Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#181 Nový příspěvek od Bellian »

Tak v sobotu opet les, dřevo jsem hned odvezl a prodal.

Obrázek

Obrázek


Rozpadla se mi packa v navijáku. Trochu jsem to tam zkoumal, ale nepodařilo se mi to už zajistit, jestli to dobře chápu, tak se mi urval ten plech, co je vidět na druhé fotce ze spodu a ten má za úkol, držet tu packu v určité poloze aby se zašponovala o ten čep nad ní a vršek packy?

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#182 Nový příspěvek od sita »

Je to tak, utrhl se ten plech. Radim koupit poradny ramena. Tady bys mohl navarit haky, ale jsou i tak slabý. Kamarád už je s 280 diskovkou zvohybal... t

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#183 Nový příspěvek od red.bill »

Navař nový plech, musí být prohnutý podle koncovky. Jestli nevysouváš koncovky tak nad ten čep co zajišťuje zasunutou koncovku dej vhodnej šroub. Váhu neponese jen ten plech ze spodu a už se to nevytrhne.
Nevím co je na těch ramenech slabýho? 3m rotačka a v pohodě to drží. Jestli to nebude spíš mezikusem...

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#184 Nový příspěvek od sita »

Tech ramen s navarenym kusem tyce co uz jsem videl a proc asi? Ja jen rikam, ze na navijak jsou tyhle ramena slaby a uz jsem jich videl dost zohybanejch. Doporucuju ramena z Proximy s hakama, ty jsou tak akorat. Akorat budes muset trochu roztahnout (napr. nahratim autogenem) ty vidlice vzper ramen (proc ma asi proxima ramena masivnejsi, kdyz tyhlety jsou dostatecny, to uz nam asi pan "dobry mezikus" nerekne, ale to je jedno). A nebo dat i ty vzpery z proximy, ty jsou, mimochodem, uplne jiny kafe...

red.bill: Mimochodem, muzu videt fotku UR1 s 3m rotackou? Idealne vztycenou nahoru, coz prave nejvic namaha rameno. Pro sberatelsky ucely. Na oplatku dam foto kamaradovo 6045 s 320 diskovkou (to jemu se to ohybalo uz s predchozi sekackou 280). https://photos.app.goo.gl/42CCZhsPbGZFcswQ9

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#185 Nový příspěvek od red.bill »

Umíš používat hlavu? V jaký výkonový třídě jsou proximy a v jaký UŘ1? Jaký mají zvedací síly atd.? Proto ty rozdílný ramena.

K těm fotkám když vzpomenu v létě ti to blejsknu. Já osobně táhal českýho exacta 245 s lamačem(podle tabulek asi 750kg) v horáku s PVH ale bez závaží a parohů, ty jsem ohnul, než mi je srovnali chvíli to trvalo. Se závaží to bylo úplně v pohodě. Pak šel exact pryč a pořídil se novadisc 305(taky něco kolem 720kg) ale s tím už jsem nejezdil. To už táhal kolega v druhým horáku taky s PVH první sezonu bez závaží, prostě nebylo. Pak se koupilo asi 12tašek. Tu 305 tady táhal soukromník asi 2 roky v 5245 + nějaký záváží vpředu ale ten traktor toho měl dost. Stahovalo ho do boku. Pak pořídil nějakou 72-77 nevím. Dnes má nějakýho Fendta.
Jinak k tomu co jsem ještě třeba táhal tak 7m nesený obracák cca 750kg, taženej 7m(hydraulicky roztáhnout asi na 8m) nahrabovák cca 1800kg, nesenej 4m nahrabovák cca 500-600kg. Ramena nikdy žádnej problém. Jednou už nevím v čem se mi "vylomila" koncovka jako kolegovi. Navařila se nová pásovina dolu a jelo se dál.

Pardon za OT.

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#186 Nový příspěvek od Pavel »

obvykle to praskne když tam zacnou bejt vule pokud je nevysouvas zavar je na fest uz sem to taky videl

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#187 Nový příspěvek od sita »

red.bill: zesilena hydraulika (ala 7340) uz ma taky zvedaci silu 4t jako proximy (aby ne, kdyz jsou dily identicky). Moje rada byla minena tak, ze kdyz uz opravovat, tak poradne a idealne i modernizovat, kdyz se to nabizi. Ja osobne bych teda nesnesl pomysleni, ze mi cestou z lesa zase upadne navijak, prestoze mam naprosto dostatecny ramena, ale budiz, tahle debata je dalsi kterou predem vzdavam...

