, tak jsem vytáhl sice páku ale kvalt mi tam zůstal, od té doby co se to tam dalo, když se dělal převodovka, tak s tím není problém

synchron podle mě nenamontuješ bez toho aniž bys vyndal špajzku, jedině co se dá udělat na převodovce tak vyházet kameny a pak to funguje bez synchronu

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#197 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Přesně tak, synchron jsem dělal před třema tejdny, a to musí rychlostka opravdu ven i od diferáku, protože musíš posunout do zadu řadící řídel a povysunout do zadu náhonovou řídel, aby spadli vepředu náhonoví kola na dno rychlostky, protože kudy nim nevyvdáš spojkoví řídele. Ale pokud chceš dělat opravdu jen synchron tak nemusíš ty spojkoví řídele tahat, pak ani náhonovou. To záleží na tom v jakým stavu je ta spojková řídel a jehloví ložisko, Jen je pak trochu horší přístup na segerovku co drží jádro synchronu na řídely

pavel sk
Příspěvky: 12819
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#198 Nový příspěvek od pavel sk »

Bellian: Uz ked to mas otvorene tak tu vidlicu reverzu aspon vyvar. Co sa tyka synchronu, tak ak ti chybaju v nom kamene, tak ich doloz. Je pravda ze sa da jazdit aj bez nich, ale nie na dlho. Bez kamenov dostava prilis zabrat jadro synchronu ktore po case praskne. Otvori sa a ty zostanes zablokovany niekde v poli. Co sa tyka demontu veka prevodovky, tak este ze nemas 69tku :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: To by si uz nemal kde dat tiahlo plynu :smich: :smich: :smich: Je pravda ze ja to veko davam dole a aj spät aj bez rezania usi. Proste si mierne pridvihnem podsedlovu podlahu a vznikne my tam viac miesta.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#199 Nový příspěvek od Bellian »

pepanek - diky, včera jsem zavařil levé rameno ani jsem je nesudával (s čepem, nešlo pohnout). Já vařit neumím, ale když jsem opravoval 7t a videl ty svary, tak oproti nim vařit asi umím. Není mi líno plechy úkosovat a sváry vybrušovat, dokud nemám jistotu, že je vše dobře přivařené (takový ti umělci, co tam dají max proud a řeknou že se to rozvaří moc neuznávám). Ale to vaření šikmo nad hlavou byla trochu zábava, ale držet to bude 8) 8) 8) .
Ramena by si zasloužila lepší generálku, ale víte jak to je :) :) .

PEST: no já jsem si to myslel u 7211 jsem kvalty pomíchal x krát, stáčilo vyřadit jedničku a dát páku do neutrálu trochu rychleji a vidlička mi přejela až na zpátečku. Pak už jsem si dával bacha. Kdybych tušil, že ta blokace se tam dá dát tak lehce, tak bych ji tam býval dal.

Zetorák - otázku k synchronu byla na reverz, kdybych ho chtěl přidat, jak mi tady radil jeden člen, že tam pasuje z proximi. Synchron na 4 5 je v pohodě, zuby tam jsou jak nové 8) . No ale pokud bych se do toho pouštěl, tak bych nejspíše dělal i ložiska a kuchal to všechno (určitě ne sám :), asi :D ).

Pavel - jasně vidlička je vyvařena tigem u nás v práci a pilníčkem opravena jak nová 8) 8) 8) .
No ale to neplatí, ty si přizvedneš podlahu, to jsi nějak předtím zapomněl zmínit :smich: :smich: . Ono já bych ji přizvednout nemohl, je tam napasována z té SK kabiny (byla mnooohem lepší) a když jsem to smontovával, tak jsem ji měl vzadu povolenou a pak se mi ji vepředu přes pajsr podařilo dostat na šrouby a dotáhnout vzadu. Pokud bych si ji teď přizvedl, tak ji zpátky nedostanu.
Bez těch uší i ta montáž byla pohoda, krásně si to tam sedlo, sice mě to trochu rvalo žíli to uříznout, ale co už. Na oplátku jsem nezavařil ty zadní ramena na tvrdo :smich: :smich: .

Včera jsem končil pozdě, tak už jsem traktor nestihl nastartovat a vyzkoušet, tak dnes provedu test a zavařím druhé rameno a zítra do lesa :prace: :prace: :prace: .