Jinak kdyby si nekdo chtel udelat obrazek jak moc je Proxima vykonnove jinde:
Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#188 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Taky je mam zavarene jenze ne odemne. Byvaly majitel to zavaril na fest. Problem je opravdu ve vulich pokud se to trochu vysmatla tak se to vetsinou zavari

Sadra17
Příspěvky: 6118
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#189 Nový příspěvek od Sadra17 »

v podniku to bylo skoro na všech traktorech zavařený, na jednom jsem to vařil já :vysmech: co s tim taky když přijede ve dvě odpoledne s tim že ráno musí mít zapřaženo a jet :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#190 Nový příspěvek od stanik84 »

Taky jsem to doma na 6211 zavařil a je klid.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#191 Nový příspěvek od Bellian »

Díky za rady, vůle tam jsou to je jasný. Zavařím to ze spodu, jak to má být a si tam možná i ty housenky hodím, neni to nijak nepřístupné místo, abych to pak mohl případně odbrousit.
Chtěl bych do budoucna ramena zachovat, ale udělat to jak to má teď nově pepanek na ty koule.

Marně si lámu hlavu, proč je to vysouvací? Když to vysunu, tak stejněto nic neunese a hned se to zbrkne dolů, nebo se pletu?


Obrázek

Jak je ta žlutá fixka, tak tam navařím plech. Ramena sundávat nebudu, nedělám si naděje, že bych vytáhnul ty čepy dole.

Obrázek

Obrázek

V neděli jsem konečně usadil nový ponk, ještě mě zbývá natřít šuflata a vymyslet, jak a co tam budud dávat. Jen tu dřevenou desku jsem usazoval přes hodinu a půl. Na fotce to není viďet, ale to zadní elko ponku je propadlé jak sviňe, vůbec jsem si toho za celou dobu nevšim :pistol: . Ale vše se podařilo usadit do vodováy 8) 8) 8) .

Obrázek

Obrázek

Teď chci kuchnout tu vidličku a vyvařit + opravit ty ramena. Největší peklo tam bude vracet ten dekl od převodovky :cert: :cert: :cert: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

PEST
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#192 Nový příspěvek od PEST »

zavař dolu silnější plocháč a vydrží to 8) vysuvné je to jen kvůli zapřahaní, je to vymyšlené tak, že když najedeš na šikmo, tak si tu koncovku vysuneš dáš na nářadí a pak když do toho drbneš na zpátečku tak to zacvakne...tolik teorie v praxi jsem to zkoušel jednou a docela jsem bojoval s tím aby se mi to zasunulo...ale tak už ty ramena jsou starší a orezlá

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#193 Nový příspěvek od Pavel »

presne jak pise pest když tam nebyla vule tak to fakcilo pak uz ne

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#194 Nový příspěvek od Bellian »

Tak to mě fakt nenapadlo, že to bylo k tomu, pořád jsem měl na mysli, že to je, aby bylo nářadí dál od traktoru, ale až teď jsem zjistil, že by to nedrželo.
Už mám nachystaný 20x8 a půjde tam díky.

Dnes jsem sundával to víko a s těma ušima jsem to ven nedostal :-/ . A i kdyby, tak si nedovedu představit to tam dávat, když tam bude těsnění a silikon :pistol: . Pavle vím že jsi mistr, ale toto už je nad moje chápaní, že to tam nacpeš :chytry: :chytry: :chytry: .

Vidlička není až tak zlá, ale i tak to nechám zavařit. Zkontroloval jsem zuby, nejhorši je asi ta 1. Pak je to omleté na tom reverzu. Pokud bych tam chtěl dávat ten synchron, tak bych musel vykuchat celou horní hřídel?
Dám nové o-kroužky na cky pro redukce a náhon, ale nic jiného mě nenapadá, co bych měl zkontrolovat nebo přetěsnit :) :) .


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ten plíšek je na blokaci, aby se neposunula vidlička, když vyřadím a rychle řadím jinou vidličkou?

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#195 Nový příspěvek od pepanek »

K převodovce ti moc neporadím mám to bez reverzu , ale ty ramena najedu, zastavím , vysunu koncovky, připojím, zvednu ramena a strčím do toho ručně. Z kopce(ramena nahoře) se to zacvakne samo. Nebo cukněš ještě na tutovku to zacvakne když máš ramena nahoře. Všichni co to neřeší je mají navařené na tvrdo, ale pokud máš jinou potřebu tak to podvař ten ohnutý plech ramen pásovinou a pokud umíš svařovat tak unese co hydraulika a +1000% k tomu. Pokud chceš nafotím zítra a dám to k sobě i s tím systémem háků.Dej vědět a super
Měj se :friends:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“