Díky za rady 8) 8) 8)

Tohle bych taky chtěl umět dva metry od něj řežu flexkou a on prostě spí. Jen cvakne klika, tak už je u dveří.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#200 Nový příspěvek od Bellian »

Test proběhl, vše funguje jak má. Navozil jsem nějaké suky do dílny na topení a trochu to přehnal s přikládáním, výhřevnost suků oproti kmenu, je někde jinde :) :) .

Obrázek

Obrázek

Druhé rameno šlo dole rozčepovat, tak jsem to nemusel vařit v poloze. Ty packy jsem musel stahovat více jak o 7mm svěrkama, aby to bylo aspoň trochu vymezené.

Obrázek


V sobotu les, tak jsem testnul, a vypadá to dobře. Rychlosti jdou pěkně, reverz jde 8) .

Obrázek

Obrázek

Nakládal jsem na vlečku, šlo to pěkně, takovou menší furku, táhnu to za navijákem bez brzd, tak to nechcu přehnat. S tím čelákem je to fakt paráda. Strejcové káceli a odvětvovali a já nakládal. konečně jsem zhodnotil zkušenosti, když jsem kdysi hrál Farming simulator a nakládal tam dřevo. Kde se mi snilo, že takovou hraćku budu mít doma :D :D .

Obrázek

Obrázek

Při kácení se to na poslední chvíli stočilo, tak jsem to přes naviják vzal ještě s dalšíma dvěma stromy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pukardo zapadnul, tak jsem si ho uvázal ještě za vlečku. Ty suky na káře jspu z jednoho stromu, je to hrozná práce, než se to vše zpracuje.

Obrázek

V neděli vycházka a co nesežere brouk, to vezme bobr :( .

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#201 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Farming simulátor sa proměnil v Tvoje sny 8) tomu se říká výhra ;-) .
Parádní práca Bellian,to sa ináč dělá než to nakládat rukama ...
Ramena si taky pěkně popravil,snád to vydrží aj víc jak originál .Zas na chvílu pokoj :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#202 Nový příspěvek od Sedlák »

Jo to s tím farmingem nápodobně :smich: pak jsem sedl poprvé v práci s čelákem a jezdil jak pán :smich: , jen doma to snem zůstává ještě na pár let minimálně :vztek: .
A pěkná práce :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#203 Nový příspěvek od sustodp »

to bobor dokaze odtrepat tak velky strom? :shock: sice asi spadne do vody ale ajtak stym dokaze pohnut?

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#204 Nový příspěvek od Bellian »

Diky Libor, jo je to paráda, dříve se nakládalo takto:

Obrázek

Já na to vzpomínám rád, zastávám názor, že nejlépe se lidé poznají při práci jací jsou a ne někde u kafe, kde každy vede silácké řeči co vše dokáže 8) 8) .

Sedlák: No já si to nechtěl moc připouštět, ale je to tak, ono to opravdu z té hry docela pomohlo, jak na to :D :D :D . Ono nebyt tech lesu, tak jsme nad tim vubce neuvazovali, nejakej celak. Díky

sustodp: Jo ten bobr nas taky zarazil, trochu jsme se dohadovali a tak jsem vecer googlil, porazi strom až 1m v prumeru :shock: . A nekterei bobri vazi az 40Kg nasi psi maji 30kg :smich: :smich: . Nejhorsí je, ze parezy od bobru jsou i 50m od vody, sice ne tak velke, ale i tak to tam musi nejak dotahat.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#205 Nový příspěvek od Ondras83 »

kdyz mluvite o ty hre...kdyz jsem si delal papiry na nakladak, tak me to bavilo (do dneska me rizeni moc bavi) a sledoval jsem ruzny videa, jak jezdi, radi atd, je toho na netu spousty, drive jeste fungoval stream, tak se naslo spoustu videi s navody, triky, dalo se toho opravdu dost okoukat...pak jsem skocil do autoskoly a frk frk, pulky, mala velka rada, najizdeni s navesem atd pohoda :) no pak profesak a ikdyz me nakladaky bavi, dalsi pristup k nim neni :(

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#206 Nový příspěvek od Bellian »

Ondras83 - jo taky jsem pár videí sledoval, ve Farmingu jsem se pokoušel couvat s vlečkou atd. Nakonec jsem stejně vzal traktor, jel na louku, zapíchnul klacky a couval :D .

Tak v sobotu opěl les, dotahal jsem ty největší bejky na prodej (min 40cm na slabem konci) a končil dost pozdě. Musel jsem nakonec udělat cestu lesem, abych nejezdil v tom blátě. Jo taky se mi podařilo najet předkem na pařez, až jsem zůstal viset, vůbec jsem si ho nevšim :vztek: :vztek: . To se mi nestává, naštěstí je spodek komplet zaplechovanej, takže rána nešla na diferák ani na kardan. S tím počasím je to vážně k pláči. Už se mi podařilo 72 pěkně zahrabat, jak to má vzadu pořádný vzorky, tak během chvilky se dokáže dosti zahrábnout. Moc fotek nemám, nějak ani nebyla nálada :) .
72 šlape zatím pěkně, trochu jsem počítal spotřebu, tak od vánoc jsem najel 35 motohodiny a spotřeboval cca 170l nafty. Vychází mi spotřeba 5l na 1 motohodinu. Trochu jsem googlil a tak by to měl být nějaký průměr, chytá dobře, sílu taky má, spotřeba akorát, zatím jsem spokojen 8) 8) 8) .
škoda, že jsem nevyfotil skládku, co jsem v sobotu stvořil, docela se mi dařilo to tahat vysoko na hromadu :) :) .

U nás na dvoře, vjezd do kůlny, co dodat.

Obrázek

V sobotu jsem chystal posezení pro nedělní výlet.

Obrázek

Můj ovčou v lese na vycházce.

Obrázek

Australskej ovčoun v lese na vycházce.

Obrázek

Inu každý to bere jinak :D :D .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20341
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#207 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#208 Nový příspěvek od Votas »

Beton je asi nejlevnější, jen je třeba počítat, že pokud ti na něj bude pálit slunce, tak se ještě za svého života dočkáš jeho výměny. Před domem mámě cca 20let zámkovku, na kterou praží slunko a tak za 5 let už bude kompletně na výměnu, fakr hrůza. Když to vidím, tak jestli není lepší kámen (kostku novou, starou dle gusta) a ve finále tě to vyjde stejně.

Doba je hrozná, to vidíme všichni všude, většinou se díváme jen na pořizovaci cenu, ale životnost nikoho netíží, hlavně že je to levné... Kdyby se tímhle řídil můj děda, tak by místo koňí měl osly:-)

Asi to sem nepatří, klidně to smažte, ale doba je holt taková.

Vojta

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#209 Nový příspěvek od Bellian »

Vitex - no je to boj, uvidíme

Votas - na fotce vzadu je vidět celé kamenné zápraží + je do oblouku 90° vše dlážděno z kamena a spárováno, včetně průjezdu na dvůr, která snese opravdu velké zatížení. Většinu dělal strejc, část jsem pomáhal dláždit, je to úmorná práce, kameny pro tuto akci se sháněli beze srandy několik let. Jeto na opravdu hodně dlouho, ale ta práce, to by člověk platit nechtěl, takové věci si prostě musí dělat sám.
Doma jsme dělali dlažbu taky aby po ní mohl traktor i JCB to zvládne, byla drahá jako svině, základy vyhrabány hluboko a řádně vyskládáno kamenem a odrenážováno. Máme ji cca 5let zatím beze změn.Tak uvidíme.

Sobota opět les, nachystaná furka na odvoz:

Obrázek

Obrázek

Dalších 40 kubiku mam v lese nachystano na vytaaní ven, ale tlačím, ať se vykácí celý předek lesu a můžu udělat skladku tam, nemám fotku, ale cesta pro tahání z lesa na louku už je téměř katastrofa co se týče bahna. Zatím se mi daří klady tahat po hraně trávy, ale musím po max 2 kusech, jinak by mi spadli do kolejí.

Obrázek


Ponk je skoro hotov, v neděli jsem strávil přebíráním šroubků a třídění dle velikosti a povrchové úpravy (neteř tam se mnou v dílně vydržela 3h přebírat a třídit, sice byla jak čuně, ale to neva). Měl jsem obavy, že šuflata nepůjdou tahat, jak se zatěžkají, ale není s tím žádný problém, zatím max spokojenost 8) 8) 8) .

Obrázek

Obrázek

Možná někteří z vás pamatují, před lety jsme koupili napůl udělanou vyvážečku, prostě nebyl čas to dodělat, tak šla z domu, vzhledem k novému jeřábku to už nemá smysl předělávat.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#210 Nový příspěvek od pepanek »

Pěkná dílna a blahopřeji ke strýcům makáčům. Měli by ale začít nosit ochranné prostředky...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“